יואב צח וכס, עו"ד ונוטריון מוכר מחיפה, הלך לעולמו • הלווייתו תתקיים ביום ג' 4/1/22

יואב צח וכס הלך לעולמו אמש (א' 2/1/22) לאחר מאבק ארוך במחלת הסרטן. צח וכס עבד כעורך דין ונוטריון כ-44 שנה.

יואב צח וכס ז"ל
ההלוויה תתקיים ביום שלישי 4.1.2022 בשעה 12.00 בבית העלמין תל רגב (חלקת קריית ביאליק) נפגשים בסככת ההספדים בכניסה לבית העלמין

עו"ד צח וכס הוא בוגר בית הספר הריאלי בחיפה, הוא למד באותו המחזור עם מי שהיום הוא מנכ"ל הריאלי, ד"ר יוסי בן דב. "יואב וכס למד בביה״ס הריאלי במחזור מ״ט, המחזור שלי״. אמר בן דב. "אביו, צבי וכס, היה מורה לאנגלית ומנהל בביה״ס, ויואב נכנס לביה״ס כבר בכיתה א'. באותה תקופה הוא גר יחד עם משפחתו באחד הצריפים בבית בירם, ותמיד היה גאה לספר על כך.

עו"ד יואב וכס צח בגיל 6

"תמיד שאף לעזור לחלשים"

יואב הצטרף בכיתה ה' לתנועת "הצופים״ והפך לחבר פעיל בגדוד ״יעלים״ עד היציאה לנח״ל.
לאחר מכן נפרדו דרכנו כשיואב למד משפטים באוניברסיטת חיפה ואני המשכתי לירושלים.
שמרנו על קשר כל השנים ויואב היה מקפיד להגיע לטקסי יום הזיכרון של ביה״ס בכל שנה. הוא היה פעיל מאד בתחומים שונים בעיר חיפה, ותמיד שאף לעזור לחלשים ולייצג את הנדכאים.
נזכור אותו באהבה ובגעגוע".

"היה לו עוד כ"כ הרבה לתרום לעולם"

"ההיכרות שלי עם יואב החלה בשנים האחרונות", אמר היום יו"ר סיעת הירוקים וחבר מועצת העיר אביהו האן, "הכרתי איש חם, אוהב את החיים, אוהב אדם, חכם ונמרץ. יואב לא נתן למחלה להפריע לאתגרים בתחום היום יומי של עבודתו. פטירתו בטרם עת העציבה אותי מאוד. היה לו עוד כל כך הרבה לתרום לעולם. יהי זכרו ברוך".

כעורך דין, אחד הנושאים בהם עסק היה ייפוי כוח מתמשך בבנקים ומוסדות נוספים. הוא הגיע לכנסת לוועדת חוקה, חוק ומשפט על מנת לקדם את הנושא שהיה קרוב לליבו. במהלך הדיון בוועדה הועלו קשיים של עורכי הדין להתמודד עם הבנקים השונים לאחר פטירת הלקוחות.

עו"ד צח וכס אמר בדיון כי הכלי של ייפוי כוח הוא כלי טוב, אבל הבנקים לא מודעים לכלי של ייפוי כוח מתמשך, "לבנקים אין בכלל נהלים, לכל בנק יש מדיניות משלו".

לאחר שפורסם ברשתות החברתיות דבר פטירתו, מאות אנשים הגיבו בכאב והשתתפו בצער המשפחה. לאורך קריירה של מעל 4 עשורים, יצר צח וכס קשרים טובים עם פרקליטים רבים, שהצטערו מאוד לשמוע על מותו בטרם עת.

להלווייתו של יואב צח וכס הגיע קהל גדול של בני משפחה וחברים שבאו להיפרד ממנו בדרכו האחרונה.

יהי זכרו ברוך

הלווייתו של עו"ד יואב צח וכס (צילום: חי פה)
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. רחל מורן אמר/ה

  חברי מגדוד יעלים. יהי זכרו ברוך

 2. נעם אמר/ה

  המנוח היקר עסק רבות בייצוג נפגעים אל מול משרד הביטחון בתביעות נכות,והיה בולט בזה בשנות השמונים והתשעים של המאה העשרים. תהי נישמתו צרורה בצרור החיים.

 3. אליהו אמר/ה

  חבל מאוד שהלך לעולמו היה אדם פנטסטי סימפטי ונוח לבריות רק לפני כשבועיים ששוחחנו על דברים כלליים וגם על מחלתו ולפיה היה ברור שהסרטן התפשט יהי זכרו ברוך

 4. רחליקה אמר/ה

  עצוב
  היה בנאדם שאוהב לעזור
  בנאדם חם ואהוב
  כל כך עצוב
  יהי זיכרו ברוך ומנוחתו עדן

 5. דוד אמר/ה

  עזר לי כנכה צה"ל חצי בהתנדבות. איש ערכי ואדם יקר. ברוך דיין האמת

 6. עטרה אמר/ה

  ברוך דיין אמת יהי זיכרו ברוך

 7. אסתיה אמר/ה

  תהה נשמתו צרורה בצרור החיים

 8. תלמיד ריאלי לשעבר אמר/ה

  אביו צבי וכס לימד אותי אנגלית בריאלי ולמרות שהתאמץ להקשות עם פעלים מיוחדים יוצאים מן הכלל שאפילו שייקספיר ומלכת אנגליה לא הכירו גרם לי להתאהב בשפה. צבי וכס המציא גם סוג של הליכה גמלונית מוזרה אותה למד כקצין בריטי בבורמה ובהודו. איתה אתה גומע מיילים רבים באפס מאמץ ובאפס זמן אם כי ההליכה הזו איננה נעימה לעין לראות אותה.

  1. קלמן אמר/ה

   ליד ריאלי בהדר היה משרדו של עו"ד צבי וקסמן.
   כמה שניסה לא הצליח למנוע את מחיקת הסיום "מן"
   משלט משרדו.

 9. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  יה זכרו ברוך.

 10. ט. אמר/ה

  איש יקר ואהוב. מנוחתו עדן. יהי זכרו ברוך ותהה נשמתו צרורה בצרור החיים.
  תנחומים למשפחה.

הגיבו כאן לכתבה