טקס סיום קורס צוללן מחזור 108 התקיים בבסיס חיל הים בחיפה

Screen_Captures91.jpg

סיכת הצוללן הוענקה ללוחמים החדשים של זרוע הים במעמד וטקס סיום קורס צוללן מחזור 108 , שהתקיים השבוע , ביום רביעי 23.12.2015 , בבסיס חיל הים של זרוע הים שבחיפה .

מאת: הכתב הצבאי של האתר “חי פה”

“אתם מהווים את המשך הדרך של יוסל’ה דרור , הדר קמחי , צוללן מספר 3 , איוון , צוללן מספר 8 , ואנשיהם . פורצי דרך שהגדירו בעצמם מי הוא לוחם המעמקים . לוחם ימי , על כל מאפייניו . כזה שיודע לפעול בצוות בזמן קרב ובלחימה . כזה שיודע לפעול באמינות וברעות , שהם הערכים המובילים . מדויק , מסודר ואחראי . בעל יכולת לתפקד בזמני לחץ , אשר יודע שגורל חבריו מוטל על כתפיו . לוחם עם ערכי הקרב שלנו על פיהם אנו נדרשים לנוע קדימה , בנחישות , לחתור למגע , לדבוק במשימה ולנצח” . כך אמר אמר בנאומו , מפקד זרוע הים, האלוף רם רוטברג , למסיימי קורס צוללן 108 , בטקס שנערך היום בבסיס זרוע הים בחיפה . מלווים במשפחותיהם ואהוביהם , קיבלו הלוחמים את אות הצוללן לאחר הכשרה מהארוכות והאינטנסיביות בצה”ל , ובכך הצטרפו באופן רישמי לשייטת הצוללות .

בטקס , ניכרה ההתרגשות על פניהם של הלוחמים מהמעמד אליו זכו להגיע . לאחר הכשרה ארוכה שכללה לימודים רבים וחומר עיוני מאתגר , לצד הכשרה פיזית ומסעות שכללו ים , יבשה וסיבולת , הם הגיעו לקו הסיום , אחרי שכבר הפליגו בצוללת , הוכשרו להלחם בכלי הכי מתקדם של צה”ל ולמדו להתמודד עם המרחק מהבית ומהחברים . לבושים בלבן , הם עומדים על רציף שייטת הצוללות כשברקע אורותיה של העיר חיפה והצוללת אח”י לוויתן . בנוכחות מפקד זרוע הים , אלוף רם רוטברג , מפקד שייטת הצוללות , אל”ם ד’ , מפקד בסיס ההדרכה אל”מ יובל אילון ומפקד בסיס חיפה , תא”ל דוד סער סלמה , קיבלו הלוחמים את אות הצוללן . סיכת הצוללן שהם עונדים מעתה על מדיהם היא אות לדרך שעשו ולחוויות שצברו במהלך הכשרתם .

קורס הצוללן הוא קורס התנדבותי ממיין ומנפה . במהלך ההכשרה הלוחמים נדרשים לרמה גבוהה של יכולות לימודיות לצד כושר וסיבולת . בין אם מדובר בלמידת חומר על המערכות השונות בצוללת או מעבר בוחן צוללן וסדרות ים , הלוחמים נדרשים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר . עם סיום הקורס ישתלבו הלוחמים בשייטת הצוללות , מהמובחרות שביחידות צה”ל . השייטת פועלת במשך כל ימות השנה תחת מעטה של חשאיות , לעיתים בעומק האויב , ומבצעת משימות שעליהן לעולם נשמע .

“מחזור 108 , ממחר אתם יוצאים למשימות חדשות . תצאו ליעדים חדשים נחושים , מאמינים ומאומנים במטרה לשמור ולהגן על הבית ממרחק ובמעמקים . תצאו לדרך כי בידיכם המענה והתשובה לכל איום בכל זירה ובכל טווח . יחד עם לוחמי ספינות הטילים , הבט”ש והקומנדו הימי תהוו את חומת המגן הימי למדינת ישראל ולנכסיה האסטרטגיים בים” , כך אמר היום במהלך הטקס מפקד זרוע הים , האלוף רם רוטברג ללוחמים החדשים .

הגיבו כאן לכתבה