מאבטח תקף תלמיד בשער בית ספר בחיפה

בית הספר עירוני ג' (צילום: מיכל ירון)

מאבטח בכניסה לבית הספר השש שנתי עירוני ג' בנווה שאנן, תקף באלימות תלמיד שלא הסכים לעזוב את שער בית הספר.

בית הספר עירוני ג' מורכב מהבניין הראשי שבו נמצאות רוב כיתות הלימוד, ומבניין קטן יותר המכונה 'מצדה'. התקיפה המדוברת התרחשה בבניין 'מצדה'.

בעקבות התקרית הוחלף המאבטח באופן מיידי והנהלת עירוני ג' פנתה לקב"ט העירוני ולמשטרה על מנת שהאירוע יטופל בחומרה הנדרשת. כל ההורים עודכנו בהודעת ווטסאפ שיצאה מטעם הנהלת בית הספר.

הודעת הנהלת ביה"ס:

להורים ולתלמידים שלום רב,
לצערנו היום, בתום יום הלימודים, במהלך טיפול באירוע משמעתי, המאבטח של בניין 'מצדה' פעל באופן אלים כלפי תלמיד שסירב להתפנות מהשער.
הנהלת ביה״ס פנתה לקב״ט העירוני ולמשטרה לטיפול מיידי באירוע. המאבטח הוחלף לאלתר.
הנהלת ביה״ס רואה בחומרה רבה את האירוע ותפעל למניעת כל אירוע אלימות באשר הוא, לצד נקיטת פעולות לקידום המוגנות של כל באי בית הספר.
בברכה,
הנהלת בית-הספר.

בית הספר עירוני ג' (צילום: מיכל ירון)

כזכור, רק לפני כחודש הגיע אבא עם ילדתו בת ה-6 לבית ספר היסודי 'אהוד' באחוזה ורצה להיכנס עמה לחוג שחמט שמתקיים במקום, אך כיוון שהילדה לא לומדת בבית הספר, המאבטח, בתמיכת ההנהלה, לא אפשר לאב להיכנס. האב, עם הילדה בזרועותיו, החל לתקוף את המאבטח, כשהמאבטח חוסם את המעבר בגופו, דבר שחזר על עצמו מספר פעמים. במקום עמדו הורים המומים, כשאחד מהם צילם את התקרית.

בסרטון הקשה לצפייה רואים את הילדה בוכה ומבוהלת ואת האב נוהג באלימות כלפי המאבטח המאבטח נלקח לטיפול בבית החולים לאחר מכן.

מהעירייה נמסר בתגובה לתקרית בעירוני ג', כי מדובר במקרה בו מאבטח בית-ספר פעל להרחקת תלמיד אשר ביקש להתערב בקטטה שאירעה בין שני תלמידים נוספים.
עם זאת, קב"ט מוסדות החינוך העירוני יערוך בירור עם המאבטח, על מנת לוודא כי פעל בהתאם לנהלים.

הגיבו כאן לכתבה