עובדים רבים בטכניון בחיפה הועמדו לשימוע לקראת פיטורים

הטכניון (צילום: איתי שטרייט)

משגיחי הבחינות בטכניון התבשרו כי העסקתם עוברת לחברת השמה

ביום חמישי האחרון (23/12/21) קיבלו כל משגיחי הבחינות בטכניון, כ-100 איש, כולם מעל גיל 65, הודעה בווטסאפ לפיה יועסקו מעתה בטכניון דרך חברת השמה. הבוחנים, שהועלו לשימוע לצורך פיטורים בתחילת השבוע, עושים את עבודתם במסירות כבר תקופה ארוכה, בממוצע 8 שנים לכל עובד.

יש לציין שבחודש האחרון כלל הבוחנים בטכניון הוחתמו על הסכם שנתי עד חודש ספטמבר 2022, על מנת לוודא שהם ימשיכו לעבוד במסגרת הטכניון, אך כעת, כאמור, הם הועלו לשימוע.

מהנהלת הטכניון נמסר בתגובה כי ההשגחה על מבחנים בטכניון נעשתה כל השנים על ידי עובדים זמניים בשכר שעתי, ששובצו להשגחה בבחינות לפי צורכי הטכניון ובהתאם לבחירתם.

"לאור גידול בצורכי ההשגחה בטכניון והקושי לגייס עובדים ועובדות לתפקיד זה, התקבלה החלטה להעביר את הטיפול במערך ההשגחה לחברה חיצונית, בדומה לנעשה בבחינות הבגרות בבתי הספר למשל. לאור העברת האחריות לחברה חיצונית, וכנדרש על פי דין, אכן זומנו המשגיחים בטכניון לשימוע שכן הטכניון לא יוכל להמשיך ולהעסיקם כמשגיחים. הודעה מקדימה על עריכת השימוע אף נשלחה מראש על ידי ראש מדור בחינות, שנמצאת בקשר רציף עם המשגיחים.

הטכניון ישמח אם מי מהמשגיחים שמעוניין בכך ימשיך לעבוד בהשגחה בבחינות במסגרת הפעילות של החברה שתנהל את מערך ההשגחה, ואכן הוצע לכל המשגיחים שהטכניון יעביר את פרטיהם לאותה חברה, כדי שתוכל לפנות אליהם בהצעת עבודה.

העברת ההשגחה לידי חברה המתמחה בכך היא מחויבת המציאות ונועדה לאפשר לטכניון לנהל את הבחינות באופן יעיל ותקין. לעובדים שיהיו מעוניינים בכך יכול שינוי זה לספק הזדמנויות נוספות, שכן החברה המתמחה מספקת שירותי השגחה גם לארגונים נוספים".

הגיבו כאן לכתבה

14 תגובות
 1. יהודה שנדורי אמר/ה

  למה רק משגיחים . גם את המרצים ואת המנהלים והרקטורים להעביר לחברת השמה, ואולי גם את התלמידים להעביר למכללה אחרת שלא מתנהגת כימי הביניים , ואולי להעביר את כולם לזמן שלא היו אוניברסיטאות והיו רק ישיבות ומנזרים ומדרסות, אני כבר "מתגעגע" למלקות שהמורים והאחיות הנזירות היו נותנים,

 2. שולה אמר/ה

  רק שהשכר בחברת השמה הוא שכר מינימום

  1. דני אמר/ה

   חבל שהטכניון פוגע דווקא בציבור עובדיו החלש

 3. דין דין אמר/ה

  מי שהוא כבר יגזור קופון פה ואלה לא המשגיחים

 4. סירוס אמר/ה

  לא משנה מי המעסיק, העיקר השכר והתנאים וברור שהם ייפגעו וכאן הבעיה.

 5. אבי בן דע אמר/ה

  ניתן לומר בוודאות על הטכניון, כי יחסי האנוש שלהם למשגיחים הוא כאל עבדים. מבחינתם, ולא מהיום, הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת.

 6. מצב מזעזע בדרעקניון אמר/ה

  הטכניון ידוע לשימצה בהעסקה פוגענית מאד. מחלקת כח האדם שבעצמה סובלת מתחלופה גבוהה מאד, כנראה גם עובדיה לא מסוגלים לשאת את העומס הדרוש משיטת "פיטורי עובדים לפני קביעות שלא יקבלו אותה" ומנגד העסקת דיקנים ועוזרות מנהל בשכר עשרות אלפי ש' חגיגות שכר ופנסיות תקציביות. האוצר מממן למוסדות להסקלת ההשכלה מליארדים והם שודדים את זה לשכר, הטבות וטיולים בעולם. כמו העיריות רקבון פנימי עצום.
  הטכניון משפיל עובדים, הכי גרוע זה עובדי מנהלתיים בני 50-60 שאין להם אופק אחר שעבדו במעבדות, רכש, תחזוקה שבבת אחת נבעטים החוצה להכניס איזה חבר של מישהו.
  מקום תעסוקה מפלה שרק בשל קשרי השלטון מתאפשר לו להתעמר בעובדיו שמפחדים ושותקים.

 7. מוטי אמר/ה

  החזירים משתלטים: קודם על חיפה, עכשיו על הטכניון.

 8. אבי כהן אמר/ה

  עצוב ומקומם

 9. מנחם מנדל אמר/ה

  שישכרו משגיחי כשרות במקום, לא חסר

 10. חיפאית אמר/ה

  בולשיט כמובן. התנאים והשכר לעובדים יפחתו, וכמובן המחיר לטכניון ירד וזו עיקר מטרת השינוי.

 11. בטי אמר/ה

  ככה זה ניראה שייתנו יותר תשומת לב למשגיחים חדשים שרוצים לעבוד ולתת שעות וכשמשבצים לשים לב שאכן הם משובצים ולא להגיע למצב שכשהם מגיעים ומגלים שלא שובצו בכיתה וצריכים להתחנן זה לא יחס ולכן אין להם משגיחים הןותיקים פשוט שמו רגל לחדשים לא שתפו פעולה מעט מהם עזרו מקווה שיהיה טוב יותר ההתנהלות החדשה.

 12. איציק אמר/ה

  למי צריך לפנוצ לעבודת השגחה?

 13. איציק אמר/ה

  למי צריך לפנות לעבודה בהשגחה ?

הגיבו כאן לכתבה