עישן סמים בתוך האוטובוס • מסתבר שזו לא הפעם הראשונה…

אוטובוס אגד - ארכיון (צילום: ירון כרמי)

צעירה נסעה באוטובוס סמוך לבחור שעישן סמים • היא חשה ברע ופונתה באמבולנס

צעירה בת 20 המתגוררת בשכונת הדר בחיפה נסעה באוטובוס קו 19 ביום שישי בבוקר (8/4/22) מביתה למקום עבודתה בטכניון, כמו בכל בוקר. הפעם, עלה בחור לאוטובוס באחת התחנות והתיישב לא רחוק ממנה. לפתע הבחינה הצעירה כי הוא שלף נייר כסף מגולגל ומצית ומתחיל לחמם את נייר הכסף.

עשן החל להתפשט בחלל האוטובוס והבחורה נבהלה מאוד, שכן מעולם לא נתקלה בדבר כזה, אדם שמעשן סמים באמצע האוטובוס, ועוד בכזאת טבעיות ובאין מפריע. הבחורה חששה מאוד מכך שנאלצה לנשום את העשן שמילא את האוטובוס ופחדה מההשפעות שעלולות להיגרם לה בשל כך.

"אין ידיים פנויות"

"עלה פקח של אגד לאוטובוס ובדק, שכל אחד מהנוסעים שילם על הנסיעה", מספרת אימה של הבחורה, שמתגוררת יחד עימה, "הפקח הגיע לבחור הזה, והבת שלי הייתה בטוחה שהוא יגיד לו להפסיק לעשן. אבל מה שקרה הוא שהבחור אמר לפקח שאין לו ידיים פנויות להראות לו איך הוא שילם על הנסיעה, והפקח פשוט המשיך ללכת בלי להגיד לו להפסיק לעשן. הבת שלי הייתה בהלם".

הבחורה חשה ברע

הצעירה החלה להרגיש לא טוב עד כדי שחשה חולשה, קושי בנשימה ודופק מואץ. כשהגיעה לטכניון, עובדי במקום הזמינו עבורה אמבולנס. בבית החולים "בני ציון" התברר כי לא הייתה תחת השפעת סמים, אלא עברה התקף חרדה. היא שוחררה מהמיון וחזרה לביתה לנוח. אימה של הצעירה העלתה פוסט לרשת החברתית ובו היא תיארה את שעבר על בתה באותו הבוקר. למרבה ההפתעה, בתגובות לפוסט שפרסמה האם, מספר נשים כתבו כי גם הן נתקלו בדיוק באותה תופעה כשנסעו באוטובוס כמה ימים קודם לכן. גם במקרה שלהן איש לא עשה דבר.

אוטובוס אגד – ארכיון (צילום: ירון כרמי)

"אין מה לעשות"

"אני נתקלתי בדיוק באותו הדבר", כתבה מישהי בתגובה לפוסט, "גם אני הייתי על קו לטכניון, כשהגיע בחור שעלה לאוטובוס והתחיל לעשן סמים. ריח מאוד חזק התחיל להתפשט בכל האוטובוס, זה היה מאוד לא נעים. לא ידעתי מה לעשות, אז ניגשתי לנהג ואמרתי לו מה קורה. הוא אמר לי שאין מה לעשות".

יש לציין, שייתכן כי גם נהגי האוטובוסים וגם הפקחים שלא מנעו את המעשה הבלתי נתפס, אולי חששו להתעמת עם הבחור המפוקפק. יש להניח שחששו מתגובתו אם יתבקש להפסיק לעשן באוטובוס ואולי העדיפו פשוט לחכות שהנסיעה תסתיים בשקט עד כמה שניתן ולהימנע מעימות אפשרי שעלול להחריף את המצב ההזוי גם כך.

עשן בחלל סגור

"אני לא תמימה", אמרה האימא לחי פה, "ראיתי כבר אנשים מעשנים וגם מזריקים ליד בתי מגורים ואני מניחה שגם הבת שלי נתקלה במקרים דומים. לדעתי, מה שהלחיץ את הבת שלי כל כך היה שהיא הייתה בחלל סגור עם בחור שעישן סמים ונאלצה לנשום את העשן שעלה מהסם ולכן נכנסה להיסטריה מהאפשרות שתושפע מכך בצורה כזו או אחרת. עכשיו אני רואה שהיא מתאוששת, למרות שעדיין הרעידות והלחץ לא עברו לגמרי. אני מקווה שעוד כמה שעות היא תהיה בסדר. אני רוצה להגיד תודה לצוות הביטחון של הטכניון שעזרו לבת שלי בדקות הראשונות אחרי שהיא ירדה מהאוטובוס, הם באמת גילו רגישות כלפיה".

"הנוסעת פנתה לנהג אחרי שהבחור ירד מהאוטובוס"

מחברת "אגד" נמסר בתגובה כי הנוסעת התלוננה בפני הנהג על מה שקרה רק לאחר שהבחור ירד מהאוטובוס: "המתלוננת פנתה אל הנהג לפני מרכז זיו וסיפרה לו את הדברים. לדבריה, הנוסע המדובר ירד מספר תחנות לפני כן. הנהג הציע למתלוננת עזרה, אך היא סירבה. היה מבקר (פקח) באוטובוס, אך לא המבקר ולא מי מהנוסעים הסב את תשומת ליבו של הנהג לבעיה כלשהי במהלך הנסיעה. שני עדים שהיו על גבי האוטובוס, מחזקים את דבריו של הנהג.

נרקומן מוכר

המבקר שערך ביקורת באוטובוס היה ד' (השם שמור במערכת), שלדבריו אף אחד מהנוסעים לא פנה אליו והעיר את תשומת ליבו לאירוע חריג. "היה באוטובוס נרקומן שמוכר לנו, אבל מלבד הריח הרגיל שלו לא היה שום דבר חריג" אמר ד'.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי המקרה אינו מוכר לה.

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. עופר חיפה אמר/ה

  חחחח מלבד הריח הרגיל שלו חחחחח

 2. טים אמר/ה

  פשוט לא מובן איך דבר כזה קורה?!איך המשטרה שמכירה את העבריין לא עטשה כלום, איך נהגי האוטובוס ממשיכים יחד עם הפקחין להעלים עין, איך גברת קאליש שמחברת את העיר ממשיכה להזניח את העיר שלנו. איפה התקשורת?

 3. אבא חושי אמר/ה

  שפנים מטומטמים..2 סטירות והנרקומן נזרק מהאוטובוס לרחוב ..נהג חרא וכרטיסן פחדן..

 4. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  מעשה חמור.לילה טוב

 5. מיכאל אמר/ה

  בעזרת השם נפתחה תחנת כרמל ! יש לה ים עבודה .

 6. רונן אמר/ה

  זה בדיוק התופעה שהמשטרה יצרה מתקשרים למשטרה והמשטרה לא עושה דבר אין ענין לציבור אז תגידו אתם לאן הגענו אם משטרה שלא נותנת שרות לאזרח

 7. רונן אמר/ה

  ועכשיו סיטוציה אחרת הערתי לאדם שזה לא מקובל לעשן במקום ציבורי וחטפתי ממנו קללות במקרה הטוב ואולי גם היה תוקף אותי ואילו הייתי מחזיר הייתי נעצר עלידי המישטרה וזקוק לעורך דין מבינים איפה אנחנו נימצאים

 8. אפי אמר/ה

  צריך להבין איך המצאה ששמה "דמוקרטיה "מוליכה את החברה לאנרכיה, שבה מי שמשלם את המחיר זאת האוכלוסייה הנורמטיבית, כי צריך לכבד את השונה, בין היתר בכל הבולשיט ששוטפים לנו את הראש, וכך נראת החברה שלנו.

 9. דני אמר/ה

  עונש מוות כמו בדובאי ופתרנו את הבעיה

 10. חראגד אמר/ה

  נהגים הזויים שהראש מסריח….

 11. אבי כהן אמר/ה

  הזוי
  חבל שלא עושים לנהגים כפתור מצוקה 🤦🏼‍♂️

הגיבו כאן לכתבה