מסיימי קורס קצינים קרביים מחיפה והסביבה – אנחנו גאים בכם!

ערן גבאי ויניב שיקרמן מאזור חיפה (צילום: דובר צה"ל)

הסתיים קורס קצינים קרביים ביבשה, עם נציגים מרשימים מאזור חיפה

קורס הקצינים הקרביים ביבשה הסתיים בשבוע האחרון בטקס שנערך בבית הספר לקצינים (בה"ד 1) במחנה "לסקוב", במצפה רמון. הטקס התקיים בראשות סגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי ובהשתתפות מפקד זרוע היבשה, אלוף תמיר ידעי, מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, ומשפחות בוגרי הקורס.

במהלך הטקס הוענקו דרגות הקצונה ל-446 הקצינות והקצינים החדשים. דרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על-ידי סגן הרמטכ״ל, אלוף הרצי הלוי ומפקד בה״ד 1, אלוף-משנה יהודה ואך. בימים הקרובים ישתלבו הבוגרים בתפקידי הקצונה בכל היחידות הלוחמות.

ערן ויניב – בלתי נפרדים

הכירו את בוגרי קורס הקצינים האחוד מחזור 61, ערן גבאי ויניב שיקרמן שמייצגים בגאווה את חיל התותחנים.

ערן בן ה-19, תושב חיפה, התגייס במרץ 2020 לחיל התותחנים, הגיע לגדוד "רשף" של חטיבה 215, יצא לקורס מפקדי כיתות ומשם עשה מסלול ישיר לקצונה.

ערן גבאי ויניב שיקרמן מאזור חיפה (צילום: דובר צה"ל)

החברות יצאה מגבולות הצבא

את המסלול הצבאי ערן עבר יחד עם יניב שיקרמן, תושב נשר שהכיר בטירונות, ומאז הם בלתי נפרדים, מחזקים אחד את השני ועוזרים אחד לשני בכל שלב. יניב בן 19 ויש לו אחות תאומה שמשרתת בחיל האוויר. בזמנו הפנוי אוהב כדורסל ואוהד את מכבי תל אביב.

כשיניב הכיר את ערן, הם גילו שהם שכנים ומאז החברות שלהם עברה את גבולות הצבא והם מלווים אחד את השני גם בחיים האישיים.

ערן מספר על השתתפותו במבצע ׳יוצא לאור׳, כחוויה משמעותית שעבר במהלך השירות:

באוגוסט 2020 היינו בשהייה מבצעית בגבול לבנון, זמן קצר לאחר הטירונות. זו חוויה שלא אשכח לעולם, לקחתי חלק בתעסוקה מבצעית תחת התרעה רחבה וסייעתי להגן על המדינה.
ערן גבאי ויניב שיקרמן מאזור חיפה (צילום: דובר צה"ל)

תחושת שליחות

השניים מספרים כי תחושת השליחות היא הדבר המרכזי המוביל אותם ביציאה לקצונה. ״תחושת השליחות כמפקד היא זו שגרמה לי להמשיך במסלול הצבאי," מספר ערן. ניב מוסיף: ״גם אצלי זו הייתה תחושת השליחות, וגם אהבת המקצוע והארץ הן הסיבות שגרמו לי לצאת לקצונה ולתת מעצמי עוד עבור המדינה.״

כעת, ערן ויניב מסיימים בהצלחה רבה את קורס הקצינים, הם ימשיכו להגן על המדינה ולעבור יחד את המסלול הצבאי, יד ביד. ישר כוח יניב וערן. גאים בכם!


י' מחיפה – קצין עם ערכים

י' גם הוא בוגר קורס הקצינים האחוד מחזור 61, שמייצג בגאווה את חיפה ואת חיל ההנדסה הקרבית.

י' בן 22 ומתגורר בחיפה עם הוריו וארבעת אחיו. לפני שהתגייס למד בתיכון אמית קנדי בעכו. בזמנו הפנוי התנדב בתנועת הנוער בני עקיבא במשך כמעט עשור ובכנפיים של קרמבו במשך 4 שנים. עם סיום התיכון, לקח י' חלק במכינה הקדם צבאית "שילו".

י' מחיפה (צילום: דובר צה"ל)

כנפיים של קרמבו

"ההתנדבות בכנפיים של קרמבו שינתה את הפרספקטיבה שלי", הוא מספר, "זה לימד אותי להיות הרבה יותר סובלני כלפי הסביבה, ואפשר לי לפתח ראייה מקבלת ולא שיפוטית".

במרץ 2019 התגייס י' לחיל ההנדסה הקרבית וסיים טירונות בגדודים הסדירים כמצטיין פלוגתי. בכך נפתחה עבורו ההזדמנות לעבור ליחידת העילית של חיל ההנדסה הקרבית – יהל"ם. לאחר שנה וחודשיים של מסלול בפלוגת צורים, עלה לקו למשך 10 חודשים, בסיומו הגיע י' למסקנה שברצונו להמשיך ולתרום לצבא ולמדינה, ויצא לקורס קצינים.

י' מספר:

כמפקד מחלקה, אוביל את הלוחמים שלי לפי הערכים שמובילים אותי. אלמד אותם לחשוב קדימה, לשאוף להשתפר תמיד, לצאת מאזור הנוחות ולהתחשב בסביבה תוך שמירה על המקצועיות המבצעית. אני אהיה מפקד קשוב לצרכים של החיילים, כי כשכל אחד מקבל את המקום שלו, הקבוצה הופכת לטובה ומקצועית יותר.
י' מחיפה (צילום: דובר צה"ל)

כעת י' מסיים בהצלחה רבה את קורס הקצינים. המשך להגן על המדינה ולהסב גאווה לעיר ולמשפחה. ישר כוח י', גאים בך!

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    ערב טוב, אנחנו כולנו גאים בכם מסיימי קורס קצינים קרביים תושבי חיפה והסביבה. יישר כוח לכם .כל הכבוד.לילה טוב לכם.

  2. זהבה אמר/ה

    גאים בכם וסומכים עליכם. צאו לשלום וחזרו בשלום!!!

  3. עירית+לנדסברגר אמר/ה

    איזה חבורה נהדרת , חיפאים. אוהבים אותכם. בהצלחה. שימרו על עצמכם. 🙏🎆

הגיבו כאן לכתבה