אבסורד: תחנת האוטובוס הקרובה למרכז איל"ן לאנשים עם מוגבלות – מרוחקת ממנו מאות מטרים

אוטובוס | אילוסטרציה (צילום: מיכל ירון)

בעמותת "נגישות ישראל" דורשים קו אוטובוס ותחנת אוטובוס קרובה למרכז ספורט ושיקום איל"ן חיפה

לילדים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות אין נגישות בטוחה ואין תחנת אוטובוס בקרבת מרכז הספורט והשיקום איל"ן חיפה. בעמותת "נגישות ישראל" דורשים כבר שנים כי תוצב תחנה בסמוך למרכז וכי יהיה קו אוטובוס שיכנס לרחוב, עד כה דבר לא נעשה.

ד"ר יורם סבירסקי, חבר ועד מנהל ואחראי על מדור תלונות נגישות בעמותת "נגישות ישראל", נלחם מזה שנים על מנת שיוכשר קו אוטובוס שייכנס לרחוב גורדוניה בקריית חיים, בו נמצאים מבני איל"ן הכוללים מרכז הספורט והשיקום בית קסלר בית מרים ועוד וכן שתוצב תחנת אוטובוס בסמוך לו. כל פניותיו כל והבקשות שהוגשו בעניין זכו לסירוב, בטענה כי האין הדבר אפשרי, מאחר שמדובר ברחוב בעייתי.

נדגיש כי מדובר במרכז שמהותו היא מתן מענה שיקומי לאנשים – ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית, המגיעים אליו מכל אזור הצפון, ממטולה ועד חדרה. המרכז כולל שלוש בריכות שחייה מחוממות ומקורות: בריכה חצי אולימפית, בריכה לפעוטות ובריכה טיפולית המיועדת לטיפולי הידרותרפיה אישיים. במקום ישנו גם אולם כדורסל, חדר כושר משוכלל, חדר להתעמלות מתקנת, חדר ספא, מגרשי טניס חיצוניים, חדרי חוגים, חדרי עיסוי וטיפולים אלטרנטיביים, חדר טניס שולחן, מדשאות וקפיטריה. במרכז מתקיימים מגוון רחב של חוגים ופעילויות בהדרכה פרטנית וקבוצתית.

מהתכתבויות שהגיעו למערכת חי פה, מנהל תחום תחבורה ציבורית במשרד התחבורה מחוז חיפה, מסביר כי מרכז איל"ן בקריית חיים נמצא ברחוב פנימי ללא מוצא (רחוב גורדוניה) וכי מבירור שנערך מול אגד, נמצא שרמת העבירות לאוטובוסים ברחוב היא בעייתית, וכי אין פניה מתאימה מרחוב יצחק בן צבי. כמו כן הסטת הקווים לרחוב בן צבי תפגע בתושבים רבים המעוניינים להגיע לביטוח לאומי באח"י אילת. עוד הוא מסביר כי עיריית חיפה, בתאום עם משרד התחבורה, פועלת תקופה ארוכה כדי לתכנן ולבצע תחנה ברחוב השיירה-פינת בן צבי, על מנת לקצר את מרחקי ההליכה. התחנה המקודמת ממוקמת ליד שביל הולכי רגל המוביל ישירות למרכז איל"ן, ותקצר את מרחקי הליכה לכ-300 מ'. הקמת התחנה התעכבה בשל מחסור בתקציבי ביצוע, אך משרד התחבורה פועל מול עיריית חיפה לקידום הנושא.

ממשרד התחבורה נמסר לחי פה: "הפעלת קו שיעבור בקרבת מרכז איל"ן מחייבת הצבת תחנת אוטובוס להעלאה והורדה של נוסעים. לאחר הצבת התחנה יאשר המשרד להפעלת קווי אוטובוסים למרכז. האחריות על תכנון והצבת תחנות האוטובוס מוטלת על הרשות המקומית, במקרה זה עיריית חיפה. משרד התחבורה נמצא בקשר שוטף מול העירייה בנושא, ואישר את הצבת תחנת האוטובוס ברחוב השיירה הצמוד למרכז לטובת קיצור מרחקי ההליכה למרכז איל"ן. יצוין כי העירייה טרם הציבה את התחנה".

ד"ר יורם סבירסקי מסר לחי פה

ההצעה להציב תחנה ברחוב השיירה גרועה עוד יותר מהצעה אחרת שעלתה – להציב תחנה בשדרות בן-צבי. שתי ההצעות לא מקובלות עלינו, כי מרחק ההליכה מהתחנה למבנים של איל"ן הוא מאות מטרים וכרוך בחציית כבישים. אני מזכיר שמדובר בילדים ואנשים עם מוגבלויות או בקשישים והליכה של מאות מטרים לא מתאימה להם. התחנה צריכה להיות בתוך המתחם, קרובה ככל האפשר למבנים עצמם.
תחנת האוטובוס חדשה בחיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
תחנת אוטובוס – ארכיון (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

שחר פרקיס, מי שניהל את מרכז איל"ן בשבע השנים האחרונות, סיפר בשיחה לחי פה:

באי המרכז שמגיעים ברכבם הפרטי ובהסעות לא חווים בעיית נגישות ולמעשה הם הרוב. אך אלה שכן ם מגיעים בתחבורה ציבורית, יש להם בהחלט בעיית נגישות. אנחנו מדברים על הליכה של רבע שעה עד להגעה למרכז. התחנה מוצבת בכביש הראשי ליד תחנת זבולון, כך שמי שיש לו קשיי ניידות מאוד קשה לו להגיע ומי שאין לו קשיי ניידות אבל יש לו מגבלה בידיים, נאלץ לעשות הליכה של רבע שעה, שזה כשלעצמו לא תמיד קל.

"אוטובוס יכול להיכנס בקלות"

"לגבי טענת משרד התחבורה והעירייה, שיש קושי לאוטובוסים להיכנס לשם, זה בכלל לא נכון", ממשיך פרקיס. "אנחנו ארגנו הרבה הסעות לטיולים ולכל מיני פעילויות מחוץ למרכז, ונכנסו לרחוב אוטובוסים ללא שום קושי או בעיה. אני חושב שהעירייה ומשרד התחבורה צריכים לקחת בחשבון את הנושא של אנשים עם מוגבלות ולדאוג לכך שהאוטובוס יגיע עד מבני איל"ן, כי לא מדובר רק במרכז הספורט אלא גם "בית מרים" ו"בית קסלר". אני חושב שבמדינה כמו שלנו זה צריך להיות חלק ממה שהאנשים האלה מקבלים, ללא שום עוררין.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

חבר מועצת העיר מוטי בליצבלאו מהירוקים של חיפה שמטפל בנושא מעל לשנה מסר לחי פה:

פרשת התחבורה הציבורית למרכז איל"ן בקרית חיים , היא סאגה בלתי נגמרת , כאשר כול המעורבים משחקים ראש קטן. הטענה שאוטובוס רגיל אינו יכול להיכנס לרחוב גורדוניה בקריית חיים ,היא ממש לא נכונה , בה בשעה שאוטובוסים נכנסים למתחם חופשי כדי להסיע את דיירי בית קסלר , ומשתמשים אחרים במתחם לאירועים שונים.
כבר לפני כשנה פניתי לעירייה לטפל בהכנסת אוטובוס בתדירות סבירה למתחם כדי לתת מענה לאנשים  עם מוגבלות , להגיע בבטחה למתחם. הפתרון לשים תחנה במרחק של מאות מטרים מהמתחם אינה הגיונית. אני קורא למנהל מחלקת הדרכים בעיריית חיפה לפעול מידית אצל חברת ההסעות אגד , כדי לסיים את הפרשה שמשכת כבר זמן רב.
הגיבו כאן לכתבה