קריית ים מצטרפת לתכנית המתגמלת רשויות מצטיינות בישראל בהתחדשות עירונית

שר השיכון זאב אלקין הכריז, במהלך ביקור בקריית ים, על כניסתה של קריית ים לתכנית החדשה להסכמי גג ממשלתיים, אשר מתגמלת רשויות מצטיינות בישראל בהתחדשות עירונית.


השר זאב אלקין ודוד אבן צור - ביקור נציגי משרד השיכון בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)
השר זאב אלקין ודוד אבן צור – ביקור נציגי משרד השיכון בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)

שר השיכון והבינוי זאב אלקין הגיע לביקור חם בקריית ים, עם צוות נרחב ומכובד שכלל את מנכ"ל המשרד אביעד פרידמן, מ"מ המנכ"ל עו"ד דוד עציוני, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל ינקי קוינט, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית אלעזר במברגר וסמנכ"לית הרשות עינת גנון, וכן מנהלי ומתכנני המחוזות ברמ"י ובמשרד השיכון.

השר אלקין מסר במהלך הביקור:
"אני רוצה לברך את מר דוד אבן-צור – ראש עיריית קריית ים, על הצטרפותה של העיר קריית ים לתכנית המסגרת של התחדשות עירונית. כחלק מהתכנית, אנו משרד השיכון, נקצה תקציבים משמעותיים שיאפשרו לעיר להקים תשתיות התואמות את הגידול המשמעותי של האוכלוסייה בעיר ולשדרג משמעותית את רווחתם של התושבים בעיר".

השר זאב אלקין ודוד אבן צור - ביקור נציגי משרד השיכון בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)
השר זאב אלקין ודוד אבן צור – ביקור נציגי משרד השיכון בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)

היקפי ההתחדשות העירונית בקריית ים מפתיעים

יו"ר הרשות להתחדשות עו"ד אלעזר במברגר אמר:
"קריית ים היא השחקן המפתיע! לא האמנו ואז ראינו את המספרים, היקפי ההתחדשות העירונית בקריית ים עומדים בשורה אחת עם רשויות גדולות וחזקות שנכנסו לתכנית כמו חיפה, רמת גן, בת ים ועוד".

תכניות נרחבות לקריית ים

נושאים רבים נוספים עלו על הפרק כגון סיוע רמ"י בקידום מלונאות בחוף הים, המשך פעילותה של המינהלת להתחדשות עירונית ועוד – כולם מצאו אוזן קשבת ונכונות לסייע מצד השר ומשרדו.

שנת 2021 הייתה הצלחה מסחררת להתחדשות העירונית בקריית ים עם אישור מתחם צבא קבע בהיקף של 1500 יח"ד, לצד תכנית אג"ש המאושרת אשר עתידה להתחיל מימוש בחודשים הקרובים, וכן קבלה לדיון בותמ"ל של תכנית יוספטל, בהיקף של 1850 יח"ד.

ראש העיר דוד אבן צור אמר:
"אמשיך לקדם ללא הרף את ההתחדשות העירונית של קריית ים, עיר החוף ופנינת הצפון, משום שאין לנו ברירה אחרת. אני מודה לשר, לרמ"י ולרשות להתחדשות על הבעת האמון החוזרת ביכולותיה של קריית ים לקדם ולממש התחדשות עירונית, העומדת בשורה אחת עם רשויות גדולות פי כמה".

לסיום הביקור השר אלקין והמשנה למנכ"ל המשרד עו"ד דוד עציוני, הידועים כשחמטאים חובבים, איתגרו את חברי מועדון השחמט של קריית ים במשחק. קיריל כץ בן ה-17 ניצח את עציוני וישראל כהן – רק בן 7, אבל כבר מסומן כאחת ההבטחות הגדולות ביותר של השחמט הישראלי, הפסיד (הפעם) לשר.

ביקור נציגי משרד השיכון בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)
ביקור נציגי משרד השיכון בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)


ראש העיר בקש להודות לכל צוות העירייה ובפרט מהנדס העיר יובל ברנוב ומנהל המינהלת להתחדשות עירונית דניאל פלג, אשר מובילים עמו את התממשות החזון לקריית ים – עיר, חוף, ים.

הגיבו כאן לכתבה