אלישבע אזולאי כהן: "אני שוקלת לעזוב את נווה דוד, בעקבות חבריי שעוזבים לטירת כרמל"

אלישבע אזולאי כהן היא פעילה קהילתית בשכונת נווה דוד.
השבוע הגיעה לאולפן "עדשה מקומית" ופתחה את הפה על מה שמציק לה: ראש העיר צריכה לרדת לעם ולהבין מה כואב לתושבים בשכונות. קליש ביטלה את המגע האמיתי עם בני האדם. היא עצרה את הפינוי – בינוי. אנשים מרגישים שכלום לא מתקדם. האנשים כלואים בבתים, בעוד שהחזירים מסתובבים ברחובות השכונה.
הריאיון משודר במסגרת שתוף פעולה בין "עדשה מקומית" ל"חי פה".


עדשה מקומית – כל התכניות

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. שלומית אמר/ה

  אלישבע , את אישה מקסימה.
  גדלנו יחד . אין בפק שאת מלאה בעשייה למען החברה.
  גאה בך.

 2. גילה אמר/ה

  היא ממש צודקת,בתור מי שנולדה וגדלה בנוה דוד,פשוט עצוב שכשאני מגיעה לבקר את אמא שלח בשכונה כבר שנים שופ דבר לא משתנה חוץ מזה שנוספו חזירי בר לשכונה. אמרתי לחברה שלי שאפילו אותם תריסים בבתים שבורים. זה ממש עצוב,שכונה עם כל כך הרבה פוטנציאל ואין בה שום קידום או פיתוח,יש ממש הגערה של צעירים,אף אחד לא רוצה להישאר שם.

 3. אייל אמר/ה

  הפינוי בינוי בנווה דוד, רק יביא לכליאת האנשים יותר. דוחפים בכל בניין מאות משפחות ללא תוספת גני משחקים לילדים, ללא פיתוח עירוני שתומך בפינוי בינוי כמו מוסדות ציבור, מדרכות, מרכזי העשרה. דווקא היכן שיש פינוי בינוי והתחדשות עירונית הנושאים האלו נמצאים במחסור קבוע כי אלו שכונות מוחלשות זה עשרות שנים.
  נוה דוד לא תוכל לספוג את אלפי הרכבים בפינוי בינוי הנוכחי שנבנה ובודאי לא בבאים. מדובר בכבישים לא גדולים שמתנקזים לדרך הים ולרמת הנשיא כשכבר היום יש עומסים והם ילכו ויחריפו עם תוספת בניינים ברמת הנשיא ובתמא בדרך הים, כל זה כבר רואים היום בפקקים קבועים בציר דרך הים כמעט בכל שעות היום.
  התחבורה הציבורית: המטרונית לא עוברת דרך השכונה. ההליכה לתחנות קשה במדרכות לא רצופות. אין תכנון שתומך התחדשות עירונית עתידית באף אחת משכונות החוף. הכל נסמך על הרכב הפרטי וזה מוביל לאסון.
  טירת הכרמל אינה חלופה לחיפה. חיפה כעיר הגדולה והחזקה צריכה להתארגן מחדש להעניק איכות חיים גבוהה לתושבים. להפסיק את מחדלי התכנון של ווטרמן, לדלל את החזירים, להשקיע בילדים ונוער. ראש העיר הנוכחית לא הצליחה לתקן את נזקי ראש העיר הקודם רק הוסיפה עליהם בעיות וחוסר תפקוד.
  אכן אנחנו בתקופה הכי קשה שידעה חיפה ובקרוב יתחיל הקמת עמודי חשמול לכל אורך החוף שיחסמו גם את הנוף שעוד נשקף. דרוש לעיר מנהיג רציני. וגם באגף ההנדסה, שני בכירים התפטרו השבוע. מבינים שאין כיוון תחת ווטרמן.

 4. עמרי אמר/ה

  מבקש שיראיינו את ניר לוי מנהל אגף האכיפה שהתפטר לפני שבוע
  ואת יואב דנציגר מנהל אגף דרכים ונוף שהתפטר אתמול
  שיסבירו מה קורה במנהל ההנדסה, למה כולם מתפטרים. שיחשפו אולי את האמת על ההתנהלות בעירייה והחלטות פופוליסטיות נגד היטל השבחה שיפגעו עוד יותר קשה בתושבי חיפה ממה שפגעו עד כה חורבן התמא 38 וחביבה רייך כמשל לנזקים עוד גדולים בהרבה שנראה ללא היטלי השבחה.
  וגם למה אין בעיר תוכנית אב עירונית לפיתוח תחבורה ציבורית ועל חוסר התפקוד של האכיפה כשמתברר שיש מחדלים ארוכי שנים בתיעוד עבירות בנייה וטיפול בהן (הרבה לפני קליש).

 5. שפרה אמר/ה

  אלישבע היא אישה יקרה שהשכונה כולה מכירה אוהבת מכבדת נהנית בחברתה. אלישבע היא קורצה מחומר שיודע לתת ולתרום לחברה האנשים של השכונהמבלי לקבל תמורה. התמורה היחידה שהיא מקבלת זאת האהבה שהתושבים מעניקים לה. אלישבע גדלה וחונכה וגידלה את משפחתה בשכונת נווה דוד ומנהלת את המספרה עם כל כך הרבה כישרון ואהבה למקצוע שקשה למצוא כמוה.
  אישית יעציב אותי מאוד שהשכונה תשאר בלי "אמא" שדואגת לרווחת תושבי נווה דוד אבל מאחלת לה הצלחה בכל אשר תפנה מכל הלב מפני שמגיע לה לעלות לפרוח ולקטוף את הכוכבים.

 6. תושבת קרית חיים אמר/ה

  אלישבע סבלנות.. מקווה שזו הקדנציה הראשונה והאחרונה של קליש שבחיים לא יצא לי לפגוש אותה, או לראות אותה בקריית חיים.עד הבחירות אפילו את שמה לא שמעתי. לפני חודש טיילתי עם הנכד שלי בשבת, כן בשבת בגן משחקים. השעה 10.00 בבוקר ומי נמצא בפארק? חיים צורי. בודק שהכול תקין לוחץ ידיים לאזרחים שמקבלים ברכה ליום ההולדת כל שנה. אין שבוע שאני לא פונה ל106 על מפגע, לכלוך וכו..אומנם מטפלים…

  1. אתי אמר/ה

   ענין של ייחסי ציבור, מה הקשר, למה הוא כסגן ראש העיר לא מטפל בעניינים הטעונים טיפול, למשל הצעלית בבית המרחץ שהותקנה לפני שנתיים וטרם הופעלה, יושבים בראשות העיר חכמי חלם

 7. מאיר אמר/ה

  כל הכבוד אלישבע, ניכר כי דיברת מהלב ואמרת דברי טעם

 8. רונאל אמר/ה

  ראש או ראשת עיר לא יכולים לנהל עיר יותר משתי קדנציות מי שאחראי על ראשי הערים זה מ. הפנים שלא עושה כלום אז מה אתם רוצים היא ניבחרה כי אף אחד לא היה מולה בטח לא רציני וקודמה לא עשה מה שצריך

 9. ליאור אמר/ה

  קלישר עצרה את פינוי הבינוי בצדק
  להרים מגדלים של 20 קומות ללא תשתיות מתאימות
  והרס צביון השכונות והעיר חיפה רבתי אינו נכון בעליל ותהיה בכייה לדורות .
  קלישר אישה חכמה וחזקה ובטוחני שתצליח למצוא את שביל הזהב לטובת תושבי העיר.
  לאשר פינוי בינוי זה הכי קל . והמרוויח העיקרי ממהלך שכזה הינו היזם.
  שימי לב גברת אזולאי שבשפרינצק תקעו מגדל בן 25 קומות שלא קשור לכלום. חוסם את הטווח לים ומצביע על אי סדרים בקדנציה הקודמת .
  כמו בערים רבות עצרו את הקמת המגדלים וכעת מאשרים במסגרת פינוי בינוי הקמת בניינים עד 8 קומות.

 10. איציק אמר/ה

  אתם בחרתם בה ,מה אתם מיללים עכשיו

הגיבו כאן לכתבה