הקטין יפוצה ע"י עיריית חיפה בסכום של כ-250,000 ש"ח

המדרכה בה נפגע הילד

עיריית חיפה תפצה ילד שנפל מאופניים עקב מפגע במדרכה, בסכום של כ-250,000 שקלים.


בית משפט השלום בחיפה חייב לאחרונה את עיריית חיפה לשלם פיצוי לקטין תושב העיר, בסכום של כ-250,000 שקלים, בגין תאונה בה נפגע בידו עקב מפגע במדרכה.

התאונה ארעה לפני מספר שנים, כאשר הקטין רכב על אופניו על המדרכה ברחוב חנה סנש בעיר. במהלך הרכיבה נתקל הקטין במפגע במדרכה, שנוצר עקב התבקעות האספלט בשל הימצאותו של עץ זית גדול במקום. הקטין נפל מאופניו ונפגע בידו השמאלית.

בכתב התביעה שהוגש כנגד עיריית חיפה טענו ההורים כי התאונה נגרמה בשל רשלנותה הבלעדית של העירייה, אשר הזניחה את המדרכה, לא טיפלה בשורשי העץ ולא דאגה למרווח מעבר בטוח על המדרכה, כנדרש בתקן. עוד נטען כי בעקבות התאונה נותרה בקטין נכות שתלווה אותו כל חייו ותקשה עליו במציאת עבודה בעתיד.

פסק הדין ניתן לאחר שהצדדים הגיעו להסדר פשרה לאחר הגשת ראיות התביעה, במסגרתו חויבה העירייה לשלם לקטין סכום של כ-250,000 שקלים.

עו"ד אייל רועי

עו"ד רועי אייל, מומחה בתביעות נזיקין,  אשר ייצג את הקטין בתביעה, מסר לחי פה: "העירייה מחויבת מכח החוק לבצע עבודות תחזוקה והתאמה של מדרכות ציבוריות בעיר, כך שתהיינה בטוחות לשימוש ומעבר הולכי רגל ורוכבי אופניים. חובה זו מחייבת את העירייה להתאים את המדרכה לתקן, גם אם נטועים בה עצים. הקטין במקרה זה נפצע בנסיבות בהן ניתן לראות בעירייה אחראית ישירה לתאונה ולנזק. במקרה זה, לשמחתנו, העירייה הפנימה את חובתה למקרה, שילמה פיצוי לקטין ואף דאגה לתקן את המדרכה הלקויה".

המדרכה אחרי שתוקנה
הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. דבורה אמר/ה

  לא רואה הבדל בין הלפני ואחרי של המדרכה והעץ זית.

 2. עליזה אמר/ה

  מה הסכום הזה העלוב לעומת הנכות לכל חייו?? מסכן הילד

 3. דין דין אמר/ה

  לפי מצב המדרכות בעיר צפויות תביעות נוספות.

 4. אילן בורנשטיין אמר/ה

  עיריית חיפה, הוועדה המקומית והוועדה המחוזית מקדמות ומאשרות תכניות מתאר לשכונות מגורים בהן נגישות קטסטרופלית – שכונות תלויות בשימוש ברכב פרטי – דבר הנוגד את רוח החוק לשוויון של אנשים עם מוגבלויות משנת 1998 – כך פוגעים באדם ובסביבה והופכים את ועידות האקלים לכלי ריק מתוכן. התוצאה האחת היא פקקי תנועה קשים ומפגעים קשים אחרים. והעתיד, העתיד הוא פגיעות קשות למשתמשי הדרך – פצועים וחלילה הרוגים – אותם אלו שצפויים להיפגע משיפועי הדרכים הקשים – אותם רוכבי אופניים, קורקינטים, סקייטבורד ואחרים ואף הולכי רגל שייחשפו לדרכים המשובשות. ראו לדוגמא את השיפועים הקשים בשכונת גבעת זמר, את תכנית רמת גוראל – עוד מחדל שקיבל אישור בהחלטה המתוקנת והשערורייתית של הוועדה המחוזית מיום 16.11.2021 – תחת שרביטם של העושים במלאכה: מתכננת המחוז היוצאת ליאת פלד, ההתערבות האומללה והלא חוקית של יועצת התחבורה מרינה פלדמן, תחת ידה של הפנסיונרית ורדה ליבמן (מרחוב אלברט שוויצר 43 המשקיף על רמת גוראל ושכונת טוסקנה), טיפולה (שהופסק לאחר שנים לאחר שנטען כי היא קיים חשש שהיא מצויה בניגוד עניינים בטיפולה בתכנית) של הגב' שרון ברקת (הועדה המחוזית) ורבים וטובים אחרים האחראים למחדל החמור (אם כי שמו של עורך התכנית וחלק מהמתכננים, האחראים הישירים למחדל החמור, מוסתרים מהציבור ושמם, בניגוד למקובל במקומות אחרים, איננו מצוין במסמכי התכנית, שמא יצטרכו חלילה בעתיד לתת את הדין לפגיעה כזו או אחרת מהמחדל החמור) – זו דרכה של התאונה הבאה שחלילה מתחוללת להגיע בעתיד. חבל שכך מתנהלים הדברים. המזל, אם ניתן לקרוא לעניין זה, הוא שתכנית רמת גוראל איננה ישימה ונראה שלאחר מאמץ של שנים רבות והשקעת משאבים רבים בניה לא הולכת לצאת לפועל מתכנית שערורייתית זו. כך מתנגדי הבניה ושוללי זכויות בעלי הקרקע ניצחו וייחסכו אותם נפגעים פוטנציאליים, לפחות לעת הזאת, נראה שניצלו בשנים הקרובות. עד המחדל הבא. דבת שלום.

 5. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  עובדה עירית חיפה בראשות גברת עינת קליש מכבדת את חוקי מדינת ישראל. שבת שלום.

 6. אייל אמר/ה

  גם אחרי התיקון זה נראה קטן מדי ולא עומד ברוחב המינימלי של מדרכה
  זה הלקח עבור עירייה שמעדיפה מקומות חניה וגוזלת שטחי מדרכה מהולכי הרגל לדחוף עוד שתי חניות
  היה אפשר בקלות לוותר על החניות סביב העץ להרחיב את המדרכה.
  יש המון מצבים בשדרות אבא חושי שיש 50 ס"מ מדרכה ועץ באמצע,, וליד מקומות חניה ואדם עם כסא גלגלים
  או עגלה לא יכול לעבור כי יותר חשוב לעירייה לעשות חניות!!! על פני מדרכה תקינה.
  על ההתמכרות לרכב משלמים כולנו מחיר כבד… גם בתביעות כאלו.

 7. רמבי אמר/ה

  לדבורה ועליזה,
  העניין פשוט, הכול שקר של מלכי השקרים בעולמנו, עורכי הדין!
  על זה אמר יואל ריפל הגדול: מה המשותף בין נוזל הזרע הגברי לעורכי הדין?…. אחד למיליון יוצא בן אדם!

 8. אמנון אמר/ה

  בגלל המטומטם, יצטרכו לקטוע את העץ ו-250,000 ש"ח שווה נטיעה של 1000 עצים ש-ליריעה לא יהיה הכסף בשבילם.. בשביל אנשים כמוהו חייבים כנירא לציין שאריזות הם לא למאכל וסבוניפ הם כשרים.

 9. אייל אמר/ה

  אמנון כמה גרוטסקי אפשר להיות.
  בזכות תביעות כאלו העיריה מזיזה את ישבנה לתקן מאות מדרכות כי היא נזכרת שאי התיקון יעלה לה ביוקר. ככה זה עובד במדינת עורכדיניה. כשאין הגיון והגינות יש תביעה.
  במדינה שבה יש מוסכמה שמי שעושה מחדל הולך הביתה בבושת פנים אין צורך בתביעה על מחדל. די בעצם אזכור הנושא בתקשורת להביא להתפטרות הגורם האחראי מבושה על הנזק שגרם לאחרים. אבל אצלנו אין בושה. אצלנו אין קבלת אחריות על מחדלים. מהנדס העיר או נציב כבאות לא יתפטרו על מחדלים ענקיים שהובילו לאסון הכרמל או לדריסת הולכי רגל ברחוב אבן גבירול. לא מענין אותם הכשלונות, רק כותרות על הצלחות.
  אז מה אתה רוצה, שלא יתבעו? חייבים לתבוע או לטבוע
  במדינת עורכדיניה חברת הבושה.

 10. גילי אמר/ה

  עץ זית שצריך היה בתחתיתו בריכה רחבה הרבה יותר . אין לו 'נשימה' והמדרכה תתבקע שוב בתוך מספר שנים.

הגיבו כאן לכתבה