יותר מ-20% מהעסקים בחיפה והסביבה לא רשמו הכנסות כדין

03_-_כסף_ומקלדת.png

“הלכתי להטעין את הנייד, ברח לי מהראש” – “אני מחליפה את אימא שלי, לא ידעתי איך רושמים” – “אני רושם בסוף היום”, אלה הם רק חלק מהתירוצים אותם השמיעו עובדים/בעלי עסקים שלא רשמו הכנסות כדין במסגרת מבצע ביקורת אותו ערכה רשות המיסים בקניונים ועסקים בחיפה, טירת כרמל, נשר והקריות.

במסגרת מבצע ביקורת רישום הכנסות בחיפה והסביבה אותו ערכו אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ביום שישי האחרון, יום בו העסקים בקניונים פעילים מאוד, התבצעו 145 ביקורות, מהן עולה כי יותר מ-20% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

כך לדוגמה, בדוכן לממכר מוצרי קוסמטיקה לא נרשמה קניית ביקורת. המוכרת השיבה “הלכתי להטעין את הנייד, ברח לי מהראש”. בדוכן למכירת אוכל מוכן בקניון בחיפה נערכה קניית ביקורת שלא נרשמה בספרים, ובעקבות כך נתגלה כי כל ההכנסות מאותו יום לא נרשמו. המוכרת טענה “אני מחליפה את אימא שלי, לא ידעתי איך רושמים.” גם בחנות למכירת בדים בקניון נערכה קניית ביקורת שלא נרשמה שבעקבותיה מצאו המבקרים כי בעל המקום כלל לא רשם את הכנסותיו באותו יום, הוא הסביר למבקרים “אני רושם בסוף היום”. בפיצרייה בקרית ים נמצא כי במקום לא נרשמו הכנסות כלל באותו יום. בעל המקום הסבר “אני פותח את הקופה רק ב- 12:00 אז ארשום הכל”.

בחנות לחומרי בנייה בנשר נמצאו מספר צ’קים שלא נרשמו בספרי העסק. בעל החנות “טעות שלי”. במכון לעיסויים רפואיים נמצא כי בעל המקום לא רשם צ’קים שקיבל מלקוח, הוא טען בפני המבקרים “הלקוח שילם עבור שני עיסויים אך עדיין לא עשה את השני”. בחנות למסגור תמונות בטירת הכרמל מצאו המבקרים כי לא נרשמה קניית ביקורת והכנסות של אותו היום. בעל החנות בתגובה “אני לא חייב לרשום”.

יש לציין כי המבצע נערך כחלק מפעילות שוטפת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע”י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת, כמו גם להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

מס הכנסה בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.