חניון אורנים בפארק הכרמל ישוקם ויוקדש לזכר חללי הפנימיות הצבאיות

שיקום חניון אורנים בכרמל (צילום: עמותת בוגרי הפנימיות הצבאיות)

חניון אורנים שנשרף בעבר ונסגר לשיקום, יפתח מחדש, יתוחזק על ידי חניכות וחניכי הפנימייה ובוגריה, ויוקדש ל-135 חללי הפנימיות הצבאיות בחיפה ותל אביב שנפלו במערכות ישראל.

רשות הטבע והגנים ועמותת בוגרי הפנימיות הצבאיות סיכמו על שיתוף פעולה שעיקרו שיפוץ חניון "אורנים" בפארק הכרמל לרווחת הציבור.

במסגרת התוכנית יוקמו בחניון פינות ישיבה, נקודות תצפית ושבילי גישה וישוקם מבנה השירותים הישן. כמו כן, האתר יונגש בהמשך גם לנכים.

שיקום חניון אורנים בכרמל (צילום: עמותת בוגרי הפנימיות הצבאיות)

חניון אורנים נשרף בשרפה שהתרחשה בשנת 2005. עם שיקומו תתאפשר הקמת רצף חניונים מטופח, מחניון טללים במערב ועד לחניון כלניות במזרח.

חניכות וחניכי הפנימייה ישתלבו בעבודות האחזקה והשימור של החניון וזאת במסגרת הפעילות הקהילתית הנהוגה בפנימייה הצבאית מזה שנים רבות. תכנון האתר מבוצע בהתנדבות על ידי אדריכל הנוף יהודה פרחי.

שיקום חניון אורנים בכרמל (צילום: עמותת בוגרי הפנימיות הצבאיות)

מפקד הפנימייה אל"מ במיל ערן מקוב:

לחניכי הפנימייה הצבאית יש זכות גדולה לקחת חלק בפרויקט המחבר את הפנימיה למורשתה כעתודת הפיקוד של צהל מאז 1953. אנחנו גאים שמצאנו דרך מצד אחד להנציח את חללי הפנימייה ומורשתה ומהצד השני לייצר פרויקט שכל תושבי חיפה והסביבה יוכלו ליהנות ממנו

"פארק הכרמל רואה חשיבות רבה בהסדרת מקומות ביקור נוספים ברחבי הפארק שיכולים לתת שירות למבקרים הרבים ולחשוף אותם לטבע ולנוף הנפלאים סביבנו בכרמל", אמר מנהל פארק הכרמל, אייל כהן. "שיתוף הפעולה עם חניכות וחניכי הפנימייה הצבאית והנכונות שלהם לעבוד ולטפח את המקום במו ידיהם חשוב מאין כמוהו לחיבור לטבע בכלל, למקום בפרט ולעצמנו כחברה טובה יותר".

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    חייבים לשקם את החניון הזה. לילה טוב

הגיבו כאן לכתבה