לילדים עם מוגבלויות יש חלומות כמו לילדים רגילים • מצעד הפרוטות של איל"ן יצא לדרך ועזרתכם נדרשת להגשמת חלומות

(הכותב הוא יו"ר איל"ן באזור חיפה)

היום 22 במרץ 2022 נפתח מצעד הפרוטות השנתי של איל"ן.

השנה מציינת איל"ן 70 שנה להקמתה. חברי איל"ן הם ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית, שנולדו עם שיתוק מוחין, ניוון שרירים, ומחלות שריר ועצב – הם מתניידים, בכיסאות גלגלים, או באמצעות הליכון או קביים ונדרשים לסדים ולשלל טיפולים ומענים מותאמים כדי שיוכלו לחיות חיים איכותיים ומשמעותיים לאורך כל חייהם.

מרכזי ספורט ושיקום

איל"ן מעניקה מעטפת רחבה של תמיכות, פעילויות במרכזי ספורט שיקומי ותחרותי, מסגרות חינוכיות ומרכזי יום שיקומיים, פעילויות פנאי וחברה לאנשים עם מוגבלות יחד עם בני-משפחה, קייטנות ועוד – כל זאת כדי להביא את חברי איל"ן למימוש הפוטנציאל האישי ולשילובם בחברה.

בחיפה מתקיים כבר 70 שנה הסניף הגדול והמשמעותי ביותר בארץ, במתחם "נווה איל"ן" – בקריית חיים, ברחוב גורדוניה הקימה איל"ן מרכז ספורט מהגדולים בארץ. מהבריכה של הסניף הזה צמחו האלופים הפאראלימפיים של ישראל, זוכי 12 מדליות אולימפיות מתוכן 8 מדליות זהב.

הוסטל ומרכז שיקומי

בנוסף למרכז הספורט, מתקיים במתחם הוסטל שנקרא בית קסלר, המעון הוא ביתם של כ-90 משתקמים לכל דבר ועניין. במקביל מפעילה איל"ן את בית מרים שהינו מרכז שיקום יומי לכ-65 בעלי מוגבלויות שמגיעים מחיפה והסביבה בכל יום לפעילות למידה ושיקומית מהבוקר ועד אחה"צ.

עיריית טירת כרמל – רחב

אודות סניף חיפה

סניף חיפה מרכז את הפעילות באזור והוא חולש על אוכלוסייה מ-12 רשויות נפרדות מזכרון יעקב ועד כרמיאל ועכו. משתקמי ולקוחות איל"ן רואים בסניף, מקור ומרכז לייעוץ, סיוע, טיפול ועשייה.

בימים אלו, לאחר שנשיא המדינה חנך ופתח את אירועי איל"ן לשנת ה-70, נפגשו מנהלי איל"ן המתנדבים והסדירים עם ראשי הרשויות, עם מנהלי אגפי החינוך, עם תלמידים ועם לקוחות איל"ן כחלק מההסברה ורתימת כלל האוכלוסייה להכרה ותרומה לאיל"ן.

התרומה שלכם

על מנת שנוכל להמשיך להפעיל את המרכזים ולהוציא אל הפועל את הפעילויות המיוחדות, ילדי ובוגרי איל"ן זקוקים לתרומה שלכם. תרמו לאיל"ן, ויחד נגשים להם חלום! מצורפות תמונות מאירועי וטקסים שנערכו באזורנו, כולל סרטון של איל"ן לציון 70 שנה.

צוות איל"ן באזור חיפה

יו"ר איל"ן בחיפה והאזור, בהתנדבות – מומו כהן.
שרונה שנהר מנהלת סניף חיפה. משה דולב מנהל בית קסלר, דפנה הולנדר מנהלת בית מרים.
חברי הנהלה מתנדבים, מורדי גפן, אריק בוגנר, ולאדי גור ארי. יקי סומך.

הגיבו כאן לכתבה