חבר מועצת העיר איציק בלס דורש דיווח במועצת העיר: "לראש העיר יש חזירי בר בראש, לנו יש תושבים בראש"

חבר מועצת העיר מטעם הליכוד איציק בלס לא הסכים שישיבת המועצה תתחיל, עד שהוא יקבל עדכון על מצב החזירים בעיר. בלס הוא יו"ר ועדת ביטחון. הוא הזכיר לחברי מועצת העיר כי המועצה קיבלה החלטה שכל ישיבת מועצה תפתח בדיווח על מצב החזירים בעיר. "אני עכשיו רוצה לדעת כמה חזירים יש בעיר, כמה חזירים הועתקו למקום אחר, כמה עלו לנו בניית הגדרות? האם היה מכרז כדי לבנות את הגדרות?".

◄ צפו במהלך הדיון


בלס קם ואמר שהוא הכין מסמך מסודר לטובת ראש העיר, הסגנים וחברי המועצה. המכתב מופנה למ"מ ראש העיר וסגן ראש העיר נחשון צוק. במכתב בלס תוהה למה צוק, שמכהן כפרוייקטור חזירי הבר בחיפה, לא מגיע לפגישות ועדת הביטחון. במכתבו טוען בלס שאם צוק לא יגיש לוועדה דו"ח על מצב חזירי הבר, זה יהיה כוויתור על זכותו להגיב בעתיד על סיכומי עבודת הוועדה".

עיריית טירת כרמל – רחב

סגנית ראש העיר סופי נקש אמרה: "הם באופן קבוע שמים קצוץ על האנשים, אתה צריך להבין את זה, ככה זה כאן".

בלס לא נרגע וטען שלא יתכן כי קליש וצוק לא יכבדו את החלטות מועצת עיר וימשיכו להתעלם מהחלטות המועצה, שהתקבלו ברוב קולות, כדין. מזכירת העיר אמרה בתגובה לבלס, שזה לא יקרה ושהוא לא יקבל הסבר עכשיו לגבי החזירים אלא בהמשך הישיבה.

בהמשך הישיבה התקיים דיון בשאילתה של בלס, לגבי מצב החזירים בעיר. בתשובה התברר שבשנים 2020/1 העירייה הוציאה מיליונים בפתרונות לבעיית החזירים, כשבפועל מספר החזירים לא השתנה. העירייה הוציאה מאות אלפי שקלים על קיבוע פחי אשפה על מנת שהחזירים במרחב הציבורי לא יפזרו אשפה, אך החזירים ממשיכים לפזר את תוכן הפחים ברחובות העיר.

"כסף של הציבור אתם זורקים לפח", צעק בלס, "חיי התושבים יותר חשובים מהגחמות שלכם. צריך לדלל את החזירים כמו שמדללים קנגרו באוסטרליה. מי ישלם לכל התושבים, שנפגעו. מי יישא באחריות על הילדים, שעלולים להיפגע? ראש העיר אוהבת את חזירי הבר, יש לה רק חזירי בר בראש. לנו יש תושבים בראש".

צפו בעדותם של עו"ד ימית קליין, גזבר העירייה וקבלן הדילול בוועדת הבטחון


צפו בדיון ועדת הביטחון בראשות יצחק בלס עם האקולוגית יעל אולק (נחשון צוק לא הגיע להעיד בדיון הזה)

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  כל מועצת העיר הזו קרקס אחד גדול
  תושבי חיפה מייחלים להחלפת ראש העיר הכושלת, צוותה הכושל, יועציה הכושלים, סגנה הכושל המנהל אותה כבובה, חברי המועצה הכושלים וחלקם עילגים וחסרי יכולת לבצע תפקידם של פיקוח על הנעשה בעירייה,
  החלפת כל אלו ביו"ר ועדה קרואה, חשב מלווה, וחברי מועצה קרואים עד בחירות מהירות חדשות שהם חייבים לבחור כמו בראשון לציון, כמו באר שבע, כמו בפתח תקוה, ראש עיר צעיר (גיל 30-40), לא פלצן אלא איש עשייה, מישהו שבא מתחום מנהל עסקים וניהול חברות גדולות, לצידו מהנדסים מנוסים בפיתוח עירוני אינטנסיבי בלי אלף תוכניות למגירה, שמומחים בניהול תחבורה ציבורית בלי חלומות שמסתיימים בקוי מטרונית ורכבלית כושלים.
  חייבים פה ניהול צעיר דינאמי שמעצים את החוזקות של חיפה ולא מחליש את העיר למאבקי חזירים ונקיון. חייבים להחזיר את חיפה להיות עיר גדולה, עיר שמובילה את המטרופולין הזה לתחרות ראש בראש מול גוש דן. אנחנו חייבים אופק כלכלי חדש ולהפסיק להתעסק במשחקי רוטציה בדירקטוריונים בחברות עירוניות. תתאפסו כבר על עצמכם במועצה הילדותית הזאת.

 2. מיכל אמר/ה

  תודה גדולה לחי-פה על הדיווח על התנהלות הישיבה הנ"ל. בושה וחרפה לעיריה על חוסר הטיפול היעיל בחזירי הבר. בכל רחוב אתה צפוי לראות אותם. הגיע מצב שכאשר תושבים יוצאים מהבית, צריכים לבדוק שאין חזירים על יד הכניסה שלהם בבניין, ועל יד הרכב שלהם.
  אישית ראיתי חזירים בשכונת רמות ספיר, שד' אינטרנציונל, רח' יותם, בורלא, זלמן שניאור, שוהם, שמשון, רח' וילנאי ברמת אלון, רח' התיכון, בצומת הכניסה לרוממה הישנה, ובחניה ליד הסופרפארם במרכז זיו.
  אם היתה בעיר מכת עכברים, חולדות, נחשים – גם לא היו מדללים אותם "כי אלה חיות מהטבע, וזה הבית שלהן" ?

 3. חיפאית אמר/ה

  הביצה והתרנגולת
  כלי תחבורה חשמלי ימשיך לדרוס הולכי רגל על מדרכות כי אין תקציב לפקחים ולשבילים מיועדים …..חלם

 4. ירון אמר/ה

  איציק אחד גדול מול כל השמאל

  1. הקול השפוי אמר/ה

   אל תצטט את המושחט מבלפור ואיציק זה לא דודי אמסלם,יש להבדיל בין המוניצפליות לבחירות הארציות

 5. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  אדון יצחק בלס, יפה דיברת. שאפו, רק מה עושים עם מילים יפות? בנתיים אין אוזן קשבת, ולכן לא זז כלום. במרכז הכרמל קלר פינת וולפסון, והסביבה, שוב התרבו החזירים, ואף נכנסים שוב כמשפחות לשטחים הפרטיים שלנו. לא ראיתי בסביבה פקחים. יותר גרוע בחודשים האחרונים.

 6. חיובי אמר/ה

  בלס אתה צודק ב100% , רק שתדע שמי העושה את כל הבלגן הם מנהלי הרטאג, רשות הטבע והגנים, שהורסים כל חלקה טובה במדינה, ומשתלטים על שטחים , איך ראש העיר בחיפה נותנת לזה יד , זה צורך בירור , אני גר בראשון לציון וגם כאן הרטאג ניסו להשתלט על חופי הים בראשון לציון ולקבוע כללים וחוקים , אך ראש העיר שחנו מר רז פשוט סילק אותם מהחופים .

 7. הקול השפוי אמר/ה

  קליש היא ראשת חזירי הבר והשופוני,העיקר ד"ר לאדריכלות ערים,ביזיון לאקדמיה,ביזיון לתפקיד ראש העיר וביזיון בכללי בכל יום שהעיר מנוהלת ככה,פריפרייה זה כאן.

 8. גוט אורי אמר/ה

  להלן ״תגובת העירייה ״, כפי שאני מדמיין;
  מספר החזירים ירד דרסטית.
  בין 500-7000

 9. מירי אמר/ה

  חלאס עם הפופליזם הזול הזה …… במקום לתת גיבוי לראש העיר מתעסקים בשטויות

  1. גינוי - לא גיבוי אמר/ה

   על מה בדיוק לתת לה גיבוי… על לא לעשות כלום ולייצר מטרדים בלי סוף…??
   אולי התכוונת גינוי והתבלבלת בין ה נ' ל-ב'

הגיבו כאן לכתבה