קריית ביאליק מצטיינת בנגישות למכרזים ובידידותיות לעסקים בדירוג משרד הכלכלה והתעשייה

אלי דוקורסקי, ראש העיר של קריית ביאליק (צילום: ע. קריית ביאליק)

קריית ביאליק במקום הראשון בנגישות למכרזים ובמקום השני בידידותיות לעסקים בתקופת הקורונה

מדד עשיית עסקים ברשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, דירג את קריית ביאליק במקום הראשון בארץ בין הרשויות עד 50 אלף תושבים בנגישות למכרזים ובמקום השני במדד ידידותיות לעסקים בתקופת הקורונה.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה את מדד עשיית עסקים ברשויות מקומיות. לפי המדד, קריית ביאליק מדורגת במקום הראשון בארץ בין הרשויות עד 50 אלף תושבים בנגישות למכרזים, ובמקום השני במדד ידידותיות לעסקים בתקופת הקורונה

הסוכנות עורכת את מדד הרשויות המקומיות זו הפעם החמישית ומטרתו לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, שכן הוא מאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים, וכן לנתח את ביצועיה בתחומים בהם היא פעילה.

המדד מתבסס על מספר פרמטרים שנבחנים בכל רשות ובוחנים את רמת ה"ידידותיות" של הרשות לעסקים המצויים בתחומה. נגישות למכרזים הינו דירוג שסוקר את המכרזים שפרסמה הרשות ובנוי משני פרמטרים: שקיפות המכרזים ודירוג ידידותיות הפרמטרים של המכרז לעסקים קטנים. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ביצעה השנה גם דירוג מיוחד על הפעילות שביצעו הרשויות המקומיות בזמן משבר הקורונה, לטובת העסקים.

בדירוג זה נשאלו בעלי עסקים מספר שאלות בנוגע לפעולות שביצעה הרשות במטרה להקל עליהם את ההתמודדות עם הגבלות בעקבות הקורונה. הדירוג בדק גם את המידה בה המידע הקשור למשבר הקורונה הונגש באתר הרשות.

אלי דוקורסקי, ראש העיר של קריית ביאליק (צילום: ע. קריית ביאליק)

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: 

העסקים מהווים מנוע צמיחה משמעותי לכלכלת העיר. לפני 3 שנים הקמנו ועדת עסקים שיוזמת פעולות לקידום ולסיוע לעסקים בקריית ביאליק. בין הפעולות שיזמה הוועדה – הקמת אינדקס עסקים, עידוד רכש מקומי, קיצור הליכים ביורוקרטיים בתהליכי רישוי, הנגשת מידע באתר העירייה, הקמת מרכז שירות משותף ועוד.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

    כל הכבוד לך ידידי אלי דוקרסקי, ראש העיר קריית ביאליק,על ההצטיינות בדיררוג של משרד הכלכלה והתעשיה.כל הכבוד שוב ויישר כוח לך ולכל צוות עירית קריית ביאליק שבוע טוב.

הגיבו כאן לכתבה