התקציב נפל – איזו עיר תחכה לראש העיר החדש/ה בסוף מערכת הבחירות של 2023? • פרשנות • ד"ר יריב שגיא

יום אחרי דחיית התקציב לשנת 2022 על ידי מועצת העיר, נראה שהעבר המפואר של חיפה התרחק ממנה צעד אחד גדול נוסף.

לאיזה עתיד התקרבנו?
לא בטוח שהתשובה לשאלה הזו תעלה חיוך על פנינו, מכיוון שהקדנציה של 2018-2023 מסתמנת יותר ויותר כצלילה עמוקה אל תקופת ימי ביניים אפלה. ולכן הדבר החיובי היחיד שניתן להגיד על התקופה בה אנו חיים הוא שבצידה השני ממתינה לחיפה תקופת רנסנס.


פוסט-קליש – מתחילים לאסוף את השברים

כאשר היא תוחלף, יתברר כנראה שמערכות האמון הפרוסות בין כלל השחקנים בעיר ומחוצה לה מרוסקות לחלוטין. כבישי העיר מתפוררים, מדרכות רבות סדוקות, פארקים מיושנים מעטרים את השכונות ונראה שאין בעיר בעל-בית. גם התשתיות הכלכליות בעיר סובלות מיובש חמור, הדימוי העירוני שלילי וחזירי בר מעצבים אחוזים בלתי נסבלים של סדר היום הציבורי. וכמובן שעדיין לא דיברנו על מערכת החינוך הקורסת. לכך מצטרפים עובדים רבים בעירייה שחוו שלטון המנהל, לדעתי, את העיר בחוסר כשרון מובהק, עם קושי אמיתי בקבלת החלטות ובחוסר יכולת משווע להודות בטעויות – ועכשיו גם אין תקציב.

אז כנראה שבקדנציה הזאת כבר לא יקרה שום נס. בעוד כמה חודשים כבר תצטייר כל פעולה שלטונית כמעשה בחירות, וכל עוולה שירותית תוצג כסיבה נוספת להחלפת ראש עיר. אז בואו נריץ את הזמן קצת קדימה ונראה כיצד עשוי להראות הרגע בו תלחץ העיר חיפה מחדש על הדוושה בבוקר סתווי של שנת 2023.

חזירים הופכים פחי אשפה (צילום: עופרה נתן)
חזירים הופכים פחי אשפה (צילום: עופרה נתן)

כך יראה היום הראשון לקדנציה הבאה?
(סיפור דמיוני?)

דריכת רגלו או רגלה של ראש העיר הבא/ה בקומה השנייה בחסן שוקרי 14 (לצורך הנוחיות אמשיך בלשון זכר) תלווה ברחש של אוושת עלים המתרסקים תחת סוליית נעלו. קומת הלשכה ננטשה הרבה לפני תום הבחירות ועם היוודע התוצאות הסופיות נראה שאיש מדייריה הקודמים כבר לא ישוב אליה.

קצת אחרי כניסת פמליית ראש העיר אל קומת הלשכה, כבר יזדרזו לחסות בצילו כמה יועצים שנשכחו מאחור ואשר יציעו לו את מרכולתם. פניהם החיוורות מצביעות על כך שהם יודעים שמקומם לא שם. דקה אחר כך יתברר גם שדלת חדרה של ראש העיר נעולה. המפתח נמצא אצל מנהלת הלשכה ואצל אב הבית של העירייה, אז מחכים לאב הבית כי מנהלת הלשכה כבר לא תחזור.

בפמליית ראש העיר הנכנס נמצא מגוון גדול של חיפאים החפצים ביקרה של העיר. הם באו להתחיל לעבוד, אבל לפתע ומסיבה לא ברורה קופץ הפקק בקומת ראש העיר והאור כבה. לרגע מרגיש כאילו העיר מותשת. בכוחותיה האחרונים היא קיבלה את פני ראש העיר החדש והתעלפה. הפמליה מפנה את קומת הלשכה ועוברת להתחיל לעבוד באולם שבקומת הכניסה.

היום שאחרי – אילוסטרציה (צילום: חי פה בשטח)

מטלות ראשונות לשלטון חדש

את ראש העיר החדש לא ילוו תושבים שמחים. על אף הצהרות החזון והאהדה, חיפה הפכה לעיר עם תושבים חשדניים – ובצדק.

אמנם כולם מדברים על כך שלראש העיר החדש יש 100 ימי חסד אבל אחרי שבוע כבר כולם יתחילו לכסוס ציפורניים. ראש העיר יודע את זה ובאמתחתו הביא שפנים, ארנבות, יונים לבנות ואפס חזירי בר. בנוסף מצויה בכיסו רשימת עקרונות אשר ינחו את פעולותיו הראשונות: להחזיר את האמון, לשקם את התקציב ולהתחבר אל השטח.

בניגוד לשלטון הקודם, ראש העיר החדש מנהל את המשאים ומתנים על הרכבת הקואליציה בעצמו. קשר העין עם חברי המועצה צריך להפוך מהר מאוד לקשרי עבודה איתנים, ובתוך כמה שעות כבר נתפרות הקואליציה וועדות החובה החיוניות לתפקוד העיר.

כולם מבינים את כובד השליחות ואת דחיפות הרגע, ולכן צוותי העבודה המשותפים הראשונים כבר מתכנסים לתאם עמדות מול ועדי העובדים ונציגי השכונות. בתוך ימים יפורק התקציב לגורמים ויבנה מחדש באופן שקוף לצד תכנית עבודה, ולפתע בתוך ההמולה מצלצל הטלפון. בצד השני מדברים מלשכת מנכ"ל העירייה. ראש הלשכה שם מעוניינת לדעת מי ימנכ"ל את עיריית חיפה ומיידית היא מקבלת שם וטלפון עם הנחיה ברורה – תתחילו לעבוד. הטלפון הבא אחריו הוא אל משרד מהנדס העיר – אין תשובה. מצוין, יש כאלו שידעו להסיק מסקנות לבד וללא עזרה מבחוץ.

בניין עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
בניין עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

מרימים את הפקק וטסים קדימה

לא ברור כרגע לאיש מהו המרחק של חיפה מוועדה קרואה וכמה זמן ייקח עד שתידרש תכנית הבראה עירונית, אבל נקודת המוצא היא שההחלטות הללו עשויות להתקבל בתוך ימים.

לאור זאת, ברור לכולם שישנו מנגנון עירוני הדורש זריקת מוטיבציה רצינית ובדחיפות. בנוסף ישנן גם לא פחות משישה תאגידים עירוניים הנמצאים על סף קריסה שצריכים להתאושש מחר בבוקר. הכל דחוף ולא סובל דיחוי. עיר שסבלה מדיכוי ארוך שנים ומשחיקה אנושה בהון האנושי שלה ושל תושביה, מתנפצת בבת אחת אל הבניין הוותיק ברחוב חסן שוקרי 14. הציבור החיפאי מאוד רוצה לדעת מה יעשה ראש העיר החדש, מדוע יעשה כך וכמה זמן זה ייקח.

הפגנת עובדי עיריית חיפה • חוסמים את הכניסה לעירייה • נובמבר 2021 (צילום: ועד עובדי עיריית חיפה)
הפגנת עובדי עיריית חיפה • חוסמים את הכניסה לעירייה • נובמבר 2021 (צילום: ועד עובדי עיריית חיפה)

הצרות באות בצרורות

המצב בו עירייה פועלת לאורך שנים ללא תכנית עבודה אחת ראויה לשמה מקרבת אל צוואר ראש העיר חרב נוספת. נציגי הבנקים כבר מתדפקים על דלתו ובפיהם בשורת איוב – אין יותר הלוואות עד הודעה חדשה, "אנחנו פשוט לא סומכים עליכם", הם אומרים.

הצורך להוציא מים מן הסלע מעולם לא דחק כל כך בהנהגת העיר חיפה. ובדיוק כשהאסימון הזה נופל מסתבר דבר נוסף לראש העיר החדש, ראש העיר היוצאת אינה עונה לטלפון.

הפרוטוקול מחייב שתתואם איתה ישיבת מועצה ראשונה ומכובדת בה הוא יישבע אמונים ויקבל עליו את הרשאות החתימה, אבל מצידו השני של הקו אין תגובה, כרגיל. מצוין. עבור ראש העיר החדש מודבר בהזדמנות נהדרת, ומיד יוצאת הודעה לתקשורת על כך שיש לחיפה הזדמנות, אולי אחרונה, להתחיל באמת דף חדש.

תקציב עיריית חיפה – כתבות נוספות

הגיבו כאן לכתבה

28 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  התיאור הינו גן עדן למול מה שבאמת יקרה. בכל יום נוסף שהמכשפה המוגבלת משמשת כראשת עיר היא יוצרת בעיות חדשות. להעי אותה ומהר !!!

 2. עדן אמר/ה

  אכזבה גדולה מראשת העיר.חיפה עירי מיזה 67 שנה מדרדרת אל פי תהום.לראש העיר הבא יש הרבה עבודה.רצוי שעינת קליש תתפטר ומיד.!!!

  1. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   מסכים. כבר לא יכולתי לשמוע יותר את הנהי של ראש העיר על כמה שתו לה ואכלו לה. פשוט מביך.

 3. אייל אמר/ה

  חיפה לא צריכה ראש עיר היא צריכה מומחה ניהול חברות גדולות. בקיצור – מנכ"ל-על. יתכן שזה יהיה רואה חשבון של ועדה קרואה, כי אין ברירה עם ועד העובדים בעירייה ששודד את תושביה כבר עשור שלם, שיהב נתן לו לשדוד וכל שנה חנק אותנו בעוד הלוואות ועוד ריביות ועוד גרעון ועוד חגיגות ג'ובים. באה קליש במקום ניקוי אורוות בנתה עוד אורוות. אלא שתודה לאל יש מועצת שינוי שסירבה, כמו הקואליציה בימי חור-בדלי יהב וחדוה, להיות חותמת הגומי של ליצנים כראשי ערים. אחרי הליצן המדושן שטס כל חודש בעולם יהב, הגיעה הליצן צוק, שבין שיט לשיט התחביב שלו דווקא היה להטביע את הקואליציה במשחקי איומים ופיטורים. עשה צוק טובה גדולה כי מה שקרה על הדרך זה חשיפת שיטות הרמאות החשבונאית שבה נהג ג'קי וואקים גזברו של יהב וניסתה ללא הצלחה לשכפל קליש. תקציב פיתוח שנלקח כתקציב תפעול. הלוואות של מאות מליוני שקלים שמגולגלות להלוואות חדשות. איתנות פיננסית שהיא בדיחה שחורה עם הגבייה הכי נמוכה של מיסים מבין ערי ישראל – פחות מ-60% בעוד הממוצע של 15 הערים הגדולות נע סביב 90%.
  חיפה בניהול הכושל הפזרני והמגוחך של דון דניה יונה בלוף, ידעה להעלות לתושביה את הארנונה לשיא ארצי. 17% עלתה הארנונה ב-4 שנים, וכשחותמות הגומי הרימו גבה למה עסקים ותושבים בורחים מהנטל הזה, כשרמת השירותים רק הולכת ויורדת, אז ג'קי ואקים ב-2012 איים מעל דפי העיתון שאם לא יקחו עוד הלוואות יפגעו שירותים חיוניים ואשפה לא תיאסף. ממש דז'ה וו למנכ"ל הנוכחי ורוני'לה סגנו של ג'קי'לה שמאיים באותן שיטות. רק הפעם חותמות הגומי סירבו להחתים אישור ולעצום עיניים מהשיטות הפסולות של גיבוש התקציב. הגדילה קליש לעשות והחלה מקצצת שרירותית בכל מיני גופים שהם מה שנותר מהתרבות והחינוך והשיטור והפיתוח. זאת רק חצי שנה אחרי שניסתה להצדיק תוספת מליונים לאורוות יועציה, ואחרי דו"ח קטלני על שיטות פעולתה במינויים בלי מנהל תקין.
  מה יעשה ראש העיר הבא?
  כל ראש עיר שלא יקצץ בחדות את משכורות מאות (400!!) הבכירים בעיריית חיפה שעלות שכרם 200 מליון שקל, ולא יקצץ את פנסיות העתק של 2000 גמלאים שעולים לעיר 350 מליון שקל – ימשיך להכשיל את עתיד העיר. כשרבע מהתקציב העירוני מופנה לשכר שערורייתי של 2400 איש, מי שסובל זה תושבי חיפה. טייס אוטומטי מעלה את הארנונה, הגבייה נשארת מחוררת, ומי שכושלים בניהול הגבייה ושאר האגפים הלא מתפקדים (מנהל ההנדסה, למשל) מקבלים 30-50 אלף שקל שכר בחודש. ככה אף גוף, אפילו ציבורי, לא יכול להמשיך לסחוב. תושבי חיפה, וגם העסקים בה, אינם פרה חולבת לגחמות אמנון עידו וההסתדרות. שוד הקופה הציבורית חייב להגיע לסיומו, כשהוא יסתיים, יהיה תקציב הפיתוח של חיפה זהה לערים בגודל שלה – 200-250 מליון שקל במקום 50-100 כיום. אז נקבל בתי ספר, נקבל תמריצים לעסקים, נקבל תרבות שמביאה תיירות וגאוה עירונית, נקבל מבני חינוך ותרבות חדשים במקום תיקוני מזגן פה וצבע שם. נקבל את המגיע לנו ונהיה עיר מושכת לאוכלוסיה צעירה חדשה, ואז יחזרו גם היטלים מבנייה חדשה בעיר.
  זה לא יקרה בלי רפורמה קשה וכואבת בשכר הבכירים והגמלאים בעיריית חיפה. אתם המשקולת הכי גדולה על פיתוח העיר.

  1. חמשושלייקס בגוגל אמר/ה

   איך מקצצים פנסיות?

  2. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   אייל היקר, אני חולק עליך. העיר צריכה מנהיג. כבר ניסו פה מנהלים גדולים כמו מצנע וזה לא הלך. צריך מישהו שיראה את התושבים, שיהיה אוטנטי, שיעבוד קשה כדי להחזיר לעיר את הגאווה שלה ואת המשאבים שנלקחו ממנה בסערה בקדנציה הזו. צריך פה מישהו או מישהי שמבינים את המרחב הפוליטי-ציבורי-קהילתי ולדעתי מנכל נוצץ של חברה עסקית לא יידע לעשות את זה. צריך נשמה כדי לנהל עיר, לא פורטפוליו עסקי.

 4. אין חדש תחת השמש אמר/ה

  נטפלים תמיד ליושב בראש אבל כל המנגנון בעירייה מסורבל ומוגזם,המנגנון הזה לדעתי צריך להפריט אותו, מרוויחים שם משכורות ופנסיות עתק ,התרומה שלהם למערכת בוא נגיד בעדינות שלא משתווה לעובדים דומים במגזר הפרטי,אנחנו משלמים סכומי ארנונה מטורפים והעיר ישנה עלובה ומוזנחת.בעיקר בחלקיה התחתונים:בשכונות החוף והדר. אפשר מהיום עד מחר להאשים את ראש העיר הנוכחית אבל כולם יודעים שלפניה כולם היו גרועים באותה מידה ובעיקר נכנעו לועדים ולא הצליחו לייעל את העירייה ולהפריט מחלקות

  1. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   שלום רב, אני חולק על נקודות המוצא שלך. אני מכיר עובדים רבים בעירייה ובמועצת העיר ומדובר באנשים טובים, מקצועיים שחיפה נמצאת בראש מעיניהם. אבל כמו כל ארגון, הם צריכים מנהל אשר יעורר השראה, יסחוף, ינהיג ויכוון. לצערי ראש העיר לא מסוגלת לעשות אפילו שבריר מהדברים האלה. ואתה מבין מה קורה כשאין אף אחד ליד ההגה.

 5. אורן אמר/ה

  מה יקרה אם מועצת העיר תפוזר ותמונה במקומה ועדה קרואה? יש תקדים לכך מלפני שנה וחצי – עיריית טבריה

  1. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   שלום אורן,

   הסיפור של טבריה מעט שונה ואנחנו עדיין לא שם. כרגע תקבל ראש העיר אורכה ממשרד הפנים לאשר תקציב בתוך שלושה חודשים, ואם זה לא יצליח עד אז אז אנחנו כבר בסיפור אחר לגמרי…

 6. עידן אמריך אמר/ה

  יריב תמיד מעניין לקרוא את הפרספקטיבה שלך.

  1. חמשושלייקס בגוגל אמר/ה

   פרספקטיבה של מודחי עיריה שרוצים לחזור לכסא?

  2. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   תודה רבה עידן היקר, אני עוקב באהדה רבה אחרי הפעילות שלך! כל הכבוד!

 7. שלמה אמר/ה

  כתבה מאד פוליטית ולא אובייקטיבית. לא שומעים את הצד שמנגד.

  1. מומו דגן אמר/ה

   הצד שמנגד נשמע מדי יום, זו הנהלת העיר הכושלת. אתה שומע אותם דרך נהמות חזירי הבר

  2. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   אין דבר כזה כתבה אובייקטיבית בנושא פוליטי. וזה לא שלא שומעים את הצד השני, הוא פשוט לא מגיב.

 8. יוסי אמר/ה

  כמה פסימיות אני שוב יצביע קליש
  106 עונים מהר ומטפלים ברצינות בכל פנייה שלי אישית.
  ובכלל מי שגרם לחיפה לשקוע זה אלה שהצביעו נגדו כמו בממשלה האחרונה שהייתה בכנסת.

  1. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   זכותך הדמוקרטית, יחד עם זאת, מי שגרם לחיפה לשקוע זו ראש העיר עצמה שאפילו תקציב לא מצליחה לאשר במועצה שלה. כמה עולב…

 9. חמשושלייקס בגוגל אמר/ה

  הצחקת.

  1. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   הצחוק יפה לבריאות!

 10. טרודו אמר/ה

  כך נראית עיר שתושביה חכושלים בחרו לעמוד בראשם בדמות שלא יודעים דבר וחצי דבר, והפרט על כישוריה ויכולותיה. ככה זה כשהוחרים ראש עיר מתוקף סיסמאות נבובות – השלטון משחית, מושחת, אישה, יגורה שחורה, מוסר, הב הב הב
  הפתרון היחיד – לבךפח את חיפה לנשר. לא בטוח שהם יסכימו.
  סורי, זאת המיטה השמוטה שבחרתם לישון עליה. רק דבר אחד איני מבין – למה עלי להיענש בגלל השטויות שלכם???? זאת דמוקרטיה זאת?

 11. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  אני מציע לך, עינת ,לפזר את מועצת העיר. כי את לא צריכה אותם.ואת תמשיכי לנהל בלבד את העיר חיפה. כי את מנהלת לדעתי, את העיר חיפה על הצד הטוב ביותר. שבוע טוב.

 12. שי אמר/ה

  כתבה לא מאוזנת.
  כתבה מאד חד צדדית קוטלת ללא רחם. בלא תגובה מראש העיר המותקפת, הכתבה גם לא מאוזנת.
  למצער אין בחיפה תקשורת חוקרת כבר שנים.
  חיפה סבלה במשך שנים משלטון מסואב שנמשך ללא עת. מינויים של מקורבים בלתי מקצועיים שערערו את אושיות העיר ואהדה משונה, חד צדדית של כלי תקשורת שלא מתחו במשך שנים ביקורת נוקבת והעיר מדרדרת מאז שראש העיר מצנע עזב. בלי ביקורת עשו פרנסי העיר וראש העיר לשעבר יונה יהב ככל העולה על רוחם ובעיקר לא עשו. תושבי חיפה שלחו את יהב הבייתה. עכשיו הוא רוצה לחזור וכתבה חד צדדית כזו משחקת לידיו.

 13. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  עוד כתבה מגמתית ונוטפת האשמות ושינאה של ד"ר יריב האוהב לריב לראשת העיר שמשום מה באמת לא מגיבה אף פעם.. בושה לאופוזיציה שלא מאפשרים לחיפה להתקדם ולהתנרמל. הם האשמים האמיתיים במצבה של חיפה בכך שלא מעבירים את התקציב. פלא שאי אפשר לשנות את המצב?! יופי לך ד"ר יריב כשמך כן אתה.. יפה שמתאפשר לך לכתוב שוב ושוב דברי בלע באובססיביות .

  1. ד"ר יריב שגיא אמר/ה

   שלום ורדינה, אשמח לשמוע את גרסתך למציאות האומללה של העיר חיפה. מציאות בה ראש העיר אינה מתקשרת, אינה מתפקדת ואינה מצליחה להבין את מקומה. אם תעשי את זה בשמך המלא והגלוי אז זה יצביע אפילו על אמינות מסוימת. מבטיח לא לעשות צחוק מהשם שלך… שבוע טוב

 14. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  תמיד נתקלים בדברי השינאה שלך בכתבות פה..והצד השני אינו מגיב. לא נעים לראות זאת..מה לעשות..אתה משתף שוב ושוב את דעותיך , אוטומטית מתנגד ומלבה והצד השני נאלם. כאדם מוסרי קשה להיווכח בכך ..מה לעשות..

 15. .בוחבוט קריות בוחבוט אמר/ה

  ראש העיר הבא מר' x הכין שעורי בית ולכן יהיה קל לטרוף את הקלפים ותיכון חיפה 40 שנה בע"ה רמז קטן מסלנו

 16. אייל אמר/ה

  שלום יריב. אתה יכול לא להסכים עם מה שכתבתי, כי ההשקפה שלך היא פוליטית ולא כלכלית-מעשית לגבי מה שדרוש כדי לחלץ את העירייה הזו מלהיות משקולת לכך שתהייה מנוף. כרגע היא משקולת וכל תושבי חיפה שעיניהם בראשם וקוראים את המספרים על חגיגת שכר הבכירים בעירייה, חגיגת מנהלת 2030, הוספת מאות תקנים (מהם עשרות לדוברות שיווק ויחצנות) בשנתיים האחרונות, מבינים היטב היכן הבעיה האמיתית והיא לא קליש. היא העירייה שקליש ירשה.
  אתה יכול לא להסכים עם זה, כי סימנת מטרה נוחה, קליש. בעיני היא קורבן של עירייה כושלת. היא קיבלה על היומיים הראשונים שביתה של אגף התברואה, בביריונות של יו"ר הועד אמנון עידו, "להראות לראש העיר מי בעל הבית". באותה נקודה, לא הייתה צריכה להתקפל כלל, אלא להכניס את העירייה לתוכנית הבראה מיידית, כולל קיצוץ עשרות בכירים, כדי להביא את העירייה לתקציב מאוזן. לא עשתה את הנדרש – אפילו ניסתה להקים עירייה בתוך העירייה, מנהלת 2030, בצורה עקומה ותוך פגיעה במנהל תקין בעצימת עין, לדעתי פלילית ממש – של היועצת המשפטית לעירייה ימית קליין, שאיפשרה מינויים ללא מכרזים תקינים וללא מסמכי ניגוד עניינים. איפשרה העסקת יועצים בעירייה ללא מכרזים ועוד ועוד.
  גם קליש וגם קליין, מבינות שגורלן שזור זו בזו ומנסות לחפות משפטית בצורה מביכה, להלך אימים על חברי המועצה, שכבר הבינו שקליש גייסה את נאמניה בעירייה כדי לטרפד כל נסיון למנהל תקין ולתקציב מאוזן. למעשה, כעת מגויסת כל עיריית חיפה למנוע את הנורא מכל מבחינתם – יו"ר ועדה קרואה, שתעשה סדר בלי חשבון בחגיגת הג'ובים הבכירים בעיריית חיפה.
  מכך הם רועדים ומשקשקים. כי אין ספק שסדר חייב להיעשות, קיצוצים בשכר הבכירים מחויבים המציאות, כולל סגירת אגפים כפולים, כולל הרבה מאד עבודה במנהל ההנדסה הכושל, ובאגף הגבייה הלא מתפקד.
  אתה יכול להגיד שזה לא העניין, זה בדיוק העניין. מכאן נגזרים תקציבי פיתוח העיר. בלי ה-250-300 מליון שקל האלו, שכרגע הולכים לשכר במקום לבנייה ופיתוח העיר, חיפה ברגרסיה כבר עשור שלם. זה לא התחיל אצל קליש. יהב יצר גרעון של מליארד שקל, וגילגל עם ג'קי ואקים הגזבר מנגנון הלוואות בלתי פוסק. זה אולי עובד בתל אביב, שם יש בנייה אדירה שמכניסה לעירייה מליארדי שקלים ממכירת קרקעות שלה והיטלים. בעיריית חיפה ניסה יהב למכור קרקעות שנועדו למבני ציבור עד כדי כך הגיע הבור התקציבי. באמת ניסו הכל חוץ ממה שדרוש כל כך – הפסקת חגיגת שכר הבכירים. מכרו קרקעות, לקחו הלוואות, העבירו תקציבי פיתוח לתפעול השוטף. כל הרעות החולות גם יחד. יהב נכשל בענק. וקליש לא עם הכח הפוליטי או הרצון או ההבנה או היכולת או הכל ביחד כדי לתקן את הכשלון המצטבר הזה בניהול העיר בעשור וחצי האחרונים.
  יאללה ועדה קרואה.
  זה לא מפחיד כלל, זה המוצא היחיד לעיר הזאת.

הגיבו כאן לכתבה