אשת ראש הממשלה הגב’ שרה נתניהו בעמותת יד עזר לחבר בחיפה

מכבדת את הניצולים


image.jpeg

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, נפגשה ביום שלישי ה 03.05.16 בחיפה עם ניצולות וניצולי שואה בבית החם של עמותת “יד עזר לחבר”. הגברת נתניהו שוחחה עם ניצולות וניצולי השואה שהשתתפו באירוע, חיבקה וחיזקה אותם, שמעה מהם את סיפוריהם האישיים ודרשה בשלומם.

יו”ר העמותה, מר שמעון סבג, העניק לגברת נתניהו את “מגן הצדק החברתי” השנתי, זאת כהוקרה על פעילותה ארוכת השנים למען רווחתם של ניצולי השואה בישראל.

במהלך הערב הניחה הגברת נתניהו אבן פינה למוזיאון שינציח את זכר נספי השואה, שהעמותה בחרה להקים לזכרם של שמואל בן ארצי ז״ל ורעייתו חוה בן ארצי ז״ל, הוריה של הגברת נתניהו.

image.jpeg

הנחת הגברת נתניהו אבן פינה למוזיאון שינציח את זכר נספי השואה

מדברי רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו:


“נולדתי למציאות של אבא שאיבד את כל משפחתו בשואה. אני תמיד מספרת כשכשהייתי ילדה ולכל החברות והחברים היו סבא וסבתא ולי לא, הייתי שואלת ‘למה’ ורואה מיד את הדמעות אצל אבא אמא. אף אחד אפילו לא יודע מה עלה בגורלם. קשה לתאר את ההרגשה שלי כילדה שחייתה עם הכאב של אבא עד יומו האחרון. היום אני בלעדיו כבר ארבע שנים ובקשתו האחרונה הייתה להנציח את שמות בני משפחתו שנספו בשואה על מצבתו. אני מרגישה הכי קרובה אליכם ואין מילים שיכולות לתאר את מה שעברתם. אני באה לכאן הערב אחרי יום עבודה כפסיכולוגית ילדים ואחרי מפגש במשרד רה”מ עם ששת מדליקי המשואות ב”יד ושם”. בתו של אחד מהם אמרה: ‘אל תקראו להם ניצולי שואה אלא שורדים, מפני שהאנשים האלה עברו דברים כל כך קשים וניצחו’. אתם גיבורים שלנו, של העם היהודי. היכו אותנו ורצחו אותנו רק בגלל היותנו יהודים ועלינו לדאוג שזה לא יקרה שוב. תודה לכם ושרק תמשיכו להיות איתנו הרבה מאוד שנים בבריאות. אני מבטיחה לכם, לא רק לפני יום השואה, שתמיד נדאג לכם לכל מחסורכם”.

מדברי יו”ר העמותה מר שמעון סבג:


“כשהגברת נתניהו קיבלה את ההזמנה היא אמרה שאין שום שאלה והיא תבוא לפה. אני רוצה להודות לך על כך שהגעת לכאן. הגברת שרה נתניהו מסייעת לילדים בסיכון, לניצולי שואה, לנזקקים ולכל נצרך. בשנת 2013 הגברת נתניהו דורגה ב-50 הנשים המשפיעות בישראל, אבל מבחינה חברתית לדעתי את הכי משפיעה בארץ. לפעמים בתקשורת מצטיירים דברים אחרים, אבל אני יודע שמעולם לא יצאתי בידיים ריקות לאחר שפניתי אליך בנושאים חברתיים חשובים. את זה לא מסקרים וזה חורה לי, אבל הנה אנחנו עומדים כאן היום, במלא האהבה, כדי להעניק לך את ‘מגן הצדק החברתי'”.

image.jpeg

שמעון סבג מעניק לשרה נתניהו את מגן ההוקרה של יד עזר לחבר

תמונות מביקורה של שרה נתניהו בבית החם של “יד עזר לחבר”


image.jpeg

שרה נתניהו מתוודעת למספר הסידורי של שושנה קולמר
image.jpeg
שרה נתניהו – תמונה קבוצתית בגלריה של “יד עזר לחבר”
image.jpeg
שרה נתניהו עם מלכת היופי של ניצולות השואה לשנת 2015, הגברת ריטה ברקוביץ

image.jpeg
שרה נתניהו בגלריה של יד עזר לחבר
יד.png
שרה נתניהו בתמונה קבוצתית עם דיירי הבית החם בחיפה – יד עזר לחבר

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.