קונדיטורית גולדשטיין מסיימת את פעילותה לאחר 51 שנה בחיפה

קונדיטורית גולדשטיין שהייתה מחלצות בתי הקפה בארץ ואחד מוסדותיה של העיר חיפה סגרה אמש את הקונדיטוריה לאחר 51 שנות פעילותה בשכונת הדר הכרמל.

001-_אילנה_נועלת_סוף_תקופה.JPG

לקונדיטורית גולדשטיין היו שלוש דורות של אופים, עוגות רבות נאפו מהמטבח ההונגרי ואנו נזכור את הטעם והאיכות וכמובן את השירות החם והאדיב שהוענק ללקוחות שהגיעו מכל קצותיה של הארץ.

עבור לקוחות רבים שימשה הקונדיטוריה כמקום מפגש וזכרונות רבים וטובים מן העוגות וארוחות הבוקר המזינות.
אנשים רבים מספרים על אופי השירות שהיה מיוחד ואפיין את בית קפה וינאי, את הגשת ספלי הקפה המיוחדים והשירות.
מספרים שהמלצריות זכרו את הלקוחות ומה כל אחד אהב באיזה צורת הגשה ועד לפרטים הקטנים.

טרקלין_הקונדיטוריה_עם_לקוחה.JPG

טרקלין הקונדיטוריה עם לקוחה
אודותיה ופעילותה של הקונדיטוריה :
הקונדיטוריה הוקמה על ידי שוני בשנת 1965 אשר עלה ארצה לאחר מלחמת העולם השנייה מהונגריה, עוד בימיו כנער ראה את בית המאפה הקטן שיוקם בארץ וייתן צביון הונגרי על כן אופייה ותוצרתה של הקונדיטוריה היינו אוסטרו הונגרי הדובוש המפורסם, הקסטניה פירה, השטרודל הווינאי, בוטר קראנצ’, פרסבורגר פרג, עוגות הנשיא ועוגות יום הולדת ועוד…

לימים הפכה הקונדיטוריה למוסד חיפאי אודות לאיכות ללא פשרות ואפייה המבוססת על חומרים טריים וטבעיים בלבד ללא תוספת של חומר משמר וללא צבעי מאכל.
שני הקונדיטורים בני גולדשטיין ומוטי מאירוביץ’ הינם דור ההמשך השני, משכימים מידי יום לפנות בוקר ואופים את העוגות עם עלות השחר על מנת נקבל את הטריות על המדפים.

החל משנת 2001 פתחו בני ומוטי ליין חדש ומגוןן של עוגיות על שם הדור השלישי – הראל גולדשטיין, בשנת 2014 החלו גם במכירת עוגות לאירועים וכן השתתפות בירידים של מכירה בקניונים השונים בסופי השבוע.

מקרר_העוגות.JPG

מקרר העוגות
השף_מוטי_עם_מרים_בהכנת_עוגה.JPG
השף מותי עם מריים בהכנת עוגה
הקונדיטוריה מנוהלת על ידי מוטי ואילנה מאירוביץ שכעת יוצאים לפרישה.

כיום אין דור המשך ולצערינו בתי הספר של המלונאות בחיפה סגורים אנו נאלצים לסגור.

הקונדיטוריה רואה חשיבות רבה לחלוק את הצלחתה עם הקהילה לכן, לאחר יום העבודה עוגות רבות נתרמות ברוחב לב לביתי תמחוי ולנזקקים בעיר חיפה.

אילנה_חמודי_ומרים_ועוגת_הפרג.JPG

אילנה וחמודי ומרים בעת הכנת עוגת הפרג
מוטי_מאירוביץ.jpg
השף מוטי מאירוביץ מנהל הקונדיטוריה ודור שלישי
מוטי מאירוביץ: “לאחר שיחרורי מהצבא כמסגר הציעה לי גולדשיין להכנס לתחום הקונדיטוריה והאפייה ולמדתי את כל סודות האפייה ההונגרית ושמרתי עליהם בסודי סודות.
אני ואשתי אילנה כבר 34 שנה מנהלים את הקונדטוריה.
לנהל עסק יש קשיים רבים המקשים על קיומו: התשלומים הרבים לגופים כמו עירייה, משטרה, כיבוי אש ועוד…
נוצרו בעיות חנייה קשות ללקוחות של החנות ולעוברי האורח המגיעים ממקומות שונים, המטרונית לא סייעה ואף המצב הוחמר כי אין תנועה של אנשים ברחוב וקריסת/סגירת חנויות באיזור “
דייאנה_תיירת_מצרפת.JPG
דייאנה התיירת מצרפת
דייאנה תיירת: “בכל פעם שאני מגיעה מפריז לחיפה אני נכנסת לקונדיטוריה אני נהנת מן היחס החם והלבבי וכן מן השירות ההוגן והטוב, כואב לי מאוד שהמקום נסגר היות ואני אוכלת אוכל ללא גלוטן היה חשוב לי מאוד להגיע ולהנות מהמוצרים ומארוחת הבוקר המזינה”

דייאנה_עם_ארוחת_הבוקר.JPG

דייאנה עם ארוחת הבוקר
חמודי_הקונדיטור.jpg
חמודי הקונדיטור
חמודי קונדיטור: “העבודה בקונדיטוריה עבורי היא כמו בית ואני זוכר את כל העשייה המרובה להקמת הדוכנים והמכירה בקניונים והכיף שביצירה המשותפת, גם עוגות הפרג שמוכנות ונאפות כמו בעבר עם המתכון המיוחד וייחודי, המקום הנו לא רק מקום עבודה, עבורי הוא מקום ללמידה, עשייה ומאתגרת, אין דברים כאלו היום כמו פעם ובטעם הונגרי כמו פעם טעים טעים. מאוד עצוב לנו ואנו באווירה מתוחה ובדיכאון מהסגירה לאחר 60 שנה ישנו כאב ועצב , כל עובד שמגיע לכאן נקשר מאוד” .

מרים עובדת בקונדיטוריה: “זה בית חם ומשפחה אחת העבודה והעשייה והיחס והטעמים והמתכונים עם העוגות והעוגיות שלא יחזרו עוד והלב כואב נורא על הסגירה למרות שעבדתי זמן קצר יחסית ”

עשיית_עוגת_פרג_חמודי_ומרים.JPG

עשיית עוגת פרג חמודי ומרים
עוגת_הפרג_המסורתית_עם_חמודי_ומרים.JPG
עוגת הפרג המסורתית עם חמודי ומרים
אילנה_חמודי_ומרים_ועוגת_הפרג.JPG
אילנה וחמודי ומרים בעת הכנת עוגת הפרג
מיכל_קלמנוביץ_הבת_של_מוטי.JPG
מיכל קלמנוביץ / מאירוביץ הבת של מוטי
מיכל קלמנוביץ: “אני בעיקר מקבלת את הורי בחזרה ועבורם זהו מפעל חיים שניסגר לאחר 60 שנה וזה לא קל אני רואה זאת בעיניו של אבא ואת הקושי כאשר מוציא את הדברים וכמעט הם ממשיכים הלאה, וכמו כן הייתי רוצה לראות את ראש העיר שלנו יונה יהב דואג יותר לתעסוקה לצעירים וכן דאגה יותר טובה לתושבים גם מבחינת התשלומים “

זכרונות_עשייה_בקונדיטוריה_עוגות.JPG

זכרונות עשייה בקונדיטוריה עוגה
מיכל מוסיפה פנייה לקהל הלקוחות אני רוצה להודות לתושבים וללקוחות החנות שהגיעו לתמוך גם במלחמת המפרץ ושהגיעו לרכוש מוצרים, בשעה הקשה של הסגירה והגיעו כמובן לקוחות להיפרד, אותי זה ריגש מאוד באופן אישי.

מוטי_נועל_את_דלת_הקונדיטוריה.JPG

מוטי נועל את דלת הקונדיטוריה
כואב על סגירתו של מוסד תעשייתי וכמקום בילוי שהווה מקום ובית לתושבים רבים עם באווירה ביתית ויחס חם.

נקווה כולנו להתחדשות טובה של שכונת הדר למרות המצוקות הקשות עם שאיפה לעתיד טוב יותר

ביי_ביי.JPG

ביי ביי אילנה ומוטי יוצאים לפנסיה
כתב וצילם : בן אופיר

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.