גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

מטען חבלה במשקל של 2 ק"ג חומר נפץ נתפס בחיפה

מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: מטען חבלה רב עוצמה,...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

דיירי רחוב החשמונאים בחיפה זועמים: "חיינו הפכו לסיוט, נפגין מול העירייה"

דיירים מרחוב החשמונאים, הסמוך למרכז הרפואי "בני ציון", טוענים שבמהלך שיפוץ הרחוב, הם קיבלו עשרות קנסות על אף שלא היה כל סימון על המדרכה – לא כחול לבן וגם לא אדום לבן.

רחוב החשמונאים (צילום: דיירי הרחוב)

קנסות בשווי עשרות אלפי שקלים!

"לא מספיק, שהעירייה עושה שיפוץ ולוקחת חלק מהחניות, אלא שבסוף אנחנו מגלים שגם מי שכבר מצא חנייה, נקנס. בסך הכול חנינו כמו בהרבה רחובות אחרים, ורק אצלנו חילקו קנסות", אומרים הדיירים. "חישבנו את הסכומים של הקנסות שקיבלנו בשבועות מסוימים – בשבוע אחד הגענו לסכום של קנסות בשווי של 20,000 ש"ח! אני באופן אישי קיבלתי 4 קנסות, כל אחד בסכום 500 ש"ח. אנחנו לא מוכנים לשלם את זה, לא הייתה שום עילה לתת לנו אותם".

נאלצים לחנות מאות מטרים מהבית

"וזה עוד אחרי שכבר שנים אנחנו מתריעים על כך שאיכות החיים ברחוב שלנו מאוד ירודה בגלל הקירבה ל'בני ציון', כשחלק גדול מזה הוא בעיית החנייה, אבל אף אחד לא עוזר לנו. לא ייתכן שאנחנו חוזרים הביתה מהעבודה ולא יכולים למצוא חנייה ליד הבית בגלל הצוות הרפואי ומבקרים של בית החולים. העירייה צריכה לשבת ולמצוא פתרון לבעיה שלנו. לא ייתכן, שאנחנו נפגע ככה בכלל הקירבה לבית החולים. לא ייתכן להגיע הביתה עם קניות ולמצוא חנייה רק במרחק של מאות מטרים מהבית".

השיפוץ ברחוב החשמונאים. צילום: אלבום פרטי

דורשים לבטל את הדוחות ולדאוג לחנייה ראויה

בעצומה שכתבו דיירי הרחוב ציינו שהם ואורחיהם זועמים על כך שקיבלו עשרות דו״חות חנייה בסכומים של עשרות אלפי שקלים במהלך החודשים האחרונים, כשחנו בחנייה ״אפורה״ בזמן שהעירייה ביצעה שיפוץ לקוי, בו הפחיתה מקומות חניה ברחוב ויצרה כאוס ומטרד. זאת בנוסף לכך שהרחוב מזה שנים הפך לחניון עבור בית החולים ובית הספר לסיעוד.

תושבי השכונה הם אנשים מבוגרים, קשישים, הורים לילדים קטנים וסטודנטים, שנאלצים לחנות במרחק רב מאוד ממקום מגוריהם בכל יום ולסבול ממטרד התנועה ברחוב שהופך את חייהם לסיוט.

דיירי הרחוב התאחדו ומתכננים יחד מחאה מול אגף החנייה ועיריית חיפה, עד אשר יבוטלו כל הדו"חות ויוסדר אחת ולתמיד מתווה חנייה מכבד וראוי.

מהעירייה נמסר בתגובה:

ברחוב החשמונאים מבוצעות ע"י העירייה ותאגיד מי כרמל, לראשונה מזה עשרות שנים, עבודות תחזוקה ושיקום נרחבות, בעלות כוללת של כארבעה מיליון ₪.
במסגרת זו מוחלפות תשתיות המים והביוב ברחוב, מערכת הניקוז שופרה, קירות תמך מסוכנים הוסדרו, גדרות גן הוחלפו והמדרכות עוברות שיקום.

טרם תחילת ביצוע העבודות חולקו לתושבים ע"י תאגיד מי כרמל מנשרים והוצבו שלטים המודיעים על תחילת ביצוע העבודות.

העירייה מודעת למצוקת החניה הקיימת ברחוב בין היתר בשל קרבתו לבית החולים 'בני ציון' שהוקם לפני עשרות שנים ללא פתרונות חנייה. בימים אלה החלה העירייה ביישום תכנית אב לחניה במסגרתה תוסדר החניה בכחול לבן ברחובות הסמוכים לבית החולים לרבות רחוב חשמונאים כאשר החניה לתושבי הרחוב תהיה ללא תשלום.

בתוך כך, העבירה הנהלת בית החולים את חניית העובדים לחניון התיאטרון, אליו מוסעים העובדים באמצעות שאטלים וזאת על מנת לפנות את החניות לטובת תושבי האזור. בנוסף נפתחו בקרבת בית החולים שני חניונים פרטיים ובמקום מתוכנן חניון פרטי נוסף. לצד כל אלה בוחנים נציגי העירייה עם הנהלת בית החולים פתרונות חניה נוספים בשטח בית החולים.

אשר לדוחות – פקחי העירייה הונחו שלא לרשום דוחות במהלך ביצוע עבודות השיקום אלא כאשר מדובר בחניה המפריעה לתנועת כלי רכב או מסכנת את הולכי הרגל ועבירות חמורות נוספות כגון: חסימת חניות, חניה במקומות שמורים לנכים, חסימת מעברים וכו'. יצוין כי האכיפה מתבצעת בין היתר לבקשת תושבים המתגוררים ברחוב בהם קשישים ואנשים עם נכויות שהתלוננו על כי אינם יכולים לעבור ברחוב בשל החנייה הפרועה.

בתוך כך, כל אדם הסבור כי קיבל דו"ח שאינו מוצדק או בלתי חוקי מוזמן להגיש ערעור אשר יועבר לעו"ד שהוסמך ע"י היוהמ"ש לדון בנושא.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. פשוט בושה!
  אני סובל מאותה התופעה ברחוב שושנת הכרמל – לא להאמין!!!
  קיבלתי יום אחר יום קנס על סך 500 ש"ח בגין חנייה עם שני גלגלים על המדרכה, למרות שלפי החוק כל עוד נותר מרווח של 1.30 מ', גובה הקנס שראוי להטיל הינו 250 ש"ח (עשוי להעיד על רמת אמינותם ומקצועיותם של הפקחים)
  זה כבר הדוח הרביעי שלי בחודש האחרון, וכולם ניתנו ע"י הפקח אלי ששון. אציין שכמובן יש לי תו חנייה של עיריית חיפה, ואף מדבקת סטודנט אוניברסיטת חיפה. אני סטודנט שלומד בבקרים, עובד בלילות, ולא ייתכן שכשאשוב בשעות הלילה המאוחרות, אצטרך להיענש על כך ולספוג קנסות בסכומים שלא להאמין! לא ניתן למצוא חניות!
  העירייה במהלך שלושת השנים האחרונות הוסיפה חטא על פשע והמשיכה לספק אישורים לקבלנים ויזמים להוציא לפועל תוכניות מיתאר עיר כשל פינוי ובינוי ותמ"אות. מיותר לציין שלא אך זו שהעירייה לא דאגה לספק מקומות חנייה בהתאם לתוספת יחידות הדיור שהוספו לרחוב, היא אף הוסיפה והחלה לשלוח כוחות פיקוח עירוני בניסיון להעשיר את קופתה! פשוט בושה..

 2. הכוונה בשדרות הציונות ביציאה מרחוב פועה ורחוב טבריה

 3. בשדרות הציונות ביציאה צפויה חונים ג'ונגל שני טורים, במדרכה ללא חניה מסומנת, על המדרכה תוך הפרעה להולכי רגל להגיע לתחנת אוטובוס, בתוך איי תנועה. העירייה לא קונסת והמצב מביא תאונות הולכי רגל פצועים. למה לא קונסים??? האם כי העירייה מפחדת מהציבור מסויים שגר באזור זה???? יום יום אותו בלאגן. אוטובוסים נתקעים בקושי עוברים. ואיפה עיריית חיפה???

 4. זה שהם קיבלו דוחות חניה בגלל חניה על מדרכה לא מסומנת שבשיפוץ – אכן פסול והעירייה טועה בענק.
  אבל להתלונן על עצם מצוקת החניה ליד בני ציון? מה חשבתם כשקניתם דירה או בית ליד בית חולים? שיהיה שפע חניה?

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...