הכלבה שחולצה בחיפה והוחזרה לבעלים נלקחה שוב למתקן מוגן

הכלב חולצה שוב (חי פה)

הכלבה שחולצה לפני כשבועיים במצב של רזון קיצוני ולאחר מכן שוב הוחזרה לבעליה, למקום ממנו חולצה, נלקחה שוב על ידי המחלצים, על פי חוק צער בעלי חיים. כעת היא מוחזקת במתקן מוגן.

כזכור, ביום 13/12/21 פרסמנו בחי פה אודות מקרה של כלבה שנביחותיה ויללותיה הבלתי פוסקות היו למטרד לשכנים. שכן אחד שם לב למצבה העגום של הכלבה, והבחין כי מדובר בכלבה מוזנחת ומורעבת. השכן פנה לפעילת זכויות בעלי חיים בבקשה לעזרה. אותה פעילה, יחד עם פעילה נוספת, פנו לווטרינר העירוני, ואחרי מספר ימים פקחי העירייה בשיתוף עם עם שוטרים, חילצו את הכלבה וגילו עמה שישה גורים נוספים.

השכנים שמחו כי פסקו הנביחות והשכן האכפתי שדאג לכלבה, יחד עם הפעילות שסייעו לו, נשמו לרווחה על שהכלבה וגוריה חולצו והועברו למקום מוגן עד שימצא להם בית קבוע.

שוב נשמעות יללות בלתי פוסקות | צפו


אכזבה קשה

אלא שהאכזבה לא אחרה להגיע, ויומיים לאחר מכן היא הוחזרה הכלבה לבעליה, לאותו המקום ממנו חולצה, שכן הבעלים טען כי הוא דואג לכלבה וכי היא רזה בגלל הנקת הגורים. הבעלים הראה לפקחים כי הוא דואג לה לאוכל, טען כי הוא מוציא אותה לטייל ושומר עליה.

נראה כי הדברים שטען הבעלים רחוקים מאוד מהמתרחש במציאות. יומיים לאחר שהוחזרה, כבר נשלחו למערכת חי פה סרטונים המתעדים את הכלבה בוכה ומייללת כשהיא קשורה מחוץ לבית, רטובה מהגשמים ומופרדת מהגורים שלה, שבכו גם הם וקול יללותיהם בוקע מתוך הדירה.

הכלבה הושבה לבעלים – יללותיה ויללות הגורים נשמעות שוב • צפו


בבדיקה מול העירייה והשירות הווטרינרי בעירייה, נמסר לנו כי הכלבה נלקחה שוב מהבעלים וכעת היא מוחזקת במתקן מוגן. בשלב זה, כך נמסר, שחרורה נמצא באחריות משרד החקלאות.

בעוד 20 ימים ניתן יהיה לאמץ את הכלבה המקסימה. מגיע לה בית טוב לכל חייה, אחרי הימים הקשים שעברה.
ניתן לפנות כבר כעת למשרד החקלאות עם בקשת אימוץ במוקד 6016* – להזכיר שמדובר באימוץ ממתקן מוגן – כלבת המילינואה מחיפה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. רונית אמר/ה

  כואב לי הלב כשאני שומעת על מקרים של התעללות בחיות.
  כל הכבוד לשכנים על תשומת הלב, האכפתיות שהם הפגינו ( למרות שיש מי שיאמר שלולא היללות והנביחות זה לא היה קורה…).
  מי שמחזיק כלב יודע שכלב זה כמו תינוק כל חיו:
  טיולים
  ניקיון
  בריאות
  האכלה
  אהבה
  אכפתיות ורוחב לב❤️🧡💛

הגיבו כאן לכתבה