תלמידות מבית הספר עירוני א’ בחיפה עוכבו לחקירה והורחקו מביה”ס ל-5 ימים

האלימות בבתי הספר:  קטטה התפתחה אתמול (ג’) בין תלמידות בבית ספר עירוני א’ בחיפה. הנהלת ביה”ס דיווחה על הקטטה למשטרה ושוטרי תחנת חיפה ושוטרי מחלק הנוער הגיעו למקום, השליטו סדר ועיכבו לחקירה 15 מעוכבים חלקם תלמידות וחלקם קרובי משפחה.

 

מהמשטרה נמסר לחי פה, כי בסיום החקירה הורחקו המעורבים בקטטה משטח ביה”ס לחמישה ימים. במקביל נערכת בביה”ס פעילות מניעתית והסברתית של שוטרי מחלק הנוער וקבוצת הסברה ומניעה מחוזית בשיתוף עם הנהלת ביה”ס.

מיו”ר מועצת התלמידים בעירוני א’, אופיר פורקוש נמסר בתגובה: “הקטטה איננה מייצגת את האווירה אשר שוררת בבית הספר וההוואי החברתי שבה. ההסברה לאלימות שהינה דבר פסול, הינה משמעותית בבית הספר והחברה ותלמידי בית הספר אינם מיוצגים על ידי מקרה זה. בעירוני א’ יש המון כלים והמון דברים אשר אין עליהם עוררין. כיתות משפטים, רפואה, ומגמת ביוטכנולוגיה היחידה בעיר ועוד ועוד. בית הספר נותן את כל הכלים אשר דרושים לילד בכדי להתפתח. כמו כן, בבית הספר לומדים בני עדות שונות ודתות שונות. ישנה שוויוניות מוחלטת בין כל התלמידים ובית הספר הינו דוגמא לאחווה בין כולם למרות ייחודיותו של כל אחד ואחד”.

בנוסף לכך, “הפעילויות החברתיות של בית הספר רבות; פעילויות מועצת התלמידים, צוות המיתוג התנדבויות והרתימה של התלמידים. רק בזמן האחרון ישנה רתימה מטעם תלמידי בית הספר בשביל התלמיד המקסים שלנו, חיים שרביט אשר חולה בסרטן וזקוק לתרומות על מנת קבלת טיפול ניסויי. בית הספר זכה להיות ביה”ס ניסויי בשנים האחרונות ובכך מעשיר את תלמידיו עוד ועוד. השמים הם הגבול. ובנוסף לכך, ארגון המשצ”ים בבית הספר בין השוקקים והפעילים במחוז חיפה והצפון אז נכון, בכל משפחה או מסגרת יש נפילות. אך לא נשכח גם את הדברים הטובים אשר גורמים למשפחת עירוני א’ להיות מוצלחת, תמיד”, תגובת היו”ר.

הגיבו כאן לכתבה