בדיקות אנטיגן לתלמידי חיפה • החלוקה במוסדות החינוך נמשכת

נמשך מבצע חלוקת ערכות האנטיגן במוסדות החינוך בחיפה

הבוקר (א' 30/1/22) החלה חלוקה של כ-500,000 ערכות נוספות לתלמידי בתי-הספר ולילדי גני-הילדים בעיר.

השלב השני של מבצע חלוקת ערכות האנטיגן עבור תלמידי בתי הספר, ילדי גני הילדים והצוותים החינוכיים בעיר – יצא לדרך.

"בודקים ולומדים"

עשרות מעובדי מינהל התפעול של העירייה מאגפים וממחלקות שונות, לרבות אגף התברואה, אגף הביטחון, אגף האכיפה העירונית, אגף שפ"ע, רשות הספורט ועוד, החלו כבר בשעות הבוקר המוקדמות בחלוקה של כ-500 אלף ערכות אנטיגן, המצטרפות ל-200 אלף הערכות שחולקו בשבוע שעבר. בכך מתקרבת מאוד כמות הערכות המחולקות בחיפה למכסת 800 אלף הערכות, שנקבעה מראש.

כזכור, על פי החלטת הממשלה, תכנית ״בודקים ולומדים״, שמתחילה השבוע במערכת החינוך, תחליף את מדיניות הבידודים הקיימת כיום. באופן זה תלמידים שנחשפו לתלמיד מאומת לא יידרשו יותר להיכנס לבידוד.

חלוקת בדיקות במוסדות החינוך (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

לשמור על רצף לימודי

בהתאם למדיניות החדשה, שנועדה לשמור ככל הניתן על רצף לימודי, יקבלו כל תלמיד ואיש צוות חינוכי ערכה הכוללת 20 בדיקות אנטיגן ביתיות ויידרשו לבצע שתי בדיקות בשבוע, בטרם ההגעה ליום הלימודים.

תלמיד שתוצאת הבדיקה שלו תהיה שלילית, יהיה רשאי להגיע למוסד החינוכי לשגרת לימודים. לחילופין, תלמיד שתוצאת הבדיקה שלו תהיה חיובית – לא יוכל להגיע ללימודים ויידרש להיבדק בתחנת בדיקה מפוקחת.

"מינהל התפעול, על כל יחידותיו, נרתם באופן מלא על מנת לסייע בחלוקת ערכות האנטיגן לכל מוסדות החינוך בעיר. מדובר במבצע לוגיסטי מורכב ואנו נעשה כל שיידרש על מנת שהוא יבוצע בצורה היעילה ביותר ובזמן המהיר ביותר", אמר אוהד דורפמן, ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. גן פרטי אמר/ה

    תתביישו שלא מחלקים לגנים הפרטיים

  2. רפי רפול - חסון.חיפה.עיתונאי אמר/ה

    מעולה. זהו צעד מצוין של ראש מינהל החינוך בעירית חיפה ידידתי אילנה טרוק. יישר כוח אילנה ולכל הצוות המקצועי שלך בעיריה.בוקר טוב ושבוע טוב.

הגיבו כאן לכתבה