התפרע ותקף את הרופא • האלימות כלפי צוותים רפואיים נמשכת

אגרוף - אילוסטרציה (צילום: ירון כרמי)

עוד תקיפה של צוותים רפואיים • הפעם הותקף רופא בקופת חולים בטירת כרמל

המשטרה עצרה הבוקר (א' 26/12/21), תושב טירת כרמל בחשד שתקף רופא בקופת חולים בעיר לאחר שנאלץ להמתין בתור.

רק לפני זמן קצר דיווחנו בחיפה אודות אדם שבמהלך סוף השבוע (25/12/21) איים על חיי מאבטחת בבית החולים בטירת כרמל, כיוון שלא אפשרה לו להיכנס לשטח ביה"ח ללא תו ירוק. כעת נמסר מהמשטרה כי הבוקר הותקף רופא בקופת חולים, גם כן בטירת כרמל, ע"י אדם שנאלץ להמתין לתורו.

כזכור, רק לפני כעשרה ימים יצאו האחיות מכלל מערכות הרפואה, בתי חולים, קופות חולים ומרפאות, בשביתה בת יום במחאה על כך שצוותי הרפואה נמצאים תחת מתקפות אלימות באופן יומיומי ואינם מוגנים מפניהן. זאת לאחר שימים ספורים קודם לכן צוותי ביה"ח רמב"ם קיימו עצרת מחאה בדרישה לדאוג לשלומם לאחר תקיפה אלימה וקשה במיוחד שחוו צוות ביה"ח מצד משפחה של מטופל.

והיום (א') כאמור, פתחה המשטרה בחקירה, עם קבלת דיווח בדבר תקיפת רופא בקופת חולים בטירת כרמל.

מהחקירה עולה כי החשוד, תושב טירת כרמל בן 32, הגיע לקופת חולים על מנת לקבל טיפול רפואי ולאחר שנאלץ להמתין בתור, נכנס לחדרו של הרופא, התנהג בתורה פרועה, דחף את מסך המחשב שהיה מונח על שולחנו של הרופא ופגע בו. הרופא לא נחבל ולא נזקק לטיפול רפואי.

בתוך כך, שוטרי תחנת טירת כרמל עצרו את החשוד לחקירה בתחנת המשטרה בעיר כאשר בהתאם להתפתחות החקירה יוחלט האם לבקש מחר להאריך את מעצרו של החשוד, בבית משפט השלום בחיפה.

משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד אלימות פסולה וחמורה שתופנה כלפי עובדי ציבור ותפעל למצות את הדין עם המעורבים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יגאל אמר/ה

  המאבטח לא נתן להכנס לבית חולים בן אדם ללא תו ירוק. זה נשמע מוכר… נזכרתי. אותו הדבר היה בגרמניה קצת לפני מלחמת העולם השניה. מי היה אז בשלטון?

 2. אייל אמר/ה

  בעקבות הענישה המגוחכת התפתחה תופעת האלימות המאפיינת משטרי ג'ונגל שהם החוק זה שהחזק שורד.
  החזק הוא זה שמאיים בירי, באגרופים, באיומים, בהפצת שקרים.. כן מדינת הג'ונגל מתהווה לנו מול העיניים.
  כשבתי המשפט הם דלת מסתובבת בלי הרתעה נורמלית ובלי ענישה מחמירה, אז הג'ונגל רק הופך יותר אלים.

 3. אייל אמר/ה

  הנה סיפור על מדינת חוק מול ג'ונגל. סיפר לי מרצה בטכניון, שאת בנו סירבו לקבל לטכניון בגלל ציונים בינוניים. לא עזר שהלך לדבר עם הדיקן והבטיח שבנו יהיה החרוץ בסטודנטים. בנו לא התקבל. הוא לא חשב לאיים כי ידע שיאבד את משרתו.
  בנו ישב ובמשך שנה עשה מחדש בגרויות כדי לעמוד בציונים הנדרשים.
  ממשיך המרצה ומספר שמרצה שחזר מחו"ל בהזמנת הטכניון עמד בפני בעיה דומה. לבנו לא היו ציונים מספיקים, למעשה סיפר בצער שבנו אפילו לא סיים בצורה מסודרת תיכון בחו"ל והיה צריך בארץ מורים פרטיים במקצועות שונים. אותו מרצה סיפר בגאווה איך נכנס לדיקן ואמר שאם בנו לא מתקבל, הוא לא ילמד בטכניון. דרישתו כמובן התקבלה. איים וקיבל.
  זאת בדיוק הדרך שבה דברים מתגלגלים למדינת ג'ונגל.
  אם אתה חזק אלים מאיים אתה מקבל. וזה הופך לנורמה.

הגיבו כאן לכתבה