דיירי רחוב החשמונאים בחיפה זועמים: "חיינו הפכו לסיוט, נפגין מול העירייה"

רחוב החשמונאים (צילום: דיירי הרחוב)

דיירים מרחוב החשמונאים, הסמוך למרכז הרפואי "בני ציון", טוענים שבמהלך שיפוץ הרחוב, הם קיבלו עשרות קנסות על אף שלא היה כל סימון על המדרכה – לא כחול לבן וגם לא אדום לבן.

רחוב החשמונאים (צילום: דיירי הרחוב)

קנסות בשווי עשרות אלפי שקלים!

"לא מספיק, שהעירייה עושה שיפוץ ולוקחת חלק מהחניות, אלא שבסוף אנחנו מגלים שגם מי שכבר מצא חנייה, נקנס. בסך הכול חנינו כמו בהרבה רחובות אחרים, ורק אצלנו חילקו קנסות", אומרים הדיירים. "חישבנו את הסכומים של הקנסות שקיבלנו בשבועות מסוימים – בשבוע אחד הגענו לסכום של קנסות בשווי של 20,000 ש"ח! אני באופן אישי קיבלתי 4 קנסות, כל אחד בסכום 500 ש"ח. אנחנו לא מוכנים לשלם את זה, לא הייתה שום עילה לתת לנו אותם".

נאלצים לחנות מאות מטרים מהבית

"וזה עוד אחרי שכבר שנים אנחנו מתריעים על כך שאיכות החיים ברחוב שלנו מאוד ירודה בגלל הקירבה ל'בני ציון', כשחלק גדול מזה הוא בעיית החנייה, אבל אף אחד לא עוזר לנו. לא ייתכן שאנחנו חוזרים הביתה מהעבודה ולא יכולים למצוא חנייה ליד הבית בגלל הצוות הרפואי ומבקרים של בית החולים. העירייה צריכה לשבת ולמצוא פתרון לבעיה שלנו. לא ייתכן, שאנחנו נפגע ככה בכלל הקירבה לבית החולים. לא ייתכן להגיע הביתה עם קניות ולמצוא חנייה רק במרחק של מאות מטרים מהבית".

השיפוץ ברחוב החשמונאים. צילום: אלבום פרטי

דורשים לבטל את הדוחות ולדאוג לחנייה ראויה

בעצומה שכתבו דיירי הרחוב ציינו שהם ואורחיהם זועמים על כך שקיבלו עשרות דו״חות חנייה בסכומים של עשרות אלפי שקלים במהלך החודשים האחרונים, כשחנו בחנייה ״אפורה״ בזמן שהעירייה ביצעה שיפוץ לקוי, בו הפחיתה מקומות חניה ברחוב ויצרה כאוס ומטרד. זאת בנוסף לכך שהרחוב מזה שנים הפך לחניון עבור בית החולים ובית הספר לסיעוד.

תושבי השכונה הם אנשים מבוגרים, קשישים, הורים לילדים קטנים וסטודנטים, שנאלצים לחנות במרחק רב מאוד ממקום מגוריהם בכל יום ולסבול ממטרד התנועה ברחוב שהופך את חייהם לסיוט.

דיירי הרחוב התאחדו ומתכננים יחד מחאה מול אגף החנייה ועיריית חיפה, עד אשר יבוטלו כל הדו"חות ויוסדר אחת ולתמיד מתווה חנייה מכבד וראוי.

מהעירייה נמסר בתגובה:

ברחוב החשמונאים מבוצעות ע"י העירייה ותאגיד מי כרמל, לראשונה מזה עשרות שנים, עבודות תחזוקה ושיקום נרחבות, בעלות כוללת של כארבעה מיליון ₪.
במסגרת זו מוחלפות תשתיות המים והביוב ברחוב, מערכת הניקוז שופרה, קירות תמך מסוכנים הוסדרו, גדרות גן הוחלפו והמדרכות עוברות שיקום.

טרם תחילת ביצוע העבודות חולקו לתושבים ע"י תאגיד מי כרמל מנשרים והוצבו שלטים המודיעים על תחילת ביצוע העבודות.

העירייה מודעת למצוקת החניה הקיימת ברחוב בין היתר בשל קרבתו לבית החולים 'בני ציון' שהוקם לפני עשרות שנים ללא פתרונות חנייה. בימים אלה החלה העירייה ביישום תכנית אב לחניה במסגרתה תוסדר החניה בכחול לבן ברחובות הסמוכים לבית החולים לרבות רחוב חשמונאים כאשר החניה לתושבי הרחוב תהיה ללא תשלום.

בתוך כך, העבירה הנהלת בית החולים את חניית העובדים לחניון התיאטרון, אליו מוסעים העובדים באמצעות שאטלים וזאת על מנת לפנות את החניות לטובת תושבי האזור. בנוסף נפתחו בקרבת בית החולים שני חניונים פרטיים ובמקום מתוכנן חניון פרטי נוסף. לצד כל אלה בוחנים נציגי העירייה עם הנהלת בית החולים פתרונות חניה נוספים בשטח בית החולים.

אשר לדוחות – פקחי העירייה הונחו שלא לרשום דוחות במהלך ביצוע עבודות השיקום אלא כאשר מדובר בחניה המפריעה לתנועת כלי רכב או מסכנת את הולכי הרגל ועבירות חמורות נוספות כגון: חסימת חניות, חניה במקומות שמורים לנכים, חסימת מעברים וכו'. יצוין כי האכיפה מתבצעת בין היתר לבקשת תושבים המתגוררים ברחוב בהם קשישים ואנשים עם נכויות שהתלוננו על כי אינם יכולים לעבור ברחוב בשל החנייה הפרועה.

בתוך כך, כל אדם הסבור כי קיבל דו"ח שאינו מוצדק או בלתי חוקי מוזמן להגיש ערעור אשר יועבר לעו"ד שהוסמך ע"י היוהמ"ש לדון בנושא.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. רשרוש אמר/ה

  זה שהם קיבלו דוחות חניה בגלל חניה על מדרכה לא מסומנת שבשיפוץ – אכן פסול והעירייה טועה בענק.
  אבל להתלונן על עצם מצוקת החניה ליד בני ציון? מה חשבתם כשקניתם דירה או בית ליד בית חולים? שיהיה שפע חניה?

 2. atiasshimon1807@gmail.com אמר/ה

  רוצים להוציא את השיפוץ על חשבונכם מה לא ברור ?

 3. אייל אמר/ה

  בשדרות הציונות ביציאה צפויה חונים ג'ונגל שני טורים, במדרכה ללא חניה מסומנת, על המדרכה תוך הפרעה להולכי רגל להגיע לתחנת אוטובוס, בתוך איי תנועה. העירייה לא קונסת והמצב מביא תאונות הולכי רגל פצועים. למה לא קונסים??? האם כי העירייה מפחדת מהציבור מסויים שגר באזור זה???? יום יום אותו בלאגן. אוטובוסים נתקעים בקושי עוברים. ואיפה עיריית חיפה???

  1. מיכאל אמר/ה

   איפה הערפים גרים ?

 4. אייל אמר/ה

  הכוונה בשדרות הציונות ביציאה מרחוב פועה ורחוב טבריה

 5. עומר אמר/ה

  פשוט בושה!
  אני סובל מאותה התופעה ברחוב שושנת הכרמל – לא להאמין!!!
  קיבלתי יום אחר יום קנס על סך 500 ש"ח בגין חנייה עם שני גלגלים על המדרכה, למרות שלפי החוק כל עוד נותר מרווח של 1.30 מ', גובה הקנס שראוי להטיל הינו 250 ש"ח (עשוי להעיד על רמת אמינותם ומקצועיותם של הפקחים)
  זה כבר הדוח הרביעי שלי בחודש האחרון, וכולם ניתנו ע"י הפקח אלי ששון. אציין שכמובן יש לי תו חנייה של עיריית חיפה, ואף מדבקת סטודנט אוניברסיטת חיפה. אני סטודנט שלומד בבקרים, עובד בלילות, ולא ייתכן שכשאשוב בשעות הלילה המאוחרות, אצטרך להיענש על כך ולספוג קנסות בסכומים שלא להאמין! לא ניתן למצוא חניות!
  העירייה במהלך שלושת השנים האחרונות הוסיפה חטא על פשע והמשיכה לספק אישורים לקבלנים ויזמים להוציא לפועל תוכניות מיתאר עיר כשל פינוי ובינוי ותמ"אות. מיותר לציין שלא אך זו שהעירייה לא דאגה לספק מקומות חנייה בהתאם לתוספת יחידות הדיור שהוספו לרחוב, היא אף הוסיפה והחלה לשלוח כוחות פיקוח עירוני בניסיון להעשיר את קופתה! פשוט בושה..

הגיבו כאן לכתבה