אחרי מאבק ממושך – הותקן מעלון להנגשת משרדי עיריית טירת כרמל

אברהם ארזי (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

אחרי מאבק ממושך של מעל 5 שנים, אותו הוביל אברהם ארזי תושב טירת כרמל, הותקן מעלון חשמלי שישמש נכים ואנשים עם מוגבלות בהגיעם למשרדי העירייה. ארזי: "זו רק ההתחלה, הוגשו בקשות לבניית מעלית ואני מאמין שתוך שנה וחצי תהיה מעלית בבניין העירייה".

מרגישים מושפלים ומקופחים

כזכור, חי פה – תאגיד החדשות מלווה את מי שמוביל את מאבק הנכים אברהם ארזי, מזה מספר שנים, להנגשת בניין העירייה לנכים וכן מוסדות חיוניים נוספים, כמו בתי ספר בטירת כרמל. באחד הראיונות שערכנו עם ארזי שכלל גם סיור בעיר, סיפר כיצד תושבים רבים עם מוגבלות המתגוררים בעיר, מרגישים מקופחים ומושפלים בגלל חוסר הנגישות לבניין העירייה ומשרדיו, והסביר כי אי הנגישות מקשה על אותה קהילה לנהל את חייהם ואת הסידורים שלהם בצורה מכובדת ופשוטה.

מעלון בעיריית טירת כרמל (צילום: אברהם ארזי)

ניצנים ראשונים בשטח

אתמול (ד' 24/11/21) סוף סוף אפשר היה לראות בשטח את ניצני המאבק הראשונים, כשהחלה התקנת מעלון חשמלי שישמש נכים ואנשים עם מוגבלויות בניידות וכן נשים עם עגלת תינוק, כשהם צריכים לעלות למשרדי העירייה.

אברהם ארזי (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

גם בזכות התומכים

ארזי השתתף בהדרכה להפעלת המעלון שהתקיימה אתמול (ד') למספר עובדים בעירייה ומספר כי מאבקו הצודק, אותו הוא מנהל משנת 2014, הצליח גם בזכות מעורבותם, השתתפותם ותמיכתם של חי פה – תאגיד החדשות, שדרני גלי צה״ל, חבר הכנסת אילן גלאון ומומחית מטעם בית המשפט השלום בחיפה. "אני מקווה שיזכירו אותי ואת המאבק שלי בנושא הנגישות בטירת כרמל", אומר ארזי, "יש עוד הרבה מה לעשות כדי לשפר את חיי הנכים בעיר".

בשיחה לחי פה מוסיף ארזי:

ההרגשה היא גדולה אבל מאכזבת, כי המלחמה שלי היתה להתקנת מעלית. אמנם המעלון עדיף מכלום, אבל הוא מאוד איטי, וגם צריך לחכות למישהו שיוריד לנו אותו. בעירייה הגישו בקשה להיתר בניית מעלית ואני מאמין שייקח איזה שנה וחצי. המאבק לנגישות שלי עדיין לא הסתיים כלל.

ראיון עם ארזי בחי פה – תאגיד החדשות בשנת 2017 | צפו

ראיון שקיימנו עם ארזי בשנת 2017

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אריה אמר/ה

    כל הכבוד! אברהם לוחם אמיתי! אחרי שנים של מאבק הצלחת לשנות למרות כל הקשיים בדרך! ראינו לפני כמה שבועות איך שרת האנרגיה בועידת האקלים בגלזגו לא יכולה להיכנס לאולם בגלל העדר הנגשה. ישר כח!

  2. אמה עפרוני אמר/ה

    אלוף , אתה דוגמא ומופת לכל אזרחי המדינה ולטירת כרמל בפרט.
    יישר כח!!!!!!!!

הגיבו כאן לכתבה