חברות אומנותית שנולדה ממפגש חיפאי • "תכנית. בניין. עיר" – התערוכה

עבודה של הילה חסין (צילום: בי"ס הנביאים)
דיור מוגן – רחב

תכנית. בניין. עיר

השבוע נפתחה בהיכל עיריית חיפה תערוכת אמנות חדשה, בה מוצגות עבודותיהם של האמנים טליה סיון, ליבי קסל, רותם עמיצור, עידו מרקוס, הילה חסין, אנה דובינסקי, שחר סיון וטליה בן אבו – כולם חברי בית הספר לאמנות – "הנביאים" הפועל ברחוב הנביאים בחיפה.

התערוכה, הנקראת "תכנית. בניין. עיר", מספרת על פועלם של חברי בית-הספר, איש איש עם סיפורו האישי והדרך בה מצא את דרכו לשכונת הדר – בין אם משכונה אחרת בחיפה, מערים אחרות, עם סיום תקופת לימודים, או במטרה לחפש אחר שקט או אפשרות לחיים שונים או נוחים יותר.

עבודתה של טליה סיון (צילום: בי"ס הנביאים)

חברי בית-הספר חיים ופועלים בשכונת הדר בהרכב משתנה, החל משנת 2008. בשכונה זו מצאו חברי הקבוצה בית ויזואלי בו הם חיים, יוצרים ומלמדים במרחב.

עבודה של רותם עמיצור (בי"ס הנביאים)
עבודה של שחר סיון – סופר גרל (בי"ס הנביאים)
עבודה של טליה בן אבו (בי"ס הנביאים)

"אנחנו חיים, יוצרים ומלמדים במרחב של כמה רחובות מישוריים בעיר שרובה עליות וירידות, מרחב שמייצר רצון לשוטט, לחקור, לגלות נוף חדש מכל פינת רחוב. אנחנו מציירים זה את זה כבר שנים, יוצרים יחד ולחוד. קשרים בינינו נבנים ומתפרקים. אנחנו מופיעים בעבודות אחד של השנייה, מושפעים ומשפיעים אחד על השני", מספרים חברי הקבוצה.

מייסדי בית הספר, טליה סיון, ליבי קסל, רותם עמיצור, עידו מרקוס, הילה חסין, אנה דובינסקי, שחר סיון, טליה בן אבו ואחרים, הגיעו לחיפה ממקומות שונים בארץ. הם נפגשו והכירו בהדר.

עבודה של הילה חסין (צילום: בי"ס הנביאים)

"יש בחיפה משהו נוסטלגי, תחושה שהזמן בה עצר מלכת, יש בה מקום לנשום, מקום לגדול, מקום ליצור וים שמציץ מעבר לכל פינה ונותן אמת מידה. יש חוטי זיכרון המחברים בין העבודות שלנו, זיכרונות שהם סיפור אהבה, סיפור של יחסים בין אנשים, בין בתים, בין שכונות ובין מקומות", אומרים חברי הקבוצה.

במהלך השנים הקימו מספר רב של פרויקטים חלוציים בחיפה כמו: "האגף", "האגף השני", גלריה "שער שלוש", סטודיו "הנמלה" ופרויקט HQRN. הפרויקט האחרון אותו הקימו – "הנביאים" – משמש כאמור כבית ספר עצמאי לאמנות, המכיל עשרה חללי סטודיו לאמנים מתחלפים.

תכנית. בניין. עיר – התערוכה

בבניין עיריית חיפה, רחוב חסן שוקרי 14. הכניסה היא חינמית לכל מבקרי התערוכה. 
שעות הפעילות: יום ראשון – יום חמישי, 08:00-16:00, ללא תאריך נעילה. 

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

    שווה לבקר בתערוכה,פולינה וורונקובה שבת שלום.

לא ניתן להגיב