החיים הטובים בנמל חיפה • ספינת פאר ראשונה פתחה את עונת הקרוזים ○ צפו

SILVER WHISPER - ספינת הקרוזים, עגנה בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודורונס)

אחרי 775 ימים של קורונה – הקרוזים חזרו לחיפה

אוניית תיירים ראשונה נכנסה אתמול (א' 3/4/22) לנמל חיפה, אחרי יותר משנתיים של היעדרות בשל המגפה.

אוניית הפאר – SILVER WHISPER בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודורונס)


אוניית הפאר – SILVER WHISPER

כפי שפורסם אמש בחי פה – תאגיד החדשות, אמש, בשעת בוקר מוקדמת, נכנסה לנמל חיפה האוניה המפוארת SILVER WHISPER השייכת למותג היוקרה של קבוצת רויאל קריביאן ועליה כ-350 תיירים. את האוניה בישראל מייצגת כרמל ספנות.

בשבוע שעבר אושרו בממשלה ובכנסת הפרוטוקולים להפלגות תיירים לישראל וממנה, וכמה ימים אחרי, כבר הגיעה הסנונית הראשונה.

SILVER WHISPER – ספינת הקרוזים, עגנה בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודורונס)

בדיקות PCR

ביום הראשון של עגינת האוניה בחיפה, כל התיירים ביצעו בהתאם לנוהל בישראל בדיקת PCR. ביומיים הקרובים תישאר האוניה בחיפה ובמהלכם יצאו התיירים לימי סיור ברחבי ישראל.

במהלך עונת האביב צפויות להגיע עוד עשרות אוניות תיירים, כאשר במקביל יתחילו לצאת מנמל חיפה הפלגות למזרח הים התיכון, של החברות מנו ספנות, MSC CRUISES וכן של רויאל קריביאן, שלושתן הכריזו השנה על נמל חיפה כנמל הבית ממנו יצאו ההפלגות ובו יסתיימו. בנמל חיפה מצפים לעונת שיא בתיירות הקרוזים.

נמל הבית – נמל חיפה

אשל ארמוני יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה:

זהו רגע מרגש לנו כנמל, אבל לא פחות מכך לעשרות אלפי נותני השירות לתיירים. מדריכים, נהגי אוטובוסים, מסעדות וגם בתי מלון. כולם ייהנו מהמאמץ שהשקענו בלהפוך את חיפה לנמל מרכזי לאוניות תיירים בים התיכון. אני מודה לשר התיירות ולאנשי משרד הבריאות שלא חסכו מאמצים כדי להחזיר את אוניות התיירים לחיפה.
SILVER WHISPER – ספינת הקרוזים, עגנה בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודורונס)

זוהר רום מנהל תחום התיירות והקרוזים:

כדי לאפשר גם לאוניות תיירים גדולות להגיע, הובלנו יחד עם משרדי האוצר והבריאות תקנות מיוחדות המאפשרות לאוניות לבצע את הדיגום של מטושי ה-PCR במהלך ההפלגה, ב-24 השעות שלפני ההגעה לחיפה, ומייד עם קשירת האוניות, לשלוח באופן מרוכז את המבחנות למעבדה. כך, אוניה שתגיע לחיפה לקראת חצות, תוכל לשחרר לסיורים את מי שנמצא שלילי בבדיקה, מיד בשעות הבוקר המוקדמות. אנו מצפים באביב הקרוב לעשרות אלפי נוסעים ישראלים ותיירים בנמל חיפה, ואנו עושים הכל כדי להיות ערוכים עבורם.
הגיבו כאן לכתבה