הורים ואחים שכולים – מוקד חרום ומצוקה הוקם בחיפה

מוקד חירום ומצוקה הוקם בחיפה – למען הורים ואחים שכולים מבוגרים

יוזמה חברתית נוספת למען המשפחות השכולות של כוחות הביטחון, בהובלת אלי דבי – יו"ר ועדת שיקום ורווחה של ארגון "יד לבנים" ארצית ומייסד ארגון "לנצח אחי" – למען אחים שכולים.

מוקד חרום ומצוקה הוקם עבור הורים ואחים שכולים מבוגרים בחיפה, במסגרת מוקד שהוקם לפני מספר חודשים בעמותת "יד עזר לחבר", ביוזמתו ובניהולו של שמעון סבג.

בתחילת השבוע סיירו במוקד המאויש במתנדבים, מנהלת מחוז חיפה של משרד הביטחון אגף משפחות הנצחה ומורשת – גב' בינה מדזיני ומנהלת המתנדבים והקבוצות – גב' רמה אולברג. מדזיני ואולברג התרשמו מאוד מהנעשה במוקד, והוענקו להן תעודות הוקרה על פועלן למען רווחת המשפחות השכולות.

משמאל: דבי, מדזיני, אולברג ודבי – מוקד חדש למשפחות שכולות בחיפה (צילום: ג'ו לוצ'יאנו)

שיחות יזומות לאחים ולהורים שכולים מבוגרים

מוקד המשפחות השכולות יאויש ע"י מתנדבות ממשרד הביטחון, ובתמיכת מתנדבות ממוקד העמותה יקיימו שיחות יזומות להורים ולאחים שכולים מבוגרים. יחולקו, בנוסף, ללא תשלום, שעונים חכמים הכוללים ג'י פי אס, אפשרות לשיחות וידאו, בדיקות והזנקת מוקדי חרום והצלה מטעם "יד עזר לחבר" ובתרומתה.

מוקד למשפחות שכולות בחיפה – מענה בשלל תחומים (צילום: ג'ו לוצ'יאנו)

תמיכה ומענה בשלל תחומים

כבר במעמד הסיור, ניתן שעון מצוקה חכם לאימו של דבי, אם שכולה בת מעל 90. המענה שייתן המוקד למשפחות השכולות יכלול גם מתן ציוד לחורף, ציוד רפואי ואביזרי תמיכה, עזרה בתיקוני בית ומנות אוכל יבשות, הכול ללא עלות.

נציגות משרד הביטחון שיבחו את המוקד ואת היוזמה המבורכת ויבדקו מיידית את איוש המוקד במתנדבות מטעם משרד הביטחון.

המוקד למשפחות שכולות בחיפה (צילום: ג'ו לוצ'יאנו)

אלה שנותרו עם חיים מרוסקים

אלי דבי, יוזם השת"פ מסכם:

אני מאושר משיתוף הפעולה למען המשפחות השכולות ומתרגש מעוד יוזמה שיוצאת לפועל למען רווחת המשפחות השכולות בחיפה והקריות, ושנמצאת בשלב מתקדם בכל הארץ. הורים ואחים שכולים מבוגרים ששכלו את יקיריהם, נותרו עם חיים מרוסקים, זו חובתי האנושית והציבורית להקל על חייהם.
מימין – מדזיני אולברג, סבג ודבי – מוקד למשפחות שכולות (צילום: ג'ו לוצ'יאנו)

שמעון סבג בירך על השת"פ:

תמיד עזרתי לקשישים, לניצולי שואה ולנזקקים, ואני מאושר שכעת אני יכול לעזור גם להורים ולאחים שכולים שאיבדו את יקיריהם למעננו.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    מוקד חירום בחיפה זה דבר חשוב. כל הכבוד ידידי אלי דבי על היוזמה.לילה טוב

הגיבו כאן לכתבה