בעלת גן ילדים בקריות העלימה הכנסות בסך כ- 360,000 ₪

03_-_כסף_ומקלדת.png

“אני מוציאה קבלות בזמן הפירעון” – “הלקוח אמר לי שיחליף את הצ’ק במזומן”- “הראש שלי לא במקום, אין לי כוונה להעלים מס” אלה רק חלק מההסברים של בעלי עסקים שנתפסו, לא רושמים הכנסות במסגרת מבצע לבדיקת רישום הכנסות שנערך בחיפה והסביבה.

במסגרת המבצע בוצעו 189 ביקורות, בעסקים ממגוון תחומים. מהביקורות, שנערכו עולה כי כ- 9% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

במסגרת המבצע הגיעו מבקרי הרשות לגן ילדים בקרית אתא וגילו הכנסות לא רשומות בסך 43,500 ₪, ובדיקה נוספת אף העלתה כי בעלת העסק החזיקה צ’קים דחויים לא רשומים בהיקף של יותר מ- 315,000 ₪. בעלת הגן נחקרה והמקרה הועבר למחלקת תביעות. בגן ילדים אחר בעיר נשר, אליו הגיעו המבקרים, נמצאו צ’קים לא רשומים בסך 24,000 ₪. בעלת הגן הסבירה למבקרים “אני מוציאה קבלות בזמן הפירעון”.

בביקורת שבוצה אצל קבלן שביצע עבודות בקרית אתא, נמצא כי לא נרשם צ’ק שקיבל על סך 40,000 ₪. הקבלן טען “הראש שלי לא במקום, אין לי כוונה להעלים מס”.

הביקורות נמשכו ואיתם התירוצים של בעלי העסקים שאינם רושמים הכנסות. כך לדוגמה בביקורת שנערכה לסוחר רכב בעוספיה, נמצא כי הוא לא רשם הכנסות של 10,000 ₪. הסוחר הסביר למבקרים “הפנקס נגמר לי, אני מחכה שיביאו חדש מבית הדפוס”. במשרד עורך דין בחיפה, מצאו המבקרים צ’ק שלא נרשם בספרי העסק. עורך הדין טען “הלקוח אמר לי שיחליף את הצ’ק במזומן”. שרברב שביצע עבודה בשכונת דניה בחיפה קיבל עבורה 10,000 ₪, אך בבדיקה שנערכה לו התברר כי הוא אינו מנהל כלל ספרים ואין לו תיק ברשות המסים.

יש לציין כי המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע”י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

מס הכנסה בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.