רצח בחיפה • ירו מספר רב של יריות וגרמו למות המנוח ○ כתב אישום

ארבו לתושב חיפה ליד ביתו וכשנכנס לרכבו ירו בו מספר יריות וגרמו למותו • כתב אישום

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד תושב שפרעם, בגין רצח אבראהים בלקיס בן 29 מחיפה.

על פי כתב האישום, אותו הגישה עו"ד ענת שטיינשניד, בין הנאשם לבין המנוח הייתה היכרות מוקדמת, ולאחרונה היחסים בין השניים נעכרו. 

החליטו לגרום למותו

בחודש נובמבר האחרון, החליט הנאשם, יחד עם אחרים שזהותם אינה ידועה למאשימה, לירות על המנוח ולגרום למותו. בהמשך להחלטה, המתינו הנאשם ואחד האחרים ליציאתו של המנוח מעסק של נרגילות, אך מאחר שהמנוח לא יצא מהעסק, עזבו הנאשם והאחר את המקום.

ירי בחיפה (אילוסטרציה)

15 יריות

בהמשך הצטיידו הנאשם ועוד שלושה אחרים בשני אקדחים. ובהמשך לתוכנית, נסע הנאשם מספר פעמים בסמוך לדירת המנוח, החנה את רכבו, תצפת על רכבו של המנוח והמתין להגעתו. המנוח ירד מדירתו ופגש בחברו, נכנס לרכבו והניע את הרכב, כאשר חברו התיישב במושב לידו. הנאשם עדכן טלפונית את האחר אודות צעדיו של המנוח ועזב את המקום. במקביל, הגיעו האחרים באמצעות רכב נוסף, שניים מהאחרים יצאו מתוך הרכב כשפניהם רעולים, רצו לעבר רכבו של המנוח, ובהיותם במרחק קצר ממנו, ירו מהאקדחים לעבר המנוח וחברו, לא פחות מ-15 יריות.

החבר הצליח להימלט

החבר אשר נפצע משני קליעים באמה השמאלית, הצליח להימלט מהרכב ושניים מהאחרים ירו לעברו מספר כדורים נוספים בכוונה לגרום למותו. המנוח נפגע ממספר רב של קליעים שחדרו לגופו וגרמו למותו.

השמיד ראיה

במהלך נסיעתו של הנאשם ממקום הירי, הוא השמיד את כרטיס הסים של הטלפון באמצעותו שוחח עם האחר. בנוסף לעבירת רצח בנסיבות מחמירות, כתב האישום מייחס לנאשם גם ניסיון רצח, נשיאה והובלת נשק שלא כדין והשמדת ראיה.

הגיבו כאן לכתבה