דוקטורנטית מהטכניון תושבת חיפה נעצרה בחשד למגע עם סוכן זר

הטכניון (צילום: חי פה )

דוקטורנטית מהטכניון, תושבת חיפה בת 40, נעצרה בחשד למגע עם סוכן זר

האישה נעצרה למשך יממה ולאחר מכן שוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים. עם זאת, קבע בית המשפט כי אחת לשבוע רשאית הסטודנטית להגיע לחיפה ולטכניון על מנת שלימודיה לא יפגעו.

בדיון קבע השופט כי שוכנע כי קיים חשש כי החשודה עלולה לסכן את ביטחון הציבור, לכן קבע כי יש להרחיקה מחיפה ואסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשה, בארץ ובחו"ל.

בשבוע שעבר ביקשה המשטרה להאריך שוב את מעצר הבית של החשודה, בית משפט נעתר לבקשה.

על פי הטענות, השתתפה החשודה בוועידת מדריד הלאומית-פלסטינית שהתקיימה באוקטובר 2021, שם נפגשה עם פעיל החזית העממית לשחרור פלסטין, המזוהה עם ארגון שהוכרז בישראל כארגון טרור והוצא מחוץ לחוק. לאחר הוועידה, על פי החשד, נמשך הקשר בין השניים גם בתקופה שלאחר הוועידה.

הטכניון (צילום: חי פה )

פעילים לאומנים מחיפה טוענים כי בתקופה האחרונה מזומנות פעילות פוליטיות, בעיקר נשים, ע"י המשטרה לשיחות "אזהרה", זאת במטרה להפחיד אותן ולאיים עליהן כי תוצאות מעשיהן עלולות להיות קשות, כמו במקרה של הדוקטורנטית החיפאית.

מהטכניון נמסר בתגובה כי הנושא אינו מוכר להם.

עיריית טירת כרמל – רחב
הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. האחד אמר/ה

  מעניין מה היא לומדת ? תואר בריגול מתקדם…
  ובאיזו תוכנה גילו אותה ועלו עליה …אולי של NSO … 🙂

 2. זהבה אמר/ה

  גייס חמישי. ועוד נותנים לה לעשות דוקטורט בטכניון. לזרוק אותה מהטכניון ולא לקבלה לשום מקום עבודה.

 3. רמי אמר/ה

  צריך לראות דברים נכון. מה טיב הקשר בינה ל"סוכן זר". היא מגדירה את עצמה כפלשתינית ונפגשה עם פלשתינים אחרים בוועידה פלשתינית. כמובן שבטחון המדינה יכול להיפגע מהעברת מידע ליחידים ו/או ארגונים, המבקשים את רעתנו, וכאן תפקידו של השב"כ לחקור. אם רוצים להעביר מידע לסוכן זר אז אפשר לעשות זאת בצורה יותר דיסקרטית מאשר ועידה גלויה במדריד.
  אני נוטה ימינה בדעותיי אבל אין צורך בתגובות עממיות, שלא מספקות תוצאות, אלא רק ליבוי יצרים.

  1. שכונה ד אמר/ה

   עוד תמים עם מנטליות של ליברליות מברלין. הכל טוב. הכל יפה. נשב על כוס קפה ונםתור את הבעיות של המזרח התיכון. תמים אומלל. רחמים עליו. עדיין אינו יודע עם אילו חיות הוא חי

 4. עוזי אברהם אמר/ה

  הבעיה העיקרית היא, שאנחנו מגדלים בתוכנו זה שנים רבות זנים שונים ומשונים ואף כאלו שמסכנים את בטחונה של המדינה ! מחובתה של המערכת הבטחונית שלנו לעקוב אחרי תנועתם ותנועותיהם, וברגע של גילוי כלשהו שנחשב כפגיעה בבטחונה של המדינה, יש להכניסם ומיד לכלא וללא תהליכים משפטיים והרהורים, עם פסק דין מיידי !
  מתי כבר יבינו בישראל וילמדו ובקצת מהאמריקאים כיצד הם שנחשבים כמדינה כה נאורה וכיצד התנהגותם הייתה כאשר פולארד שנחשב אז כמרגל לטובת ישראל נתפס על ידי ויושב בכלא לשנים כה רבות !!!!!
  כך צריכה להתנהל לה מדינה ששומרת על בטחונה !
  וכאן ואצלנו, נותנים לפושעת הזאת אפשרות להמשיך בלימודים כאילו דבר לא קרה.
  לזאת אני קורא תעודת עניות למערכת הבטחונית שלנו !!!

 5. כל כך צפוי אמר/ה

  והנה שוב דוגמה לסממן התרבותי..
  את היד שמכה מכבדים מהפחד, את היד שמאכילה נושכים ודורשים שתיתן יותר. כשהיד שנושכים נמשכת מאשימים באפליה וחוסר שוויון וכשהיד שמכה מציעה לחיצת יד במקום צורך במקל, קופצים להכות אותה.
  זה המעגל לכן אין דמוקרטיה או שלום באזור סביב.

 6. עמוס אמר/ה

  הפליה מתקנת . אין פלא שזה קורה

 7. אבי כהן אמר/ה

  אוטוטו הם רוב בטכניון, כמעט כמו באוניברסיטת חיפה

 8. שכונה ד אמר/ה

  אפשר כעת להבין הזעקה הצבועה נגד האזנות NSO כיוון שייתכן וכך עלו עליה..בסוריה שבנושא בגידות מדינתיות אפשר ללמוד מהן וללמוד הרבה היו אותה מוציאים להורג ומגרשים את המשפחה…וכאן המדיה הפרו "פלישתנאית " ( עם מזויף,מומצא ואנטישמי. הורס תרבויות ומשמיד עתיקות ) מעדיפה לא להרחיב את הנושא על " האינטלקטואלים " העושים הכל כדי לפגוע במדינתם

הגיבו כאן לכתבה