מערכות כיבוי אש במגדל מגורים – כך זה נראה בחדר המשאבות

עם המעבר למגורים במבנים רבי קומות , גוברת גם ההתעניינות במערכות המניעות את המגדלים האלה וכן באנשי המקצוע המתפעלים אותן

על מנת להכיר מקרוב איך מתחזקים מערכת משאבות לחץ מים במגדל מגורים, התלווינו אל אנשי המקצוע של חברת יעדים, בחדר המשאבות של מגדלי מגורים.

צפו בווידאו: מערכות כיבוי אש במגדל מגורים

משנה לשנה אנו רואים יותר ויותר מגדלי מגורים רבי קומות, אשר יוצרים שכונות מגדלים בארצנו. תפיסת המגורים של צמודי הקרקע עם חלקת הדשא, אשר הייתה משאת נפשם של בעלי הממון בסוף המאה הקודמת, הולכת ומפנה מקומה בהדרגה לדירה מפנקת במגדל מגורים, הכולל לובי מפואר, חדר כושר, ספא ואפילו בית קפה.

אחזקת מגדל מגורים מזמנת לפתחנו אתגרים חדשים, אשר לא היו בבניינים הנמוכים. אחד מהאתגרים האלה, הוא ללא ספק, אספקת המים לקומות העליונות.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

לחץ המים בסביבה העירונית, מאפשר , על פי רוב, דחיסה של מים עד הקומה השישית או השמינית לכל היותר. לכן, על מנת להעלות מים לרבי קומות, המתנשאים לגובה של 15 ואף 25 קומות, נדרשות משאבות מיוחדות, המופעלות מחדר מכונות מיוחד, הממוקם בקומת הקרקע.

לחץ המים נדרש בשגרה וגם בחירום, בעת שריפה. לכן, על מנת לעמוד בסטנדארטים גבוהים, אשר יאפשרו לבניין לשרוד בעת שריפה, מערכת לחץ המים המזינה את הספרינקלרים, חייבת להיות מתוחזקת ברמה גבוהה מאד. אנשי האחזקה כפופים לסטנדארטים של אחזקה ובקרה של מערכות הבקרה והמשאבות.

אנו, במערכת חי פה, נכנסנו לצלם בחדרי המכונות באחד המגדלים המתוחזקים ע”י חברת יעדים. התלווינו לאנשי האחזקה המנוסים של חברת יעדים, המחזיקה את רוב מגדלי היוקרה בחיפה.

 

מערכות כיבוי – התמונות

 

06_-_יקיר_וקנין_-_איש_אחזקה_-_חברת_יעדים.jpg

יקיר וקנין – איש אחזקה – חברת יעדיםלחץ_מים_לקומות_העליונות_מצריך_מערכות_מיוחדות.jpg

לחץ מים לקומות העליונות מצריך מערכות מיוחדותמשאבת_הדיזל_של_קלארק.jpg

משאבת הדיזל של קלארק

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.