שיפוץ רש"י ורמב"ן בחיפה • ומה עם מקומות החנייה לדיירים?

פח אשפה במקום חניה (צילום: אלעד שולמן)

לאחר בקשות חוזרות ונשנות לשיפוץ הרחובות רש"י ורמב"ן בחיפה ולאחר שיתוף ציבור שהתקיים יחד עם דיירי הרחובות ונציגי העירייה, בוצעו עבודות שיפוץ ברחובות ואף הגיעו לסיומן.

אלא שבמסגרת שיתוף הציבור, סוכם כי המדרכות ייצבעו בכחול לבן וכי צד אחד יוקצה לחניה עבור דיירי הרחובות, כפי שנעשה ברחוב מונטפיורי הסמוך, זאת לאור מצוקת החניה החמורה איתה מתמודדים התושבים, במיוחד לאור הימצאותו של בית החולים 'בני ציון' בסביבה.

דייר ברחוב רש"י, מספר בשיחה לחי פה: "השיפוץ בוצע ואנחנו מרוצים מממנו, אבל הדברים החשובים ביותר, כמו צביעת המדרכות בכחול לבן וייעוד צד אחד לחניית רכבים של הדיירים – לא נעשו. כשאני פונה ושואל מתי מתכוונים להשלים את מה שהובטח, אומרים לי שהצביעה תתבצע, אך לא מציינים מועד. בנוסף, לאחרונה נגזלו שלוש חניות לטובת הצבה וקיבוע פחי אשפה. איבוד שלוש חניות ברחובות שסובלים גם כך ממצוקת חנייה קשה, זה דבר קריטי.

פח אשפה במקום חניה

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
"רחוב רש"י ורמב"ן עברו שיקום תשתיות מלא, תוך הסדרת התנועה, המדרכות והחנייה. במסגרת העבודות הוחלפו, בין היתר: תשתיות המים והביוב, הכביש והמדרכות רובדו, נקבעו הסדרי תנועה חדשים אשר מבטיחים מעבר בטוח לכלי רכב, איפשרו להגדיל בכ-30% את מצאי מקומות החניה התקניים, והובטח מעבר חופשי ובטוח של הולכי הרגל על המדרכות. בתוך כך, החלה בימים אלה גם הסדרת החנייה בכחול לבן, כאשר בשלב הראשון מבוצעת חלוקת תווי חניה לדיירי רחוב רש"י".

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. אחד העם אמר/ה

  ראשית, ברכות לאלו שזכו בשיפוץ רחובם !!!
  רחוב החשמל, הצומת של קפה ישראל, הכביש שיורד לצד מרכז הספורט ריגר, מתפוררים ממש, והם צירים ראשיים. מתי שם נראה תיקון????
  ובנוגע לפח אשפה. מקומו אכן בכביש, אפיחו על חשבון חניה. במקומות שהפחים על המדרכה זה גרוע שבעתיים. גם אין מעבר וגם אין גישה לפינוי. בקיצור "טימטום ממאיר" של ממש.
  אז מה עם ריבוד צירים ראשיים במצב גרוע ממש?
  כאלה שגם במהירות נהיגה נמוכה גורמים סבל לניהג ולרכב??

  1. מיכאל אמר/ה

   נכון תודה אחרי עשור על הריבוד ! אולי עכשיופחות ניכנס למוסך .
   רק שתמיד יש … שידפוק את המטרה וינעוץ סכין לתכנית המקורית .

 2. די לפינוק אמר/ה

  אוי לא אין חניה לרכב שלנו.. מה נעשה…בדיוק מה שעושים כולם. מסתדרים עם מה שיש ומפסיקים בכי התפנקות תגידו תודה שריבדו בכלל.. זה שקניתם רכב לא מבטיח לכם חנייה עבורו

  1. מיכאל אמר/ה

   נכון במדינה סבל לא מגיע כולם רק לשלם ! ותודה שבונים והורסים את הנוף כאילו אין מקום לבניה .

  2. אראל אמר/ה

   אמת לאמיתה!

 3. ריטה אמר/ה

  חניה לא יתנו דוחות כן יתנו,למה?מי ישלם את שיפוץ הרחובות

  1. אילנה אמר/ה

   גם אצלנו ברחוב גדליהו בנווה שאנן אין מקום חנייה לפעמים לוקח לי שעה למצוא חנייה ולבסוף אני מחנה כמה רחובות מרחק עצום מהבית שלי זה פשוט בלתי נסבל

 4. ריטה אמר/ה

  אני גרה בשדרות הציונות,עשו חניה מרחוב טשרניחובסקי ועד לכיפת הזהב מנקודה זו ועד פינת רחוב הרצליה יום יום אנכנו הדיירים מקבלים דוחות,שאלה מדוע?חסמתם נתיב בירידה וכאשר אנכנו דיירי המשך הרחוב נענו בשלילהמצידם של ראשי העירייה בהווה ובעבר,גם אנכנו משלמים מסים כמו כול תושבי חיפה אנכנו רוב תושבי הרחוב שדרות הציונות נולדו פה ואני מדברת על תושבים בגילאים 50 60 70 ומעל,והיום אין חניה לחנות,ויש אפשרות לעשות חניה אנכנו(התושבים)כבר מעל 20 שנים מבקשים.ישגן ציבורי שהוא לשימושם של נרקומנים זנות ממין זכר הומלסים,אין בו לא נדנדות ולא כלום,מוזנח מטונף ופחד לעבור דרכו גם עם הכלב לטיול יומי,ותמיד מנסים לשפצו עם נדנדות כרי דשא סינתטי ולאחר יומיים אין כלום,החבורה שישנים שם מפרקים ומוכרים בשביל מנת סם.

 5. מיכאל אמר/ה

  עצוב ! אבל אין מה לעשות . רק חבל על הכסף שלנו ! בא לבכות .

 6. רפי רפול - חסון.חיפה.עיתונאי אמר/ה

  שיקום התשתיות ברחובות רש"י ורמב"ן חשוב מאוד.כל הכבוד לעירית חיפה.

 7. חיים צדף אמר/ה

  מכבסת מילים. להגדיל בכ-30% את מלאי מקומות החניה התקניים = להפחתה של 30% מהחניות שהיו בפועל

 8. ריטה אמר/ה

  גם אם נבכה לא יעזור ראשי עיר אתומים אכפת להם הכסף,המשכורת,ולצפצף על תושבי חיפה היפה בזכות תושבה ולא עובדהההה,זה בכי לדורות היות דורנו לא מצליח לשפר מה יהיה העתיד?

 9. יובל אמר/ה

  אני מתגורר ברחוב שוהם בחלקו האחרון ללא מוצא. לפני כשנתיים רבדו מחדש את הרחובות כספרי ושוהם, למעט הקטע בו אני גר בטענה, כי בסוף הרחב ישנו בניין שבנייתו טרם הסתיימה ( שוהם 7, 7א).
  מאז חלפו להן שנתיים ורחוב שוהם בקטע האחרון ( ללא מוצא) לא שופץ. הכביש מלא מהמורות ומכוניות ניזוקות לא פעם בשל כך. בנוסף, בקשנו התקנת פסי האטה כי נהגים רבים פשוט "טסים" שם בשעה שילדים עושים את דרכם לבתי הספר.
  עד היום הנושא לא טופל והתשובה היא היעדר תקציב או שזה בתכנון ויבוצע בקרוב.

הגיבו כאן לכתבה