צפו בשידור הקרב על תקציב עיריית חיפה • שוב נפל תקציב 2022

שידור חי של ישיבת מועצת העיר חיפה

הכסף שלנו ועתידה של קליש:

החל הדיון בתקציב עיריית חיפה לשנת 2022 – ה' 27/1/22.
נוכחים: 14 חברי מועצה (10 אופוזיציה, 4 קואליציה).
בהמשך הכתבה תוכלו לראות את החלוקה לדוברים ולצפות ישירות בנאומים של כל דובר.


חדוה אלמוג:

עצוב שאתם מתגאים ב-31 מיליון ש"ח קנסות חניה על גבם שך התושבים
חשוב לדעת את רשימת הפרויקטים של בניה חדשה ופינוי בינוי, שאתם מתכוונים לאשר בשנה הבאה ואשר יניבו את היטלי ההשבחה אותם אתם מתקצבים. אני מבקשת ומתעקשת לקבל רשימה מפורטת שתואמת את תקציב 2022.

סופי נקש (סגנית ראש העיר ויו"ר ו' הכספים):

אתם ממשיכים להגיש מספר שלא קשורים לתכניות עבודה או סעיפים מפורטים. נציגי הקואליציה ממעטים להגיע לישיבות ועדת הכספים. אני, ראש ועדת הכספים, מצפה לקבל דו"ח מסודר של השינויים שעשיתם בצורה מפורטת. מדוע לא צמצמת את התקנים של מינהלת 2030 בהתאמה לתכנית הצמצום בפעילות?
ועדת הכספים ומועצת העיר אסרה על הרשאות נוספות לתקציבי פיתוח והלוואות ומאז נחתמו בעיריית חיפה 17 מליון ש"ח בהרשאות בניגוד לחוק, עבור הפעלה שוטפת. נחתמו הרשאות סקטוריאליות לבתי ספר מאד ספציפיים לפי העדפות קואליציוניות, גם זאת ללא אישור ועדת הכספים. אני דורשת מימית (היועצת המשפטית) לחקור את הנושא.

מוטי בליצבלאו:

הזימונים האלה של 3 ישיבות בשבוע לדיון חוזר שוב ושוב באותו תקציב זו התעללות בחברי המועצה.

אביהו האן:

איפה חברי הקואליציה שלך, עינת קליש? אני לא רואה אותם.
אני אמשיך לבוא הנה גם שישה ימים בשבוע כדי לדון, לבחון ולהגיע לתקציב ראוי.
אנחנו, סיעת הירוקים, העלינו מספר דרישות לשינויים בתקציב, אבל שום דבר ממה שביקשנו לא נלקח בחשבון. גם לא חזרו אלינו בתגובה. הורדתם 2 מיליון ש"ח בתקציב המחשוב, זאת לעומת ערים רבות בעולם שמבינות שהמחשוב הוא נושא מרכזי בתפעול העיר. לא קיבלנו שום מידע מה המשמעות של התוספות וההורדות מסעיפים כאלה ואחרים בהם עשיתם שינוי.
קיצצתם בתמיכה לתנועות הנוער, בארגוני הנשים, במוזיאון המדע, שאתם ממש מחסלים אותו. ערים בישראל מבקשות להעביר את המוזיאון הזה אליהם. לא תקצבתם את הקידום של קהילת יוצאי אתיופיה, לא תקצבתם את רשות האזרחים הוותיקים, לא תקצבתם נכון את הטיפול בבעלי החיים. עינת, חיסלת את היחידה לאיכות סביבה, אותה פרסמת בדרכון שלך ערב הבחירות. הורדתם את הטיפול בדרי הרחוב ל-480 אלף ש"ח. העובדים שטיפלו בהם פוטרו. אתם מצפים שהם ימותו מקור ברחובות?


יעקב פיינגולד:

הדיונים האלה על התקציב מתנהלים בצורה לא נכונה. יש לקיים דיונים על סעיפים תקציביים בוועדת הכספים. המועצה לא יכולה לדון ברמת הסעיף התקציבי. אנחנו רוצים תקציב בדיוק כמו שעינת קליש רוצה תקציב, אבל באופן הזה לא ניתן להגיע להסכמה.

יואב רמתי:

ראש העיר דיברה בדיונים רק על שני מינהלים מתוך שבעה.
אני אומר לך, ראש העיר, שהאקסל שלך לא נכון.

אלי בן דיין (רו"ח)

דיון על תקציב יש לקיים בוועדת הכספים. שם צריך לדון ברמת הסעיף, להביא את כל החומרים ואת כל אנשים המקצוע מהמינהלים השונים, כגון מינהל ההנדסה, התפעול, החינוך ועוד. ועדת הכספים צריכה להגיע עם המלצה למליאה. כל עוד זה לא עובר דרך ועדת הכספים אז אנחנו לא יכולים להתקדם

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. דינה אמר/ה

  למה לא כתבו מה ששוש לבבי אמרה מעל במת הישיבה?

 2. אייל אמר/ה

  בוקר טוב. אתמול הבנתי את גודל הבלוף באגפי עיריית חיפה. זה קרה כשדיברו על קיצוץ של 2 מליון שקל מתוך 10 מליון שקל תקציב "הצטיידות ושדרוג" של אגף טכנולוגיות מידע ומחשוב בעירייה. קליש אמרה – "הנה היא כאן באולם, בואו נשמע ממנה מה ייפגע בקיצות". ואז סמנכ"ל הטכנולוגיות הנחמדה התחילה את הפירוט של מה יקרה אם יורידו את כל ה-10 מליון שקל, וכמובן גם נגד קיצוץ 2 מליון שקל. וכך היא אמרה: "גיליתי פערים ממש גדולים בעיריית חיפה שאנחנו רוצים לסגור ב-2022. אני מדברת על ציוד קצה מיושן, החלפת שרתים שהם ממש ישנים, security, סייבר, שדרוג מווינדוס 7, שכל מקום כבר בווינדוס 10 ועכשיו יצא כבר 11, הכל ממש מיושן בעירייה. עשינו אתר חדש יחד עם הדוברות, אבל אנחנו רוצים להעלות טפסים שהכל יהיה מהאתר. יש פערים גדולים מאד במערכות הישנות של העירייה וכל העיריות האחרות כבר שדרגו מזמן".
  אוקיי. קודם כל, אם זה המצב – תביאו את מבקר העירייה שיבדוק מה עשה האגף הזה וסמנכ"לי הטכנולוגיה שלו ב-10 השנים האחרונות עם תקציבי השדרוג במאות מליוני שקלים. אם באמת יש כאלו פערים בואו נבדוק על מה נזרקו התקציבים של 2020, 2019, 2018, 2017…
  ממשיכה להתבכיין הגברת: "כל העיריות עושות פרויקטים במיקור חוץ כי אנשי מחשוב אתם יודעים שהם מאד יקרים להביא אותם. הם לא יבואו במשכורות של העירייה". אה, הנה מתחיל להתגלות לנו הבלוף. ועד עיריית חיפה מנע מיקור חוץ וכנראה הועסקו באגף הזה האנשים הלא מתאימים, כל מיני מינויים שלא עשו יותר מדי שנים רבות, לא ממש שדרגו, השאירו ווינדוס 7, לא ממש "טיפלו בסקיוריטי" ובקיצור יצרו פערים קשים בתחום הכי חשוב לתפקוד גוף גדול.
  לא, לא צריך לקצץ שקל בהצטיידות. רק צריך לפני שנותנים 10 מליון שקל, שחברי המועצה לא יקבלו משפט סתמי על שדרוג, אלא יביאו את מבקר העירייה וידרשו מיידית בדיקה של האגף הזה ולמה לכאורה נוצרו כאלו פערים. והאם יש עוד אגפים שלא מתפקדים גם ממש בימים האלו ויוצרים פערים ענקיים. והאם חוסר ההצטיידות נובע דווקא מהעסקת כח אדם בכיר במשכורות עתק. ומדוע צריך לשדרג שכר בלי סוף לאנשים ששנים יושבים ולא מזיזים אצבע לשדרג ולקדם את העירייה. ועסוקים באיזה רכב יקבלו מהעירייה בליסינג, ועסוקים כמו ראש העיר באיזה ריהוט חדש במליוני שקלים אפשר לקנות ללשכות…או שלט גדול "חיפה" בכניסה לעיר במליוני שקלים. לשטויות האלו יש כסף ולא מקצצים. לא מקצצים, לא משדרגים, לא עובדים, לא מקדמים כלום. ואז באים להתבכיין בעירייה שלא יקצצו להם 2 מליון שקל מהתקציב ההצטיידות הדחוף דחוף דחוף כי העירייה בפיגור נוראי.
  אם ככה מופיעה סמנכל הטכנולוגיות אז אני חושב שאני אגש למכרז סמנכל תוכנית החלל של נאס"א. לא ראיתי מופע כזה מביך מול חברי מועצה. התבכיינות על פערים, ובכן, ספרי לנו איך הגעתם לכאלו פערים. ספרי לנו אם חסר לך כח אדם איכותי למה להביא יועצי שום דבר במליוני שקלים במנהלת 2030 ולא להביא כמה אנשי IT כדי שיקדמו מערכות גבייה, שרתים, וווינדוס 10. אה, וסקיוריטי. כי סקיוריטי תמיד נשמע מאד מאיים.
  מופע בדיחה של עירייה בדיחה.
  צריכה להתמנות ועדה קרואה. חבר המועצה אלי בן דיין שהוא רואה חשבון והיחיד עם הבנה של מה זה לייצר תקציב צריך לעמוד בראשות הועדה הקרואה ולהיות ראש העיר, יחסוך לעיר הזאת פשיטת רגל ובטח שיקדם את ווינדוס 10 והסקיוריטי.
  לאן הלכו מאות מליוני ש' בתקציבי טכנולוגיה בעידן יהב כדאי לשאול… לא צריך לשאול, הכל הלך לניפוח תקנים ועוד ג'ובים מיותרים. קליש רק ממשיכה באותה שיטה – מאות תקנים מיותרים, והתבכיינות על קיצוץ בסקיוריטי.

 3. דין דין אמר/ה

  איך מעבירים תקציב אם אין רוב במועצת העיר? גם להציב עוד פחי זבל אין החלטה כי אין רוב.

הגיבו כאן לכתבה