צועדים נגד אלימות • חודש המאבק באלימות כלפי נשים בקריית אתא

המאבק באלימות נגד נשים - צעדה בקריית אתא (צילום: עיריית ק. אתא)

צעדת קריית אתא לציון המאבק באלימות נגד נשים

כ-20 נשים נרצחו במהלך השנה על ידי בני זוגן או קרוביהן ומאות אלפי נשים חיות בישראל במציאות של אלימות קשה שמופעלת נגדן על ידי בני זוגן – אלימות פיזית, מילולית, מינית, נפשית וכלכלית. 

"פרחים זה לא מספיק"

עיריית קריית אתא החליטה לציין השנה את המאבק באלימות נגד נשים, בחודש של אירועים להעלאת המודעות לתופעה זו, בשיתוף עם היחידה לשוויון מגדרי וקידום מעמד האישה, יחידת הנוער, מרכז הצעירים, רשת המתנ"סים והמחלקה לשירותים חברתיים. במסגרת חודש המודעות למאבק באלימות נגד נשים יתקיימו במהלך החודש הרצאות, ימי עיון, מפגשים אישיי והצגה "פרחים זה לא מספיק" של תיאטרון געתון.

המאבק באלימות נגד נשים – צעדה בקריית אתא (צילום: עיריית ק. אתא)

המרכז לטיפול ומניעה של אלימות במשפחה

חודש המודעות למאבק באלימות נגד נשים נפתח בצעדה עירונית בה לקחו חלק מאות תושבי ותושבות העיר ובני נוער מתנועות הנוער בעיר. הצועדים יצאו משני מוקדים בעיר ונפגשו בבית גלזר שם פגשו את צוות מרכז אל-מגור, המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, ושמעו מהם על המרכז ועל הפעילויות והשירותים הקיימים כנגד אלימות במשפחה בכלל וכנגד נשים בפרט. 

המאבק באלימות נגד נשים – צעדה בקריית אתא (צילום: עיריית ק. אתא)

טיפולים ותמיכה מותאמים

במרכז "אל-מגור" פועל צוות של עובדים ועובדות סוציאליים, אשר מתמחים בתחום האלימות במשפחה ומעניקים טיפול לזוגות, טיפול פרטני, קבוצתי ומשפחתי, כולל טיפול רגיש תרבות בשפה האמהרית ובשפה הרוסית. כמו כן, ניתן טיפול לילדים החשופים לאלימות בין הוריהם והדרכות הורים. בנוסף, מפעילה המחלקה את היחידה לטיפול ומניעת התעללות והזנחת האזרח הוותיק הפועלת למניעה ולצמצום של תופעות התעללות והזנחת קשישים, באמצעות טיפול אפקטיבי בקורבנות, במטרה להבטיח את שלומם ותוך גיוס הפוגעים להליך של התערבות.


לפרטים ולהרשמה לאירועי חודש המאבק באלימות כלפי נשים בק. אתא
התקשרו 04-8440780


הגיבו כאן לכתבה