משחק העונה: הפועל באר שבע – מכבי חיפה • רגע לפני, כל מה שצריך לדעת

הפועל ב"ש – מכבי חיפה • ההתרגשות בשיאה

היום, שני 17.1.22 – אצטדיון טוטו טרנר, ב"ש • שעה 20:30 ▪︎במסגרת ליגת העל

את ליל השלושה באוקטובר 2021, לא יכולים שחקני מכבי חיפה לשכוח. האווירה בסמי עופר היתה מחשמלת, פסיפס של ירוק לבן ביציעים. דקה 12 – הירוקים עולים ליתרון מפנדל מפוקפק של חזיזה, ואז, כעבור מספר דקות, ב"ש נותרת ב-10 שחקנים.

1600 ירוקים יהיו בטוטו טרור (צילום: האתר של מכבי חיפה)

כנראה שאם זר היה קורא את השורות מעלה הוא היה בטוח שבסוף, תוצאת הסיום הייתה חד כיוונית לצד הירוק. אך לצערם של הירוקים ההמשך היה שונה לחלוטין.

האדומים ניצחו 2-1 משני פנדלים של אבו עביד תוך תצוגת פרובוקציות מהמעלה הראשונה של שחקניה כל המחצית השנייה, דבר שחיפה נפלה בו בפח ולא הייתה צריכה לעשות זאת.

בנוסף, גם חוסר שליטה טוטאלי של השופט גל ליבוביץ' לא תרם לעסק.

החגיגה בירוק תימשך? (צילום: ניב כהן, מכבי חיפה)

הניצחון ההוא גרם לזה שעד לפני שבוע בכר רדף אחרי רוני לוי כמעט סיבוב שלם ולא בצדק לאור היכולת.

מאז המפגש המדובר, האלופים נראים אחרת לגמרי: עוצמתיים, תכליתיים ומחוררי הגנות בעיקר.

חיפה חייבת להגיע בגישה הרגילה שאיתה היא מגיעה לכל משחק. להכריע כבר בחלק הראשון, לתקוף גלים גלים מרגע כניסת המשרוקית לפיו של השופט.

כעת, בתקופת הזמן הזאת ,יש לברק בכר את אחת הקבוצות הכי התקפיות שהיו בארץ הקודש בשלושת העשורים האחרונים ומעבר לזה, היא "לא דופקת חשבון" לאף יריבה. אז למה לעשות חשבון לב"ש?! אין שום סיבה שזה יקרה.

ניצחון ירוק יגרום לכך שהקבוצה תתחיל לברוח לסגניתה שגם כך לא הלהיבה עד עתה.
ב"ש שהפסידה לראשונה העונה רק לפני שבוע למכבי תל אביב, עוד תפסיד לא מעט בסיבוב השני מפני שהיא לא בנויה כרגע לרוץ עד הסוף במאבק אליפות. אולי בעונה הבאה, אך לעת עתה היא בתהליך בנייה, והדוגמה המובהקת היא, שעם כל הכבוד, ויש כבוד, להסתמך על רמזי ספורי כשחקן המוביל בהרכב, זה אומר הכל…

מבחינת חוזקות וחולשות, חיפה עדיפה בהרבה על פני ב"ש בקישור ובהתקפה, אך בהגנה יש יתרון לאדומים.

אם בחלון ההעברות הקרוב האלופה תחזק את החלק האחורי במגן ימני שלא נפצע כל מחזור (סטריין), אז היא תיצור לעצמה יתרון עצום בכל חלקיה ומערכיה.

לגבי משחק הגביע, חייב לומר שאני לא מרוצה ואסביר: אומנם מכבי חיפה ניצחה 4-0 את בית"ר ירושלים האומללה, אך מה שהרגיז אותי היה הורדת ההילוך. זה היה צריך להיגמר ב8-0. אני לא חמדן, ילדותי וקטנוני, אני מבין שרצו לשמור את השחקנים לקראת ב"ש, אבל מאידך, צריך לשמור על רעב 90 דקות, בכל הרכב, בכל משחק. זה מה שיוצר כוח הרתעה גדול יותר ומראה על תיאבון בלתי נגמר. בטוחני שבכר העיר על כך לחניכיו מאחורי הקלעים.

אצילי במפגש הקודם מול ב"ש בסמי עופר (צילום: האתר דל מכבי חיפה)

חדשות בקצרה:

  1. 1600 כרטיסים ירוקים נחטפו תוך דקות מספר.
  2. לבכר יש "כאבי ראש" בריאים מבחינת הסגל שצפוי ליהיות מלא ולפיכך תקרה מלחמה קשה על ההרכב והסגל. מוחמד, חזיזה, כהן ופלאניץ' עשויים לחזור להרכב אחרי שלא שיחקו מול בית"ר ירושלים בגביע.
  3. יובל אשכנזי נפרד מהקבוצה וחתם לעונה וחצי במכבי נתניה.
  4. השחקן הבא שעתיד להיות מושאל הוא אורי דהן.
  5. לגבי חיזוק בחלון ההעברות: מכבי חיפה תעסוק בכך לאחר המשחק מול ב"ש

הימור תוצאה:

מכבי חיפה תגיע בטירוף ותראה עד כמה היא חזקה ביחס לשאר הליגה ובייחוד על פני סגניתה, ותנצח 3-1.

הגיבו כאן לכתבה