יעקב פיינגולד הודח מתפקיד יו"ר אתו"ס • מלחמת השליטה בין קליש לאופוזיציה נמשכת בעוז

עינת קליש רותם בישיבת המועצה (צילום מסך: עיריית חיפה)

מיד עם פתיחת ישיבת המועצה הודיעה קליש רותם כי היא מדיחה את חבר מועצת העיר יעקב פיינגולד מתפקידו כיו"ר אתו"ס

במהלך ישיבת המועצה שנערכה אמש (ג' 1/3/22) הכריזה ראש העיר עינת קליש רותם על הדחתו של חבר מועצת העיר יעקב פיינגולד מתפקידו כיו"ר חברת אתו"ס והוסיפה כי מי שתחליף אותו תהיה לא אחרת מאשר היא עצמה, זאת החל מישיבת הדירקטוריון הבאה של החברה קליש אף הוסיפה כי עפ"י תקנון התאגיד יש בסמכותה לעמוד בראשו.

"אכהן כיו"ר החברה בפועל על כל המשתמע מכך", אמרה, "חבר המועצה יעקב פיינגולד ימשיך בתפקיד חבר דירקטוריון", סיכמה ראש העיר.

"אתו"ס החברה לאומנות ספורט וחברה בע"מ, הוא אחד התאגידים החשובים בעיר וחולש על תחומים רבים בה, כמו תרבות, פנאי, אירועים ועוד", אמרה קליש רותם, והוסיפה כי בדיקה שנעשתה על התנהלות התאגיד העלתה כשלים רבים ומשמעותיים וחריגות מתקנות העירייה.

עוד במהלך חודש מאי 2021 הודיעה קליש רותם לפיינגולד באמצעות מכתב, כי היא מדיחה אותו מתפקידו כיו"ר התאגיד לאלתר. בעקבות כל השיב לה פיינגולד באמצעות עורך דינו כי מי שבחר בו לתפקיד היא מועצת העיר ורק בסמכותה לשנות את המינוי.

יעקב פיינגולד (צילום: ירון כרמי)
יעקב פיינגולד (צילום: ירון כרמי)

צעד זה, מן הסתם, הוא עוד אחד מהמהלכים בקרב השליטה הסוער שמתנהל בחודשים האחרונים בין קליש רותם לאופוזיציית השינוי, שפיינגולד, כידוע, חבר פעיל בה, כשבין היתר, כל אחד מהצדדים דורש ליטול לידיו את השליטה בתאגידים העירוניים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. למנות יור ועדה קרואה בחיפה אמר/ה

  הגיע זמן שמשרד הפנים ימנה יו"ר ועדה קרואה.
  אין לראש העיר קואליציה, נבחרי הציבור באופן גורף מביעים בה ובניהוח התככני והעוין חוסר אמון מוחלט ועליה לסיים את תפקידה

 2. משה בן קיקי אמר/ה

  הגב קליש לא יכולה להיתמודד עם בעיות אקותיות של חיפה כמו החזירים ויש עוד הרבה פיתוח הספורט והתרבות הגופנית בחיפה: אז היא מפטרת את פינגולד! איש חיפאי ותיק עם ידע רב בתחום הספורט שיכול לתרום רבות לחיפה אבל לקליש חשוב הפוליטיקה ומעמדה שמסתיים בקרוב יש לה ראשי קבוצה אנשי שלומה שרק הם יכולים להגיב טוה שאני יכול להגיב כאן!

 3. איזי ברדשי אמר/ה

  הגברת קאליש פועלת בעוז כנגד חבורת המושחתים שהשתלטה על ניהול העיר , הגברת קאליש תמשיך לנקות את האורוות המטונפות ותכניס בעלי תפקידים אמיצים ועצמאיים לנהל את כל המוסדות המושחתים ותעיף לכל הרוחות את כל מי שינסה למנוע מהעיר סדר וניהול תקין ,

הגיבו כאן לכתבה