רופא ו-3 אחיות הותקפו על ידי משפחת חולה ברמב"ם • תושב אום אל פאחם עצור ושניים מעוכבים לחקירה • צפו בווידאו קשה:

מיון בית החולים רמב"ם בחיפה (צילום: ירון כרמי)

נמשכת האלימות נגד צוותים רפואיים בחיפה

בני משפחת מטופל מאום אל פאחם, שמצבו הרפואי החמיר, תקפו צוות רפואי שחש לעזרתו וכן את המאבטחים אשר הגיעו למקום. הצוות הרפואי נאלץ לצאת מחדרו של המטופל. שוטרים ולוחמי יס"מ הגיעו למקום, על מנת לעצור את האלימות הקשה. חשוד אחד עצור ושניים מעוכבים לחקירה במשטרת חיפה.
בתום האירוע, החולה הלך לעולמו.


מבית החולים רמב"ם נמסר לחי פה:

האירוע החל ב 17:24. מטופל אשר אושפז במכון האונקולוגי החל לדמם. המשפחה הזעיקה את הצוות הרפואי והסיעודי. הרופא והאחיות שהוזעקו לחדר הותקפו מסיבה לא ברורה על ידי המשפחה, שלא אפשרה לצוות הרפואי לטפל בחולה.

האחיות והרופא הוכו על ידי בני המשפחה וספגו איומים באלימות קשה יותר. הצוות נאלץ לעזוב את החדר, מבלי לטפל בחולה. מאבטחים ושוטר בית החולים שהוזעקו למקום הותקפו אף הם. לצערנו, בתום האירוע נקבע מותו של החולה, גבר בן 64, תושב יישוב בוואדי ערה.

צפו בדבריו של ד"ר מיכאל הלברטל, מנהל רמב"ם, אשר הגיע לחזק את הצוות הרפואי:

וידאו ממצלמות הגוף של אנשי האבטחה


ממשטרת ישראל נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:

המשטרה עצרה לפני זמן קצר תושב אום אל פחם ועכבה שניים נוספים, בחשד שתקפו צוות רפואי, במרכז הרפואי רמב״ם בעיר וכן את מאבטחי בית החולים שהוזעקו למקום.

המשטרה פתחה בחקירה עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר תקיפת צוות רפואי ושוטר במרכז הרפואי רמב״ם בחיפה, על ידי משפחה של מטופל שנקבע מותו בבית החולים, כאשר המותקפים לא נזקקו לטיפול רפואי.

בתוך כך, שוטרי תחנת חיפה ולוחמי יס״מ שהגיעו למקום, עצרו את החשוד, תושב אום אל פחם בשנות ה- 20 לחייו ועכבו שני בני משפחה נוספים, גבר ואישה בשנות ה-40 לחייהם, לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.

בהתאם להתפתחות החקירה וממצאיה, תחליט המשטרה האם לבקש מחר להאריך את מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בחיפה.

משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד אלימות פסולה וחמורה שתופנה כלפי עובדי ציבור ותפעל למצות את הדין עם המעורבים בהתפרעויות האלימות.צפו בראיון שקיימנו בשבוע שעבר עם קצין הביטחון של רמבם:

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  אלימות לא בבתי חולים ובמרכזים רפואיים. אנשים מגיעים להתרפא.אסור לתקוף צוותי רפואה,רופאים ,אחיות וכו. אני מגנה את זה בכל תוקף. חג חנוכה שמח. איפה המאבטחים? שבוע טוב.

 2. עזית אמר/ה

  אולי מגבניקים יתחילו לאבטח בתי חולים
  מה קורה פה לעזאעזל ?

 3. ענת לקריף אמר/ה

  בחברה הערבית חוזרים ומטיחים האשמות במשטרה ובמדינה ובראשי המפלגות שאינם עושים מספיק למיגור הפשע, האלימות והרציחות בחברה הערבית, אבל הם עצמם אינם מוכנים להסתכל למציאות העגומה ישר בלבן של העיניים ולהודות, אפילו לא בינם לבין עצמם, שהם חברה רצחנית, אלימה ומתלהמת שמנסה לפתור כל אי הבנה, אי הסכמה וכל סכסוך באלימות, מכות ורצח. זו דרך קלוקלת לניהול משברים וחייבים למצות את הדין עם כל מרים יד, אלים, ומתלהם, ובטח שבטח עם רוצחים. גם רוצחים בתוך המשפחה וגם על בסיס לאומני.
  מבחינתי, עונש מוות לכל רוצח היה פתרון הולם, ומאסר ממושך לכל מי שמעז להרים יד על איש ציבור, שוטר, רופא, אחות. אני אומרת – די!!!!!

  1. 100% נכון אמר/ה

   כל מילה בסלע. החברה הערבית מרצח על "כבוד" המשפחה ועד סכסוכי חמולות ושבטים רואה באלימות פתרון לכל דבר, מתנהגת בגסות, אלימות, ערסיות, פאנטיות. והכל תוצאה של חינוך נבדל מופרד שאינו ממלכתי לכיבוד וציות לחוק. זה הדבר החסר להיות תרבותיים. והם אינם מבינים זאת מאשימים את המדינה האפליה ושלל תירוצים. תרבות זה לא נרגילות וחאפלות תרבות זה כיבוד וציות לחוק. ועד שזה לא יופנם הם ימשיכו להתלונן על אלימות ופשיעה בחברה הערבית כגמל שלא רואה דבשתו.

 4. רונה אמר/ה

  האלימות של הערבים במדינת ישראל הולכת וגוברת, מהפרעות של חודש מאי ,בהם לא עצרו את כל הפורעים, ימשיכו בתי המשפט לשחרר עבריינים אלימים שתוקפים רופאים ואנשי צוות ועד להתפרעויות על הכביש ועבור לעברות רכוש ורציחות. האנשים האלה לא מבינים דבר חוץ מכח.

 5. יוסף אמר/ה

  הרופאים היום יותר מסוכנים לחולים מאשר איזושהי מחלה עצמה. אל תגיעו לבתי חולים, זה מסוכן.

 6. דין דין אמר/ה

  שוב ושוב החברה הערבית שוברת שיאים באלימות.צוות רפואי שחש לסייע לחולה אם שנרצחת לעיני בתה מנהלת בית ספר שיורים בה בשערי בית הספר .תתביישו לכם!!!

 7. משה אמר/ה

  נו באמת, מה נותר אוד לומר. מדובר בברברים פראים שאין להם מקום כאן. זאת דרכם, תמיד הייתה ותמיד תהיה.
  צריך להפנים שיש בעיה ולהתנהג בהתאם, לא להכניס לביקור יותר מקרוב אחד או שניים, הם מתנהגים ככה רק כשהם במספרים גדולים.

  1. משה אמר/ה

   סליחה, מה נותר עוד לומר.

הגיבו כאן לכתבה