לוקחים את השכונה בידיים כנס תושבים בהדר

שוק תלפיות המבנה ההיסטורי יוצא למכרז תוך שיתוף ציבור ומשיכת אנשים בעתיד לבניין משופץ

בניין_שוק_תלפיות_לפני_שיפוץ.JPG

בניין שוק תלפיות הכנה למכרז לפני שיפוץ
כנס שכונה השלישי בשכונת הדר נערך ביום שלישי 16.02.16 הכנס התקיים בשיתוף תושבי הדר ומועצת הדר והמתנ"ס המקומי.

" לוקחים את השכונה בידיים "

מטרת הכנס:כיצד ביחד משפרים את המרחב הציבורי עבור כול תושבי השכונה

001_שלומי_מרצה_על_וועדי_בתים.jpg

שלומי מרצה על וועדי בתים בכנס
תוכנית הכנס :
דיווח לתושבים על הפגישה עם ראש העיר יונה יהב והפיתוח הצפוי בשנה הבאה בהדר.
התקיימו הרצאות האחת על שיפוץ בתים וחזיתות פרויקט משולב עם בעלי הדירות והעירייה מפי האדריכלית אלה שר והרצאה שנייה ע"י שלומי אור על וועדי בתים וחשיבותם כסוכני שינוי.

סיכום מהנעשה בתקופה האחרונה והבטחות לעתיד:
תיקון מדרכות ברחוב בלפור ומלצט
הבטחה לתיקון בשנה שנתיים הקרובות:
שיפוץ מגרש הפועל למשחקי כדור ופתיחתו לציבור באמצע חודש מרץ, שיפוץ גן בנימין עם הוספת 2 מתקני משחק, נערך סקר לשיפור תנאי התאורה בשיתוף העירייה, התחלת מאבק של גן המדעטק וכמו כן נערכו פגישות של שיקום הגן ומניעת כריתת עצים והשנה נערכה פגישה עם רה"ע בנושאים תחבורה, תשתיות, שטחים פתוחים, שיקום רחוב בן יהודה ובתשתיות רחוב מיכאל, מדרכות נוספות ברחוב ארלוזורוב הובטח מהעירייה ומדובר שיוקם בגן הזיכרון גן גדול עם משחקים לילדים וכולל גם לאוכלוסיה מנוגשת בעלת צרכים מיוחדים גם גני אהבת ישראל ישוקם ו הרב אוחנה, שוק תלפיות המבנה ההיסטורי יוצא למכרז תוך שיתוף ציבור ומשיכת אנשים בעתיד לבניין משופץ , הגברת השיטור הקהילתי מבחינת בטחון ויהיה שיטור 24/7 וגם סיורים רגליים בתוך השכונה וממונע, בנושאי חינוך ישנם קבלת תקציב למוסדות חינוך בית הצעירים ושערי תורה יקבלו סכום כסף מעודפי תקציב, מתנ"ס יודפת יורחב לכלל הגילאים החל מגיל 5 ותפעל בו מכללת רבין ונרכשו מחשבים חדשים ותכנים לפעילות הנוער בסיכון, העירייה הקצתה מקום לפעילות של מעון יום ברחוב גולומב, תפתח שלוחה של מרכז להורים, ו 250,000 ש"ח לתקציב התרבות בהדר.

רחוב_מיכאל_לפני_שיפוץ.JPG

רחוב מיכאל לפני השיפוץ
שיקום_גנים.jpg
שיקום גנים ציבוריים ומוסדות
שיטור_קהילתי_בשכונה.JPG
נקודת שיטור קהיתי במדרחוב נורדאו
אדריכלית_אלה_שר_שיפוץ_חזיתות.JPG
אלה שר אדריכלית שיפור חזיתות
אלה שר אדריכלית:

ינתנו מענקים לשיפוץ חזיתות בתים בשכונת הדר מענקים של 3,500 ש"ח לדירה ו 5,000 שח לעסק במפלס הרחוב הובטח לאנשים שישפצו את חזיתות בתיהם, אפשרות קבלת הלוואה ללא ריבית והצמדה עד 6,500 ש"ח בפריסה עד 4 שנים והלוואה והמענקים לא יעלו על 60% מעלות השיפוץ, תינתן עזרה בתכנון השיפוץ והליווי המקצועי וישנה אפשרות ניתן להרשם עד 1.6.16 במרכז ליעוץ אדריכלי במתנ"ס המקומי ברחוב טבריה 15.

שיפוץ_חזיתות.jpg

שיפוץ מבנים ברחובות הדר רחוב ברזילי
בשולחנות העגולים נערכו שיחות עם התושבים על הבעיות בשכונה וכיצד הם מובילים שינוי ודרכי שיפור איכות החיים בבית, ברחוב ובשכונה.

מעגלי_שיח.jpg

מעגלי שיח עם תושבי השכונה
עופר_פיקס.JPG
עופר פיקס מועצת הדר ותושב השכונה
עופר פיקס:
"מטרת הכנס: הכרות ראשונית עם תושבי השכונה, להפגיש בין תושבי השכונה ולעלות ראיונות ולקדם את המרחב של התושב ומה שקרוב לו, בקשנו לברר מה מפריע לתושב בסביבתו הקרובה ומה הוא יכול לעשות בשביל לשפר.
לוקחים את השכונה לידיים כל אחד מהתושבים יכול לעשות משהו על מנת לשפר את המרחב הציבורי בבנין בו הוא מתגורר או בשכונה וזה היה המטרה ומפגש " ,

מאבק_גן_המדעטק.jpg

מאבק תושבים גן המדעעטק
רחוב_מיכאל_לפני_שיפוץ.JPG
רחוב מיכאל לפני השיפוץ
בניין_שוק_תלפיות_לפני_שיפוץ.JPG
בניין שוק תלפיות הכנה למכרז לפני שיפוץ
כתב : בן אופיר
צילומים בן אופיר ויעקב סבן

לא ניתן להגיב