הקרב על הכלב • בית המשפט בחיפה יכריע מה יעלה בגורלו

צ'יטוס (התמונה באדיבות צער בעלי חיים)

תושבת חיפה הגישה תביעה בבית המשפט בעיר נגד צער בעלי חיים סניף חיפה, בגין צו עשה ומניעה לשון הרע ונזיקין אחרים. התובעת אימצה כלב והחזירה אותו פעמיים בשל נסיבות מיוחדות וכעת מבקשת לאמצו שוב אך באגודה מסרבים.

התובעת, בת 37, גרושה ואם לילד, החליטה בחודש מאי 2021 לאמץ כלב, עבורה ועבור בנה בן ה-13, כשנה וחצי לאחר שנאבקה במחלת הסרטן ועברה טיפולים כימותרפיים, הקרנות וטיפולים ביולוגיים ונותרה עם נכות בחצי גוף.

התובעת ובנה בחרו כלב רועה בלגי בשם צ'יטוס, והוסבר להם כי צ'יטוס כבר עבר כמה החזרות מבעלים שונים קודמים. הם אימצו אותו ועשו לו ביטוח רפואי. הווטרינר המטפל ציין כי הכלב היה במצב ירוד ובתת תזונה. בנוסף, הם שכרו מאלף וטיפלו בו במסירות ובאהבה. למרות זאת, צ'יטוס, בעקבות ההיסטוריה שלו, סבל מהפרעה בהתנהגות והיה נוהג לברוח מהבית. התובעת, שהתקשתה לרדוף אחריו בעת בריחותיו, בעקבות המגבלה שלה, החליטה להחזיר אותו לאגודה וחתמה על ויתור אימוץ.

פרידה קשה

עבור הבן, שהתנדב בשבתות באגודה וגם עבור התובעת, הפרידה מצי'טוס היתה מאוד קשה והם החליטו לאמצו שוב. הם פנו לצער בעלי חיים אך נענו בסירוב. בכתב התביעה טוענים השניים כי באגודה התייחסו לתובעת בצורה לא מכובדת, גירשו אותה, צעקו לעברה והטיחו בה דברים קשים כגון שהיא צריכה טיפול פסיכולוגי ושהיא לא יכולה לשמור על צ'יטוס ומנעו ממנה אפילו לראותו.

כלבים בחיפה – ארכיון – אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: נגה כרמי)

מתחייבים לא להחזירו שוב

בכתב התביעה טוען עו"ד דורון רז שמייצג את התובעת, כי צ'יטוס זכה ויזכה לבית אחראי, חם ואוהב. צ'יטוס יזכה הפעם בבית התובעת לבית קבוע והתובעת אף מוכנה לספק ערבויות של צדדים שלישיים לכך שהפעם הוא לא יוחזר לאגודה.

עו"ד דורון רז (צילום: סטודיו מיקה)עו"ד רז, מסר לחי פה: "אני מקווה לטובת כולם – גם לטובת האגודה – כאשר טובת הכלב במרכז – שהכלב יושב לאם ובנה. ובא לציון גואל".

מצער בעלי חיים חיפה נמסר לחי פה: "אנחנו נגיש לבית המשפט הסברים מוצקים לסירוב שלנו להחזיר את צ'יטוס לתובעת, כי היא לא בנויה ואין לה את היכולת לטפל בו. נכבד את החלטת בית המשפט כשתתקבל".

הגיבו כאן לכתבה

22 תגובות
 1. סיון אמר/ה

  כלב שהבעלים החזירה אותו פעם אחר פעם והכלב ברח לה כבר כמה פעמים, זו לא עדות על כך שהיא לא אחראית ? למזלה הוא לא נדרס למוות! חוץ מזה, אם היא ויתרה על הכלב מה עכשיו היא צצה בדרישות ? גם, אם היא מתחייבת לא להחזיר אותו שוב, מי מתחייב שהפעם היא לא תחזיר אותו לכלבייה, אלא תעביר אותו למקום אחר לגמרי?

  1. יעל עופר אמר/ה

   היא עוד מסוגלת לזרוק אותו במקום רחוק ולטעון ששוב ברח

 2. אחד שאכפת לו אמר/ה

  אימצתי כלב כמעט לפני עשור, כלב זו התחייבות והתמסרות, זה לא חפץ! אתה לא לוקח כשנוח וכשפחות נוח מחזיר, אני לא חושב שאותה אישה ראוייה לאמצו בשלישית… גם אני עברתי תקופות פחות טובות בחיי, אך לעולם לא ויתרתי עליו…

 3. טלילה אמר/ה

  ומדוע לא שואלים את צ'יטוס האהוב? האם דעתו אינה חשובה? הוא כלב בוגר ולמוד ניסיון. ואם זה נשמע לכם טיפשי וציני אתם טועים. צריך לעשות לצ'יטוס מבחן שלמה. אם הוא ירוץ לאשה ולבנה ויכשכש בזנבו בשמחה כשיזהה אותם.זו תהיה דעתו הקובעת. בהצלחה צ'יטוס.אל תיתן להם לקבוע את חייך.

  1. צדק אמר/ה

   כלב זה לא רהיט.לא רוצים מחזירים .בבקשה אל תתנו לאשה הזאת את הכלב.

 4. יהודית אמר/ה

  ככה זה כשמתייחסים בישראל לבעלי חיים כקניין, חפצים .
  מותר לקחת להחזיר להרוג להרדים להתעלל בכל דרך שרק עולה בראשם שלנבני האדם

 5. ניר אמר/ה

  להחזיר לה את הכלב זה סכנה לציבור

  1. שרה אמר/ה

   הם מעדיפים ךהרדים אותו ולא לתת לה , כבר אמרנו שכל העמותות האלו עושים קופה על הכלבים ומלאים באגו וטובת הכלב לא נגד עיניהם

 6. איריס לוי אמר/ה

  לא מחזרים כלב לאלה שפגעו בו ושברו לו את הלב.מקווה מאוד שהוא ימצא משפחה אמיתית אוהבת ויהיה מאושר

 7. דורון אמר/ה

  בויקה שלי זה ..איזה כלב אגדה שומר נמרץ בצורה יוצאת דופן היה אצלי עד גיל שנתיים קיבל סרטן ולא יכולתי להשקיע עליו סכום עתק שביקשו צער בעלי חיים לקחתי אותו לווטרינר בתל אביב וגם הוא ביקש סכום גבוה שלא יכולתי לשלם אמר תשאיר אותו פה ..לקחתי אותו לווטרינר אחר בדרך באלנבי בתל אביב עצר אותי בחור צעיר מסודר כלכלית ואמר לווטרינר שהוא ישלם על כול הטיפול בסביבות 50000 שקל הוא שילם על בויקה ..בויקה החלים ונמסר לאדם מהצפון שכנראה פחד ממנו הוא היה מסוכן ובורח מהבית תמיד ותוקף כלבים והיה צריך הרבה אילוף ופסיכולוג לכלבים בקיצור בויקה כלב אגדה מקווה שיצא מכול הבעיות האלו עם צער בעלי חיים ויחסור לבעליו האמא והבן.. ושיפסיק לסבול מבעיות של אנשים כמוני וכמו צער בעלי חיים

 8. דינה אמר/ה

  גם לי יצא להיות מעורבת במקרה שצריך היה להחזיר כלב (לא אני) בשל נסיבות מורכבות שאין ביכולתי לפרט אך העמותה ממנה נלקח הכלב (לא זו בה מדובר בכתבה), עשתה את המוות לעת ההחזרה: השפלה, עלבונות ופרצופים וגם גזרו על המסכן להסיע את הכלב למרכז העמותה ליד ירושלים ולא מייד אלא כשיתפנה מקום, מרוב אהבה וחמלה לחי הפכו לשונאי אדם…האיש נשבע שלעולם לא יעז יותר לאמץ כלב ויעדיף לקנות, העיקר לא להתקל שוב במסכת ההשפלות.
  ולא מדברים על ההפסד הכספי שהיה כרוך בסל האימוץ ובכל הציוד שקנה לכלב.
  משהו מאוד משמעותי חייב להשתנות בגישת העמותות למינהם ולא תזיק גם חמלה להולכים על שתיים.

 9. Lewinger אמר/ה

  ,צער בעלי חיים בחיפה זה ארגון של פושעים. כלבים מורעבים מיום חמישי לקבלת קהל ביום שבת כדי שלא ישלשלו בביקור. כלבים שחורים מקבלים זריקת מוות כי הציבור לא נוהג לאמץ שחורים מתוך אמונה טפלה. הוטרינר שם לא מיומן מתחיל ניתוחים שאינו יודע איך לסיים אותם. הגיע בזמנו עם כלב פתוח בטן לוטרינר בכיר ממנו באחוזה ד"ר שטיינפלד כדי לבקש עזרה ססיום הניתוח. מאות שקלים נידרשים לשלם הן המוסר לאימוץ והן המאמץ. לכן אנשים נוטשים כלבים וקושרים לגדר באישון לילה. אנשים נאלצים להתחייב לעקר או לסרס כלבים שאימצו בקנסות גבוהים זה התנאי לאימוץ. תנאי שאינו חוקי. ההנהלה מעורבת בכל מיני מאנקי ביזנס לקבלת כספים רבים ותרומות על גבם של החיות האומללות.

  1. גילה אמר/ה

   בשמי המלא אופיע פה ןאציין שהתיחסו אלי בצורה מאד תוקפנית וגסה בצער בעלי חיים חיפה. יש שם כנראה יחס גרוע במיוחד לאנשים.שגורם נזק לכלבים עצמם כי אנשים לא יגיעו לשם כדי לאמץ. הגיע הזמן שמישהו שם.ילמד לדבר בכבוד או יתחלף.

 10. אחת אמר/ה

  אף כלב לא יוצא מפתח ביתי ברגע שהוא מאומץ.הוא ילד שלי.

 11. דיין אמר/ה

  כשלוקחים כלב זאת התחייבות ולכן מי שלא יכול שלא יקח . חבל על הכלב . אין להחזיר לאשה את הכלב או כל כלב אחר שתקנה אקווריום.

 12. בני אמר/ה

  כמתנדב בצער בעלי חיים.
  כל דקה שהכלב לא נמצא בכלוב עם הרצפה הקרה והמצחינה זה טוב עבור הכלב.
  לאשה יש בעיות רפואיות ובטח גם הילד נפגע מכך.
  אימוץ הכלב על ידם שוב רק יעשה טוב לכולם ובמיוחד לכלב.

 13. יעל עופר אמר/ה

  צריך לתת לתובעת כלב צעצוע מטויס אר אס. כלב הוא לא צעצוע. לא רק שהתובעת לא עוזרת לכלב אלא היא עוד מוסיפה חטא על פשע מוזיקה לו יותר, על ידי נטישות חוזרות ונשנות, במיוחד לעור עברו המורכב. טובת הכלב היא להישאר בצב"ח חיפה ולמצוא בית אמיתי שידע להתמודד איתו. התובעת הוכיחה שהיא לא מסוגלת לכך

 14. גילה אמר/ה

  בשמי המלא אופיע פה ןאציין שהתיחסו אלי בצורה מאד תוקפנית וגסה בצער בעלי חיים חיםה. יש שם כנראה יחס גרוע במיויד לאנשים.שגורם נזק לכלבעם עצמם כי אנשים חא יגיעו לשם כדי לאמץ. הגיע הזמן שמישהו שם.ילמד לדבר בכבוד או יתחלף.

 15. רבקה אמר/ה

  אני חושבת, שלא חמלה על האדם, לא ניתן להתקדם ולחמול על חיות. הרבה פעמים ( אם לא תמיד…) זה בא אחד על חשבון השני, כמו טבעונים קיצוניים, שעושים נזקים לאיטליזים וכד'. כך גם העמותות לצער בעלי חיים למיניהן, הרבה פעמים ( בלי להכליל כמובן!) מעדיפות את הכלב על האדם, ושוכחות שהכלב הוא חברו הטוב של האדם, ולא האדם חברו הטוב של הכלב.
  נקודה למחשבה….

 16. נתנאלה אור רוזנצוויג אמר/ה

  שלום לכל המגיבים – אני הבעלים של צ'יטוס האחרונים , ראשית אני רוצה להודות לכל מי שמבין ,תומך ומגיב כאן וגם לאלו שכועסים .
  צ'יטוס היה כלב שליווה אותי לבדיקות וטיפולים ונאלצתי להחזירו מהסיבות הרפואיות שלי הקשות שלא אוכל לפרט כאן .כל יום שציטוס לא היה כאן איתנו ועד כה אני מכה על חטא ולכן משלמת גם בכסף לעורך דין שיוציא צדק לאור .
  צ'יטוס בהחלט הוא הבן השני שלי ולפני דנה וחצי לא היה מתוכנן בכלל שאשאר בחיים , חששתי לשלומו של הכלב שלא אוכל לגדלו ומאחריות שלי אליו החזרתי אותו לצער בעלי חיים כי הייתי בטוחה שהם מטפלים כראוי שם ,לאחר שהתברר לי כי צ'יטוס ירד במשקל שם והוא מוזנח והיחס מזלזל גם כלפי אנשים ( שהשיחה שלי מתועדת איתם ) לא הייתי מעיזה לשלוח אותו ולצערי גם שניסיתי למצוא לו בית חם לפני כן בשל מחלתי הקשה לא מצאתי לו ובשל דאגתי חשבתי שזה המקום שימור עליו .לאחר שעברו 4 חודשים והבנתי כמה צ'יטוס אומלל שם שמתי את המחלה שלח בצד ואני נלחמת להחזירו בכל מחיר אתמודד עם הקשיים הרפואיים שלי ושל הכלב .אנא מכם אל תשפטו אותי שכן לכל אדם מגיע הזדמנויות שניה בחיים צ'יטוס היה ויהיה כלב מטופל מטופח ועשיתי טעות נוראית שחשבתי ששם זה מקום טוב יותר מאשר איתי אני משותקת בחצי גוף ממחלתי ואני לא מצפה שאיש יבין פה אך בבקשה לכל אלה שכותבים בכעס תעצרו שניה ותנסו להבין לליבי שלא עשיתי דבר שלא בתום לב אלא נהפוך הוא חשבתי שידאגו לו וכל יום אני בוכה ובני בלעדיו וההוכחה לכך שאני משלמת שכר טרחה להחזירו .אין מחיר לכאב שלו שנגרם לו על ידי שהחזרתי אותו אך אם הייתי כזו כשם שאתם כותבים המתנגדים שביניכם לא הייתי טורחת להשיבו .לכל מתנגד כאן אשמח לדבר איתו ולהוכיח לו דבריי בתמונות מסמכים רפואיים וכו' .בבקשה תבינו לליבי .צ'יטוס חשוב לי ואעשה הכל להחזירו .מבקשת מחילה אם מישהו כאן התרשם אחרת .בריאות איתנה לכולנו

 17. סימונה וילף אמר/ה

  בשום פנים לא להחזיר לה את הכלב
  אין לה את היכולת לטפל בכלב
  תחזיר אותו שוב

 18. עידו אמר/ה

  על מה הויכוח בכלל?
  לרועה בלגי יש רמה אנרגטית מאוד גבוהה שחייבת לבוא לידי פורקן על בסיס יומי וקבוע כך שהכלב יחייה בצורה טבעית טובה ומאושרת.
  האם הגברת מסוגלת לזה?
  טובת הכלב היא מעל הכל

הגיבו כאן לכתבה