טיפול מסוכן בחוקן "הידרוקולוניק" המוצע לציבור • משרד הבריאות מזהיר

משרד הבריאות מזהיר – פרסומים ומידע מוטעה על "טיפול הידרוקלוניק" וחוקנים בתפיסת "ניקוי רעלים"

הוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום, לאחר התייעצות חוזרת עם המועצה הלאומית לתזונה, גסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד, ולאור פניות בדבר פרסומים, מזהירה את הציבור משיטת טיפול בחוקנים "הידרוקולוניק" המוצעים לציבור הרחב.

אינו טיפול רפואי מקובל

יודגש כי שיטות לריפוי טבעי שמבוססות על שינויים תזונתיים וחוקנים שונים בתפיסת "ניקוי רעלים" כמו שיטת "טיפול הידרוקלוניק"– אינם טיפולים רפואיים מקובלים, ואין ראיות לגבי בטיחותן ויעילותן לבריאות והטיפול המוצע אינו טיפול רפואי מקובל.

ההליך "טיפול הידרוקלוניק" עצמו אורך כחמישים דקות, וכולל החדרה ושאיבה לסירוגין של מים, בכמות רבה, עד כ-60 ליטרים, עם או ללא הוספת רכיבים נוספים. התהליך מבוצע באמצעות משאבה ממוכנת, ובמסגרת כ – 5-12 "טיפולים".

הליך מסוכן וחסר תועלת ידועה

משרד הבריאות מזהיר מפני ביצוע ההליך לאור הסכנות הכרוכות בביצועו וחוסר תועלת רפואית ידועה. קיימים דיווחים על תופעות לוואי הכוללות, בין היתר: הפרעות במאזן המלחים, אי ספיקה כלייתית, ניקוב המעי, זיהומי מעיים, דלקת מעיים, הידבקויות ואף מקרי מוות.

ככל שאדם בוחר לעבור זאת – משרד הבריאות ממליץ להתייעץ עם הרופא המטפל האישי, ובעדיפות לגסטרואנטרולוג לפני השימוש בשיטות אלו. יש להדגיש כי לא מדובר בתהליך ניקוי המעי לקראת בדיקת קולונוסקופיה.

גם אם הטיפול מבוצע ע"י רופא

יצוין כי גם אם הטיפול מוצע ו/או מבוצע על ידי רופא מורשה או מטפל אחר בעל רישיון כחוק ממשרד הבריאות, גם אם מבוצע שלא במסגרת אבחון ו/או טיפול רפואי – חלות עליו כל החובות הקבועות בחוק ובנהלים, כולל חוזר מספר 28/2013 "טיפול בגוף אדם למטרה שאינה רפואית ע"י צוות רפואי"

המסמך המלא מופיע כאן – לעיונכם:

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. עידית אמר/ה

    טיפולים טבעיים אינם טיפול רפואי מקובל ולכן מסוכנים? 😂😄 מצחיקולים כאלו. אתם לא מבינים שרוב הציבור כבר מבין מה אתם מנסים לעשות עם התעמולה השקרית הזו.
    בידור איתכם. נרוץ מייד לקבל ממכם כימיכלים ושאר רעלים

הגיבו כאן לכתבה