הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים • צפו

הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: משטרת ישראל)

תרומה לקהילה

ביום שישי הקרוב (3/12/2021) יצוין ברבות ממדינות העולם וגם בישראל, היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.

מדי שנה מוקדש יום זה לקידום ההבנה כלפי אנשים עם מוגבלות ולעידוד התמיכה בכבודם, בזכויותיהם ובשלומם. יום זה נועד להגביר גם את המודעות לתועלת שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים, הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים.

לכבוד יום זה, התקיים השבוע בקיבוץ יגור הפנינג חנוכה ענק ומרגש ל-350 ילדים ובני נוער חולי סרטן, ילדים עם נכויות נכים ועם צרכים מיוחדים, שיזם הפעיל החברתי אלעד אטיאס מחיפה, כשהוא מחבר בין 3 עמותות שונות הדואגות לרווחתם של ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים: עמותת אהב"ה – ארגון מיוחד המסייע לילדים נכים ולהוריהם, עמותת "ימין סעד" – מרכז סיוע לחולים ומשפחותיהם ועמותת "לגעת השמיים".

צפו בווידאו מהיום המיוחד הזה (צילום: משטרת ישראל)


בהפנינג המקסים והמושקע נטלו חלק כוחות בטחון רבים, בהם משטרת ישראל, כבאות והצלה, מד"א וחיילי זרוע הים של חיל הים. לאורך כל שעות האירוע נהנו הילדים ומשפחותיהם מחוויות מתחנות הפעלה מיוחדות, הקשורות לכוחות ההצלה והלחימה והוצגו אמצעי הלחימה השונים כשהכל הופעל על ידי קצינים ושוטרים מאגף המבצעים של מחוז חוף במשטרה וכוחות הכבאות וההצלה, עם הרבה חן ואהבה גדולה לילדים.

משטרת ישראל עוסקת מידי יום בפעילויות למען הקהילה שמטרתן להדק ולחזק את הקשר בין יחידות המשטרה המגוונות לבין רבדי האוכלוסייה השונים.

תצוגה של לוחמי האש - הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)
תצוגה של לוחמי האש – הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)

שיתוף פעולה של פעילים חברתיים עם כוחות הביטחון וההצלה

אל היוזמה הברוכה שאורגנה ע"י הפעיל החברתי אלעד אטיאס מחיפה ושלומי פורמן יחד עם קצין אגף המבצעים של מחוז חוף נצ"מ אמיר גולדשטיין נרתמו רבים וטובים שהתייצו בהתנדבות מלאה, בהם מאבטח האישים החיפאי ראובן פריזי, קרין בלבולית הליצנית, שהגיעה במיוחד מאזור המרכז ונציגי כוחות הביטחון וההצלה בגזרת המחוז בהם: כוחות המשטרה, כב"ה ומד"א ועוד רבים וטובים עם לב רחב שנרתמו לסייע ולהרים את האירוע שקצרה היריעה מלהכילם.

כ-350 הילדים, בני הנוער ובני משפחותיהם המסתייעים בעמותות נהנו מתצוגת תכלית מדהימה ומרהיבה של כל יחידות הביטחון וההצלה.

תצוגה של מד"א - הצלת חיים - הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)
תצוגה של מד"א – הצלת חיים – הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)

תצוגת אמצעים של כחות הביטחון וההצלה

מטרת היום, בין היתר, הייתה להציג בפני הילדים את עבודתם של שוטרי משטרת ישראל, לוחמי האש ואנשי מד"א, לחשוף בפניהם את האמצעים הקיימים במשטרה ובארגוני החירום, להעלות את המודעות לחוק ולחזק את כיבוד החוק וכיבוד אנשי אכיפת החוק וגורמי החירום השונים. בתוך כך יש לציין כי בפני הילדים ובני משפחותיהם הציגו פרשים מיחידת בעלי חיים במשטרה את סוסי המשטרה, חבלן המשטרה הציג למשתתפים את הרובוט המשטרתי ואת יכולותיו בניטרול חפצים חשודים, השיטור הימי הציג אופנוע ים משטרתי. בנוסף הוצגו גם כלבי משטרה, רחפן המשמש לפעילות מבצעית, ניידות סיור ואופנועי סיור וזאת לצד כלי רכב רבים וציוד של לוחמי האש ומד"א.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)
הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)

ארוחת צהריים עשירה ומפנקת שנתרמה ע"י "כרמלה" – יגור

בתום תצוגת התכלית המרהיבה של כוחות הבטחון השונים ולאורך כל היום המהנה נהנו כל הילדים מארוחת צהריים עשירה ומפנקת שנתרמה ע"י "כרמלה" ביגור ובילוי בפארק השעשועים "באלגן" שבקיבוץ יגור. נצ"מ אמיר גודלשטיין, ק' אג"מ מחוז חוף שנכח באירוע מתחילתו, אמר נרגשות: "זאת היא זכות גדולה שניתנה לנו כשוטרי משטרת ישראל להעלות חיוך לשמח אתכם ביום זה. נמשיך לעשות למען הקהילה".

אחת ממארגנות אירוע חשוב ומרגש זה שנטלה חלק גדול בו היא הגב’ דפנה אזרזר אלנקווה, שהיא גם אם לילד עם צרכים מיוחדים ומנכ”לית העומדת בראש עמותה ארצית הנקראת אהב”ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם.

הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)
הפנינג חווייתי למען 350 ילדים חולי סרטן וילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: ארז שטיינר)

בראיון לכתב החדשות של “חי פה” אמרה הגב’ דפנה אזרזר אלנקווה:

"ביום מיוחד זה ישנה מטרה אחת בלבד והיא לגרום לאושר ושמחה לילדים שבחיי היום יום מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ומורכבים. האירוע המרגש הזה כאן היום הוא פרוייקט מבורך, מרשים ומכובד ביותר, הילדים האלה שהגיעו לכאן היום הם הגיבורים האמיתיים של כולנו. רוצה אני להודות לכל הילדים ובני משפחותיהם שהגיעו מכל רחבי הארץ לאירוע, ברצוני להודות גם לפעיל החברתי שהגה ויזם את כל האירוע מר אלעד אטיאס שדאג ועמל על כל פרט חשוב וקטן בהצלחת האירוע ובכלל על אירגון אירוע לתפארת ולמופת, ברצוני להודות גם לשלומי פורמן מה"כרמלה" בקיבוץ יגור, תודה ענקית גם למאבטח האישים הוותיק שומר הראש ראובן פריזי שתמיד מתייצב ונענה לכל קריאה לסייע ובהתנדבות מלאה לטובת רווחתם של ילדים חולי סרטן והילדים הנכים. עוד ברצוני להודות גם למפעילת הילדים המקסימה קרין בלבולית הליצנית שתמיד מגיעה מרחוק לשמח את הילדים. כאמא לילד עם צרכים מיוחדים וכאישה מאמינה, אני יודעת ומבינה שאין מקריות בחיים ושאין דבר כזה אי אפשר. מאחורי הנחישות שלי עומד בני המיוחד, שבזכותו גייסתי תעצומות נפש לשמש פה לאלפי משפחות וליישם את יכולותיי, האירוע הזה כאן היום הוא אירוע מרגש מוצלח ומיוחד ביותר וברכת יישר כוח וכל הכבוד שלוחה לכל המארגנים ולכל המתנדבים הרבים שהקדישו מזמנם החופשי ועשו לילות כימים להצלחתו של האירוע והגיעו לשמוח בשמחת הילדים. הוכחתם כי גם לאחר ולשונה יש מקום של כבוד בחברה, הוספתם לילדים שלנו רגעים רבים של אושר ותקווה שהם הרגעים של החיים”.

דפנה אזרזר-אלנקווה - מנכ”לית עמותת אהב”ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד (צילום: אדיר יזירף)
דפנה אזרזר-אלנקווה – מנכ”לית עמותת אהב”ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד (צילום: אדיר יזירף)

עוד במהלך האירוע אמר גם יעקב אדלר מנכ"ל עמותת "ימין סעד" מחיפה שהיה אף הוא ממארגני האירוע:

"האמת, שחיפשנו כל דרך איך להדליק לילדים את האור בחג חנוכה זה, והאירוע הזה כאן היום הוא הדבר המדהים והמקסים ביותר. אמא אחת לחמישה ילדים שלבנה יש גידול סרטני במוח וברוב ימי השבוע הוא בבית מסוגר ולא יוצא מהבית לשחק עם ילדים, אמרה לי שהיא נרגשת כולה כי בנה החל לחייך ולצחוק באירוע כפי שלא חייך מעולם, ולשמוע דבר כזה, מאמא נרגשת עבורי זה הכל, זהו עולם ומלואו ! הצלחנו הבוקר לחבר את כוחות הבטחון, המשטרה, כבאות והצלה, מד"א וגם את חיילי זרוע הים של חיל הים אל אירוע ענק ומיוחד והכל למענם של הילדים. תודה ענקית מקרב לב לכל המתנדבים שטרחו ועמלו ועשו לילות כימים להצלחתו של האירוע בהם תחילה בראש ובראשונה לידידי היקר הפעיל החברתי אלעד אטיאס שבלעדיו כלום לא היה קורה, שלומי פורמן מה"כרמלה" ביגור, למאבטח האישים והשומר ראש ראובן פריזי היקר על הירתמותו האנושית ומחממת הלב, על מסירותו ומאמציו הרבים שסייעו ומסייעים לנו להקל מעל סבלם של החולים ולהעלות חיוך על שפתיהם, ראובן שתמיד עימנו נרתם לסייע בהתנדבות מלאה ועוד אנשים רבים וטובים באמצע הדרך שסייעו ונרתמו אלינו לאירוע חשוב ומבורך זה.

כל אלה עזבו את הכל, פינו את התאריך והגיעו לכאן ביום זה רק על מנת לשמח ילדים חולי סרטן, ילדים נכים וילדים עם צרכים מיוחדים, ולכל אלה שלוחה ברכת יישר כוח וכל הכבוד !".

יעקב אדלר - מנכ"ל עמותת "ימין סעד" (צילום: ארז שטיינר)
יעקב אדלר – מנכ"ל עמותת "ימין סעד" (צילום: ארז שטיינר)


הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. נעמי אילוז אמר/ה

    כל הכבוד לכל המתנדבים תבורכו ותמשיכו בעשיה מוכנה לעזור ולהיתנדב

  2. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    היה שיתוף פעולה מעולה עם המשטרה ,מד"א ומכבי אש בהיפננג הזה. חנוכה שמח

  3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    כל הכבוד למתנדבים.תבורכו במעשיכם לזולת.

הגיבו כאן לכתבה