רופאה ורוקחים נעצרו בחשד כי נתנו תרופות פגות תוקף למטופלים בבית חולים בחיפה • צפו

התרופות פגות התוקף שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)

הותר לפרסום: נעצרו בחשד שנתנו תרופות פגות תוקף לחולים אונקולוגיים בבי"ח רמב"ם

בהודעה משותפת למשטרה, משרד הבריאות ורשות המסים נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
הותר לפרסום: המשטרה עצרה 3 רוקחים ועיכבה לחקירה רופאה בחשד כי היו מעורבים במקרים של מתן תרופות אונקולוגיות פגות תוקף לחולים אונקולוגים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. מעצרם של שלושת הרוקחים הוארך הבוקר בבית משפט השלום בעכו.

צפו במעצר | חשודים כי זייפו את תוקף התרופות


תרופות אונקולוגיות פגות תוקף

ראשיתה של החקירה בתלונות שהוגשו ע"י משרד הבריאות ועובד המקום לפני כשנתיים, שעניינן חשד למתן תרופות אונקולוגיות פגות תוקף שתוקפן הוארך לחולים אונקולוגים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. העבירות נמשכו לאורך מספר שנים.

המשטרה, באמצעות יחידת ההונאה של מחוז חוף, יחד עם משרד הבריאות ורשות המסים פתחו בחקירה מאומצת ומורכבת לשם איסוף ראיות והגעה לחקר האמת.

מהחקירה עלה חשד כי זויפו התאריכים ומספרי האצוות של תרופות שהועברו לצוותים הרפואיים וכן בוצעו פעולות נוספות בתרופות פגות תוקף, זאת כדי להסתיר את התיישנותן ועל מנת לרמות את תאריכי התפוקה.

התרופות פגות התוקף שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)

עבירות רבות ומגוונות

אתמול בשעות הבוקר (ב' 20/12/21) עצרו חוקרי מפלג ההונאה במחוז חוף יחד עם יחידת האכיפה במשרד הבריאות ופקיד שומה חקירות חיפה והצפון, שני רוקחים (59 תושב פקיעין, 39 תושב שפרעם) ועיכבו לחקירה רופאה (38, קריית ביאליק) המועסקים בבית החולים רמב"ם. בנוסף עצרו חשוד נוסף, בעל בית מרקחת פרטי (52, מג'ד אל כרום) בחשד לעבירות על חוק הרוקחות, זיוף, טיפול רשלני בתרופות, קבלת דבר במרמה, השמטת הכנסות וניהול ספרי חשבונות כוזבים במזיד ובכוונה להתחמק ממס ועוד.

בחיפושים שנערכו בבתי המרקחת ובביתו של הבעלים, נתפסו ספרי חשבונות ומסמכים הקושרים את החשודים לעבירות המס.

לבקשת המשטרה, הוארך מעצרם של החשודים הבוקר בבית משפט השלום בעכו: תושב פקיעין (59) ותושב שפרעם (39) עד ליום ה', תושב מג'ד אל כרום (52) עד ליום א'.
החקירה נמשכת.

מרמב"ם נמסר:

בהמשך להודעת מחוז חוף – רמב"ם מלווה בעניין זה ע"י הפרקליטות האזרחית בחיפה ופועל בהתאם להנחיותיה. באופן טבעי רמב"ם אינו מעורב בפעולות החקירה של משטרת ישראל – מעבר להיענות לבקשות להעברת מידע ופרטים שונים. אנו מנועים מלהרחיב ולהגיב בנושא כל זמן שההליך החקירתי והמשפטי בעיצומו.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. אריאלה אמר/ה

  העובדה שרוקחים שיווקו תרופות שפג תוקפן מובנת. הם יצאו מורווחים מכך. אך מה לרופאה שנעצרה ולמעשה. מדוע היא שיתפה עמם פעולה? היא הייתה זו שהייתה צריכה לעצור בעדם.

 2. יאנה אמר/ה

  אינני מתפלאה….

 3. יורם אמר/ה

  אם אכן הם יימצאו חייבים בדין, העונש צריך להיות פסילה לצמיתות של רשיון הרפואה ורישיון הרוקחות בנוסך לפיצוי למשפחות החולים.

 4. חני אמר/ה

  איזה נבלות, גם בעלי לפני 3 שנים טופל שם ונפטר וכבר אז א רו שנתנו תרופות שפג תוקפם.יש לשים את הפושעים האלו מאחורי סורג ובריח וכל מישםחות הנפטרים שם יעשו תביעה ייצוגית, אי אפשר לעבור על זה לסדר היום

 5. שרון אמר/ה

  לא ברור לי העניין. התרופות היו אמורות להנתן בבית החולים, אז מה הרויחו הרוקחים מזה שזייפו תרוםות פגות תוקף? הם חסכו תרופות למשרד הבריאות?
  ומה מקום הרופאה בעניין היא נתנה מרשמים לתרופות פגות תוקף? מוזר הסיפור.

  1. אייל אמר/ה

   מה מוזר. גנבו ומכרו בשוק שחור תרופות בתוקף, שקיבלו אחרי שדיווחו שזרקו תרופות פגות תוקף שאותן נתנו לחולים ברמבם. מזעזע.
   .

  2. חיפאי אמיתי אמר/ה

   אייל – עדיין לא ברור איך הם יוצאים מרווחים? מי יקנה תרופות כאלה בלי מרשם? זה ממון ע"י סל הבריאות. ההסבר היחידי אולי הוא שהתרופות נמכרו לשטחים או לקונים מחו"ל או לייצור סמים כלשהם.

 6. מזעזע... בית המתה רמבם. אמר/ה

  מזעזע. בית חולים רמבם זה כתם בל ימחה. מענין כמה חולים רצחו ככה.

 7. אירי אמר/ה

  קוראים לזה רצח

הגיבו כאן לכתבה