אזכרה מרגשת במלאת שנה למותו של אגדת הכדורגל והשחקן דני (שמילו) רום ז"ל התקיימה בבית העלמין בחיפה

בצל משבר נגיף הקורונה שעדיין מרחף עלינו נערכה הבוקר (שישי, 26.11.2021) בבית העלמין בכפר סמיר שבחיפה, טקס האזכרה השנתי המרגש לזכרו של אגדת הכדורגל והשחקן דני (שמילו) רום ז"ל שהיה מגדולי שחקני מכבי חיפה בשנות ה-70'. דני (שמילו) רום ז"ל היה נחשב לאחד הגדולים בכדורגל הישראלי בכל הזמנים.


ברק רום (בנו של שמילו רום ז"ל) באזכרה במלאת שנה למותו של שמילו רום ז"ל (צילום: יוסף הירש)

שחקן העבר מיקי בן שטרית באזכרה במלאת שנה למותו של שמילו רום ז"ל (צילום: יוסף הירש)


העבר יואל שוהם באזכרה במלאת שנה למותו של שמילו רום ז"ל (צילום: יוסף הירש)

האזכרה המרגשת נערכה הבוקר במעמד עשרות אנשים מוקירי זכרו בהם בני משפחת רום ז"ל בהם בנותיו ובנו ברק, כמו כן נטלו חלק באזכרה שחקני עבר ואנשי ספורט רבים מקבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה בהם דוד גוזלן, מיקי בן שטרית, נתן הירש, אריה ברזילי מנהל קבוצת ותיקי העבר של מכבי חיפה, אורי דניאל, קלמן זוננשיין, אברהם מורנו, בני ברנשטוק, גילי ברזילי, מוטי לובצקי שגם נשא דברים מרגשים לזכרו, שחקן העבר והשגריר של מכבי חיפה ציון מרילי, בני ברנשטוק, הפיזיותרפיסט הוותיק פיני שרון, יו"ר וותיקי מכבי חיפה עודד בלוש שגם הניח זר על קיברו של רום בשם הקבוצה ועוד רבים וטובים מעולם הכדורגל החיפאי. רבה של העדה הספרדית בחיפה, כבוד הרב יהודה אלבחר, ניהל את תפילת האזכרה במסירות רבה ובאמירת הקדיש על קברו של דני ז"ל התכבד בנו ברק רום.

דני (שמילו) רום, היה מאלה שעוד שיחקו ב"מונדיאל 1970" שהתקיים במקסיקו במדי נבחרת ישראל והיה כוכב מכבי חיפה בשנות ה-50 וה-60. בשנים האחרונות היה דני חולה בדמנציה ולפני כשנה חלה התדרדרות במצבו, דני (שמילו) רום הלך לעולמו כשהוא בגיל 80.


צפו בסרטון שהפיקה קבוצת מכבי חיפה על דני שמילו ז"ל:


הבוקר במהלך האזכרה המרגשת לזיכרו אמר מנהל קבוצת ותיקי העבר של מכבי חיפה, חבר וידיד משפחת רום, אריה ברזילי לכתב הספורט של "חי פה":

"הכרתי את דני ז"ל שנים רבות, אין ספק שהוא היה אחד הגדולים ואם לא הענק שהיו לנו בכדורגל הישראלי. דני, היה איש מקסים ואדיב מאוד, תמיד היה אוהב לעזור לכל אחד בכל דבר, שנים רבות היתה עליו בדיחה ידועה בכדורגל במכבי חיפה ובכלל בישראל כששמילו שיחק על כר הדשא והוא היה מרים קרן בהקשתה לשער היריב הוא היה בועט בעיטה חזקה ורץ בעצמו לנגוח את הכדור שבעט לשער. השערים שכבש תמיד יהיו וישמרו בזיכרוני ובליבי לעולם לא אשכח אותו, יהי זכרו ברוך !".

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
צילום: יוסף הירש

יו"ר קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה ושחקן העבר עודד בלוש, אמר אף הוא במהלך האזכרה הבוקר ואמר:

"אין לי צל של ספק כלל כי שמילו היה הגדול, הוא בכלל גם היה אליל הילדות שלי. אחד הענקים של מכבי חיפה בכל הזמנים והיתה לי הזכות הגדולה לשחק כאשר היה מנהל הקבוצה שלנו. שמילו, תמיד אמר לי לפני כל משחק: "תבעט כל הזמן לשער ומכל מצב, אל תחשוב על הגנה … אני מעדיף 3:3 על 0:0 הגנתי ומשעמם, דני (שמילו) רום, יהי זכרו ברוך !".

מימין: שחקן העבר יואל שוהם ולצידו אריה ברזילי מנהל קבוצת הוותיקים של מכבי חיפה (צילום: יוסף הירש)

בתום האזכרה הוזמנו כל הנוכחים לסעודת מצווה במסעדת "מקסים" שהיתה מעין ביתו השני אותה כל כך אהב דני (שמילו) רום, יהי זכרו ברוך !

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. ענתיקה. אמר/ה

    מישחק ליגה בקרית אליעזר. דני רום מבקיע שער בעזרת היד. שחקני היריב טוענים לשופט ששמילו נעזר ביד. שמילו שלא הסתלק מהמקום, נשאל על ידי השופט אם נגע ביד. הנהון קצר בראש והשער ניפסל. איפוא יש היום שחקנים כמוהו.

הגיבו כאן לכתבה