מכבי חיפה יוצאת לפגרה ויש לה הרבה על מה לחשוב…

שחקני מכבי חיפה לקראת המשחק מול בני סכנין (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מתחילת העונה, לא ראינו אצל הירוקים יכולת עילאית…

2-2 מול מ.ס אשדוד
הפסד 1-0 לסלביה פראג
ניצחון 4-0 על הפועל קריית שמונה


הירוקים לא מציגים יכולת עילאית מאז תחילתה של העונה, אבל זה מספיק לה כדי להתייצב במקום השני של ליגת העל ובמרחק של 2 נקודות מהמובילה – הפועל באר שבע. בתקופה האחרונה חיפה עברה תקופה עמוסה עם שלושה משחקים, שניים בליגה ואחד באירופה.

נתחיל בפירוק המשחקים לגורמים

מול אשדוד…
משחק מפוזר, חלש ונרפה שגרם לכאב ראש אצל צוות האימון. לאבד פעמיים יתרון במשחק חוץ זה לא דבר של מה בכך. הייתה תחושה שהשחקנים הגיעו בלי אנרגיה ושבכר הגיע בלי פוקוס, ולראייה החילוף הדי משפיל שעשה ליובל אשכנזי. להכניס שחקן במחצית הראשונה ולהוציאו בהפסקה זה לא נעים ובעיקר לא ראוי. אין לי ספק שברק לא עשה זאת בכוונה, אך זה מראה שהוא לא חשב לעומק כאשר הכניס את אשכנזי במקום ג'אבר שנפצע, וזה מסביר את חוסר הפוקוס. במשחק הזה הוכח שוב שאין חלוץ בשפיץ, כזה שיבקיע משום מקום, שינצח משחק חלש. חבל שכבר עכשיו יש לטישת עיניים וציפייה דרוכה לחלון ההעברות של ינואר, הרי הכתובת הייתה על הקיר…

צבעו את פראג בירוק. (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מול סלביה פראג…
משחק הקרבה של מכבי חיפה מול יריבה קשוחה ובמגרש ביתי. גולדברג וגרשון שיחקו בצורה טובה מאוד ועשו שקט בעורף החיפאי. חבל מאד ששער הניצחון של פראג הובקע אחרי עבירה ברורה על סאן מנחם. איך זה עבר את ה-var? לא עבר, כי אין var… קצת אבסורד שאין.

זה אומר הרבה על החשיבות שמקבלת הקונפרס ליג. עם קצת ריכוז, הירוקים יכלו להבקיע ולסיים לפחות בתיקו, אבל… תסתכלו מעלה בטור…(חלוץ… חסר… ינואר…)

חגיגה מול קרית שמונה. (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מול הפועל קריית שמונה…
האלופה שיחקה כמו אלופה אמיתית. 4-0 חד וחלק במשחקו ה-1000 של בעליה יענקל'ה שחר.
התוצאה הייתה צריכה להיות גבוהה יותר, אבל איך ניתן להתלונן אחרי רביעייה?!
מה שקסם לי לראות, הוא שילוב שחקני הבית הרבים על כר הדשא. מאיר, טוואטחה, לוי, אבו פאני והילד החדש אלימלך, שכבר נרשם בסטטיסטיקה עם בישול שער. זה מצביע על בנייה נכונה לעתיד. הורדת הכובע מגיעה לבכר ולמחלקת הנוער, שעובדים בסינרגיה בריאה וטובה.

בכר, יוצא לפגרה רגוע. (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

לסיכום…
פגרת הנבחרת והשזרוע באים בזמן הנכון. יהיה מענה לטיפול בפצועים ולחשיבה מחדש על נושא הכושר הגופני, כי זה מתקשר עם זה, למרות ההכחשה מצד המועדון.

אני מאמין ובטוח שעם חזרת כל הסגל, מכבי חיפה תכבוש מחדש את פסגת ליגת העל ותרוץ עד הסוף, גם כי יש לה סגל מוכשר שיושלם עם חלוץ בעתיד, גם כי הפועל באר שבע אנמית ומשעממת לחלוטין, גם כי היא בקרוב תחזור להתמקד רק בליגה, שזו הקלה עצומה וגם כי יש לברק בכר את ה"בייגלה" מעל הראש.

שחר, הגיע ל-1000 משחקי ליגה. (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

ומה בתפריט אחרי הפגרה?

אוניון ברלין בסמי עופר, הפועל תל אביב בחוץ, ואז – הדרבי הגדול של חיפה, כשכרגע המקום השני מול המקום השלישי.

פגרה נעימה לכולנו…

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    מגיע למכבי חיפה לצאת לפגרה.לנוח קצת. לילה טוב.

הגיבו כאן לכתבה