חיפה היתה היום ירוקה במיוחד • הפנינג Green Friday בפארק הקישון

עיר קרטונית וירוקה (צילום: חי פה)

אירוע ירוק, משמח ומאיר עיניים היה היום בפארק הקישון

בוקר יום שישי, נר שישי של חנוכה (3/12/21), החיפאים יוצאים לבתי קפה, לקניות של עוד Black Friday (כמה בלאק פריידייס יש??) ורוכשים עוד ועוד, כמו בימי שישי רבים אחרים. אבל היום, באותה העת, במקום אחר בסביבה, בפארק הקישון המשגע, התקיים אירוע בעל אופי שונה לחלוטין, מעין תשובה ל"חג הקניות" והצרכנות השחור: הפנינג Green Friday, ביוזמת איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה, רשות נחל הקישון בפארק הקישון ואשכול רשויות המפרץ.

יצירות ממוחזרות (צילום: חי פה)

בהפנינג השתתפו מאות משפחות שהגיעו לקחת חלק בסדנאות ובפעילויות הייחודיות והמגוונות, כולן על טהרת המחזור והשמירה על הסביבה, שהזכירו לנו איך כל מה שנדרש כדי ליהנות וליצור, נמצא כאן, ממש מתחת לאפנו ורק צריך לתת על כך את הדעת ולגייס קצת יצירתיות, מכאן – השמיים הם הגבול.

עיר קרטונית וירוקה (צילום: חי פה)

הילדים וההורים הכינו תיקים משמשוניות שיצאו משימוש, תוך שעות ספורות צמחה לה עיר שלמה ומרהיבה עשויה כולה מארגזים וקרטונים, בנו ספסלים וריהוט גינה מקרשים ממוחזרים, צבעו אבנים שסודרו לאחר מכן בספירלה צבעונית ועליזה, למדו לחדש בגדים ובדים…

משחקים מפקקים ולוחות עץ (צילום: חי פה)

בין לבין השתעשעו במשחקים נהדרים שנבנו מחומרים ממוחזרים כגון פקקים, פיסות עץ, מכלי פלסטיק…

פקקים יכולים להיות אחלה משחק זיכרון (צילום: חי פה)

בסוף בסוף, נהנו כולם מהמופע 'טרזן בפארק הקישון', של השחקן/לוליין אמנון ברי עם הליווי המוזיקלי של יוגב חרובי – בדיג' ובתופים האפריקאים, כשכל התפאורה שנדרשה להם היתה העצים בפארק והאדמה שמתחת לרגלינו. מה אגיד לכם? הילדים (וההורים) נשארו פעורי פה ומשועשעים מאוד.

התיק של אלונה משמשונית ממוחזרת (צילום: חי פה)

לכל אורך האירוע, אי אפשר היה שלא לחשוב עד כמה באמת יש לנו הכול, ממש כול מה שצריך כדי ליצור עולם ומלואו. כמה באמת אין כל צורך בעוד צעצוע, עוד בגד, עוד מכשיר, עוד ועוד ועוד… ראינו והרגשנו איך בעזרת קצת רצון טוב, למידה ויצירתיות אפשר לעשות כל דבר שנרצה, ממה שכבר ישנו. מטרת האירוע – להעלות את המודעות לכך שכל אחד יכול, שכל משפחה יכולה לאמץ הרגלים סביבתיים ואקולוגיים ביום יום, הושגה בעיני, ובגדול.

עיר מקרטון מלאה בכל טוב (צילום: חי פה)

בנוסף לכל אלה, התקיימו סיורים על גדות נחל הקישון יחד עם נציגי החברה להגנת הטבע וצפר מומחה, שהיו מרתקים ומאירי עיניים.

טרזן בפארק הקישון (צילום: חי פה)

היוזמה להפקת ההפנינג בסמוך וכתשובה ליום/חודש/שנים, של צרכנות וקניות בלתי פוסקות, בסמוך כל כך ל-Black Friday, היתה לא פחות ממפעימה.

עו"ד שרית גולן
עו"ד שרית גולן

עו"ד שרית גולן שטיינברג, יו"ר איגוד ערים:

תושבי האזור הוכיחו ברגליים שנושאי הסביבה והקיימות מהותיים לאורחות חייהם. אם כל אחד מאיתנו יעיף מבט מהיר בביתו, הוא יראה שרוב החפצים בבית לא היו קיימים בתקופתו של הסבא רבא שלו: מחשב, פלאפון, טלוויזיה, ועוד. גם כמות הנעליים והבגדים לאדם אחד בימנו, הספיקו בימי הסבא רבא שלנו לשלוש משפחות ואפילו לארבע. זו תרבות שאפשר וכדאי לצמצם לטובת העתיד שלנו ושל ילדינו כאן. שמחתי לפגוש את המשפחות והתושבים שבאו לבלות, ללמוד ולהשפיע על עתיד האזור.
שרון ניסים מנכ"ל רשות הקישון (צילום: רשות הקישון)
שרון ניסים מנכ"ל רשות הקישון (צילום: רשות הקישון)

שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון:

רבים מתושבי האזור נהנו מאירוע מרשים ומהנה אשר הוכיח שוב כמה חשובה לציבור סביבה ירוקה. הילדים וההורים נהנו משלל פעילויות מגוונות ואנו מזמינים את הציבור הרחב ליהנות גם בעתיד בפארק קישון, מהטבע והנוף הייחודיים של הנחל. אנו פועלים כדי לשמור על סביבת הנחל, שמירה על השטחים הפתוחים והטבע המתחדש בקישון ומקווים להרחיב את הפארק בהקדם.
שטים על גדות הקישון (צילום: חי פה)
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. מציאות אמר/ה

    נו באמת

  2. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    איזה יופי של הפנינג. חנוכה שמח ושבת שלום

הגיבו כאן לכתבה