חטפו גבר מחיפה לרשות הפלסטינית וסחטו ממנו חלקות אדמה שבבעלותו

סחיטה באיומים ובכוח, חטיפה, שוד, חבלה ועוד

פרקליטות מחוז חיפה הגישה אמש ב' 27/12/21, לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד 3 חשודים בגין סחיטה באיומים ובכוח, חטיפה, שוד, חבלה ועוד. זאת לאחר שקשרו קשר לסחוט מהמתלונן את הבעלות על חלקות האדמה שבבעלותו.

על פי כתב האישום אותו הגישה עו"ד נג'וא סלימאן, שניים מהנאשמים, ביחד עם אדם נוסף, קשרו קשר לסחוט בכוח מהמתלונן חלקות אדמה שבבעלותו. לאור האמור, הגיע אחד הנאשמים לאזור ג'נין לאסוף את הנאשם השני ואדם נוסף לתוך שטחי ישראל (זאת על אף שידע שאין להם אישור כניסה כחוק).

השלושה נסעו לביתו של המתלונן בחיפה, כבלו את ידיו ורגליו באזיקונים, מנעו ממנו לקרוא לעזרה והחלו להכותו בכל חלקי גופו. בעוד המתלונן כבול, החלו השלושה לחטט בארונות על מנת לאתר את המסמכים הקשורים לבעלותו בחלקות האדמה. במקביל לקחו מהארונות חפצים בעלי ערך השייכים למתלונן.

"היום אתה הולך למות אם אתה לא חותם"

בעת שהמתלונן היה כבול ושכב על הרצפה, היכה האדם הנוסף את המתלונן ברגלו באמצעות פטיש שמצא בדירה, אחד הנאשמים היכה בראשו של המתלונן באמצעות פטיש תוך שהוא מאיים עליו: "היום אתה הולך למות אם אתה לא חותם על כל האדמות". הנאשם הנוסף תקף את המתלונן באמצעות פלייר שמצא, תוך שהאדם הנוסף פונה אל המתלונן ומודיע לו כי עליו לחתום על הניירת.

בהמשך הכניסו הנאשמים את המתלונן לרכב ונסעו אל ביתו של אחד מהם, שם הייתה נוכחת גם בת זוגו של הנאשם. הנאשמים הושיבו את המתלונן החבול בסלון הבית ואיימו עליו כי אם במהלך הלילה לא יחתום על כל הניירת – הוא ימות. אז התקרבה בת הזוג אל המתלונן והורתה לו לחתום על המסמכים באמרה כי עליו לחתום על מנת שלא יהרגו אותו.

מחסום סמוך לג'נין

מפאת חששו של המתלונן, הוא חתם על מסמכים שהנאשמים והאחר נתנו לו. מיד לאחר מכן, התקשר אל עורך דין השוהה ברשות הפלסטינאית ואמר לו שהמתלונן חתם על כל המסמכים וכי הם יגיעו להיפגש עמו במחסום הסמוך לכניסה לג'נין. לאור האמור נסעו הנאשמים, האחר והמתלונן לכיוון המחסום, כאשר במהלך הנסיעה מאיימים הנאשמים על המתלונן כי יחתום על כל המסמכים על מנת שלא יהרגו אותו. 

במהלך סיור שגרתי חלפה ניידת משטרה על פני הרכב בו הובילו הנאשמים את המתלונן, כאשר אחד מהם יצא מהרכב על מנת לדבר עם השוטרים, הנאשם השני ניסה למנוע מהמתלונן לקרוא לעזרת השוטרים בעוד בת הזוג מאיימת עליו (האדם הנוסף ירד מהרכב טרם המפגש עם השוטרים).

"משטרה, הצילו, הם רוצים לרצוח אותי"

על אף האמור, המתלונן הלם בדלת הרכב באמצעות רגליו, פתח את הדלת וירד מהרכב כשהוא אזוק בידיו, צעק לעזרת השוטרים: "משטרה משטרה, תצילו, רוצים לרצוח אותי". השוטרים הבחינו במצוקתו של המתלונן וחילצו אותו כשהוא חבול וכבול בידיו.

במסגרת כתב האישום יוחסו לנאשמים עבירות סחיטה באיומים ובכוח, חטיפה לשם סחיטה או איום, שוד בנסיבות מחמירות וחבלה בכוונה מחמירה. לאחד הנאשמים יוחסה עוד עבירת הסעת תושב זר ולנאשם השני יוחסו גם עבירות כניסה וישיבה בישראל שלא כדין.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. לודמילה אמר/ה

    כל הכבוד לשוטרים העירניים
    מקווה שביהמש יצרו קצת הרתעה, שאבדה.

  2. רונית אמר/ה

    היה לאיש מזל שמשטרת ישראל היתה במקום.
    מרגיש ממש כמו סרט אימה…

הגיבו כאן לכתבה