ח"כ לימור מגן מישראל ביתנו: "מילה זאת מילה" – משכורת החיילים תעלה ב-50%

עו"ד לימור מגן ואביגדור ליברמן

ליברמן: "אות הערכה והוקרה לשירותם בצה"ל ועל כך שהם מהווים עמוד תווך בביטחונה ובחוסנה של מדינת ישראל ואזרחיה"

שר האוצר אביגדור ליברמן ושר הביטחון בני גנץ סיכמו – דמי הקיום של החיילים יועלו ב-50% החל משנת 2022.

השרים סיכמו כי דמי הקיום של חיילי החובה בצה"ל יועלה ב-50% החל מחודש ינואר 2022 (משכורת פברואר), זאת בתיאום עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ועל בסיס עבודות מטה שנעשו בנושא בשבועות האחרונים.

במסגרת ההחלטה, בעלות של כ-900 מיליון ₪ שתמומן הן מתקציב הביטחון והן מתקציב נוסף שיובא על ידי משרד האוצר, יועלו דמי הקיום של כלל הלוחמים לכ-2463 ש"ח ובהמשך לכך, דמי הקיום של לוחמי החוד יועלו בשנה השלישית לכ-3048 ₪, דמי הקיום של תומכי הלחימה יועלו לכ-1793 ש"ח ודמי הקיום של החיילים העורפיים יועלו לכ-1235 ש"ח.

ח״כ אביגדור ליברמן (צילום: מפלגת ישראל ביתנו)
ח״כ אביגדור ליברמן (צילום: מפלגת ישראל ביתנו)

שר האוצר אביגדור ליברמן:

הבטחתי להעלות את דמי הקיום של חיילי הסדיר וקיימתי, זאת כאות הערכה והוקרה לשירותם בצה"ל ועל כך שהם מהווים עמוד תווך בביטחונה ובחוסנה של מדינת ישראל ואזרחיה. החלטה זו מביאה לידי ביטוי את האחריות והחובה שלנו כהנהגה כלפי אלו שתורמים למדינה ומבטאת מדיניות של שינוי סדרי עדיפויות שהממשלה הזו מובילה, ובכך מצטרפת לשורה של צעדים שנכנסו לתוקף עם העברת התקציב האחרון, לרבות תכנית 'ממדים ללימודים', 'מיגון הצפון' והסדרת תכנית 'נפש אחת'. אני מודה לשר הביטחון, בני גנץ, על שיתוף פעולה בקבלת ההחלטה החשובה הזו. חיילי וחיילות צה"ל, מדינת ישראל בכלל ואני בפרט נמשיך לדאוג לכם ולרווחתכם.

שר הביטחון בני גנץ עם האלוף שרביט – מפקד חיל הים (צילום: דובר צה"ל)

שר הביטחון בני גנץ אמר:
"ההחלטה הזו עושה צדק עם אלו שמשרתים, ושיש לה השלכות משמעותיות על בניין הכוח בצה"ל והמשך קיומו כצבא העם. מדובר בצורך לאומי, שמתחבר לצורך להביא רפורמה רחבה בשירות בצה"ל. לצד התוספת בתקציב, נמשיך לדאוג לכל החיילים, נרחיב את מעגל המתגייסים ונחזק את החיילים מהאוכלוסיות המיוחדות שזקוקים לסיוע נוסף. אני מבקש להודות לשר האוצר אביגדור ליברמן שהדאגה שלו לביטחון ישראל ולחיילי צה"ל הביאה לקידום ההחלטה החשובה הזו ולרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי שהוביל ודחף את קידום הנושא מתוך דאגה לרווחתם של חיילי צה"ל ומפקדיו".

  • התחשיב המוצג לדמי הקיום עשוי להשתנות באופן מינורי של מספר שקלים עד ליישום ההחלטה.
ח"כ לימור מגן תלם (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת )

ח"כ לימור מגן תלם, ישראל ביתנו:

מילה זו מילה! הבטחנו להעלות את שכר החיילים וקיימנו. שר האוצר אביגדור ליברמן סיכם עם שר הביטחון גנץ על העלאת שכר החיילים ב50%! זאת בשורה אדירה לחיילים שלנו שמגנים עלינו יום יום ושומרים על בטחון המדינה. ישראל ביתנו העבירה בתקציב מיליונים לתוכניות שיעזרו לחיילים למימון התואר הראשון במסגרת תכנית "ממדים ללימודים" ובתוכנית "נפש אחת" לתמיכה בנכי צה"ל. אני גאה במפלגה שלי ובשר האוצר על המחויבות האדירה שלו כלפי החיילים והבאת תוצאות בשטח.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. בדיחה רעה גבירתי אמר/ה

    מדינת הפרוטקשן מסתירה את המליארדים לפנסיה תקציבית הרסנית והלבנת שערוריית תוספת הרמטכל הלא חוקית בפינטס שנותנים ללוחמים, כששוב מי שירוויח אלו אנשי הקבע ולא חיילי הסדיר.
    על מי אתם עובדים במדינת הפרוטקשן ההזויה שיצרתם עם גנץ ועבאס סוחטים את ההדק משני הצדדים. וליברמן "אין נאמנות אין אזרחות" יושב במדינה שאתמול אישרה לחבר לחשמל מבנים על קרקעות מדינה שנבנו ללא היתר במגזר הערבי
    הבנתם? זה כבר לא מצחיק ולא עצוב, זה פשוט עלוב השקרים של כל הממשלה הזו לבוחרים תוך שוד הקופה הציבורית

הגיבו כאן לכתבה