אם לא תבוטל סלילת הכביש ברמת בגין יושבתו הלימודים בנופים

החיפאים נגד עיריית חיפה במאבק על הריאות הירוקות

תושבי רמת בגין מחריפים את המאבק נגד הבנייה בגבעת העזים ונגד סלילת הכביש הקטלני ומאיימים, אם לא תבוטל סלילת הכביש יושבתו הלימודים בבית ספר נופים בעיר.

school_ramat_begin.jpg

בית ספר נופים ברמת בגין
“רוב גדול של הורים בבית הספר נופים עומד מאחורי ההחלטה להשבית את בית הספר, אם עיריית חיפה לא תתעשת ולא תחזור בה מתוכניתה חסרת האחריות, של סלילת כביש “המוות” , שעלול להעביר כשליש מהתנועה בחיפה בפתחו של בית הספר”. כך אומר תושב השכונה וחבר העמותה לבטיחות ברמת בגין, הנאבקת נגד סלילת הכביש, “סלילת כביש ראשי ליד בית ספר יסודי היא מעשה מסוכן וחסר תקדים כמעט ואין לנו סיבה או כוונה להסכים לכך. ניתן לפתור את בעיות התנועה בחיפה באופן הגיוני על ידי פיזור התנועה במספר צירים שונים. ואם יהב לא מבין זאת ומתעקש להעביר את כל התנועה דרך שכונה קטנה אחת, שיתכבד ויעשה זאת ברמת דניה, השכונה שלו”.

כידוע עיריית חיפה מתכננת לחבר בין ציר פרויד – ציר מרכזי בחיפה המחבר את מרכז הכרמל לכביש החוף לבין רחוב 2052 העובר בסמוך לבית הספר היסודי והמתנ”ס השכונתי ברמת בגין. המשמעות היא שחלק גדול מהתנועה במטרופולין חיפה תעבור דרך השכונה ותסכן את חיי התושבים, במיוחד את ילדי השכונה בדרכם לבית הספר ולמתנ”ס.

העמותה לבטיחות ברמת בגין ערערה על התוכנית ההרסנית לבית המשפט העליון, שידון בערעור בחודש יוני. לאחרונה הצטרפה למאבק התושבים עמותת “אור ירוק” למען בטיחות בדרכים. באור ירוק אומרים כי: “ההחלטה להקים כביש ראשי במרכזה של שכונת מגורים, ובוודאי ליד בית ספר בו נמצאים באופן תדיר ילדים, מסכנת את חיי התושבים…על רשויות התכנון לנהוג באחריות, לסלול כביש בטיחותי ולנסות ולהסיט כבישים מהירים אל מחוץ לערים”.


הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו