"כשאני אומרת בית אני מתכוונת למגדלי אלישע" • רבקה עילם מספרת על המעבר מרחוב זרובבל למגדלי אלישע

דיור מוגן יוקרתי בחיפה

רבקה עילם שימשה במהלך חייה כמנהלת אדמינסטרטיבית ומנהלת אבטחת איכות בחברת "אוקיינוס" וכמזכ"לית בארגון ויצ"ו. שנים ארוכות התגוררה עילם ברחוב זרובבל בחיפה, ולאחרונה עברה להתגורר במגדלי אלישע – דיור מוגן יוקרתי במרכז הכרמל. על החוויה שלה היא מספרת לחי פה.

צפו בראיון עם רבקה עילם:


"הבית החדש שלי"

"קשה לי לבטא במילים את השמחה שאני מרגישה אחרי שלושה חודשים שאני בבית החדש שלי במגדלי אלישע. אני מרגישה פשוט נפלא. בכל דבר שדרוש לי אנשי הצוות המקצועי, בראשותו של ישראל, באים לקראתי. אני עסוקה בכל שעות היממה במגוון רחב של פעילויות ומנסה את כל הדברים שהבית מציע, כולל דברים שמעולם לא התנסיתי בהם, כמו פעילות בחדר הכושר, למשל. לפני כן מעולם לא הלכתי לבריכה, וכרגע אני בדיוק בתהליך הצטיידות לקראת הפעילות בבריכה ובקרוב אצטרף לחוג".

סבטלנה מדריכה את חוג ההתעמלות בבריכה - מגדלי אלישע (צילום: חי פה)
סבטלנה מדריכה את חוג ההתעמלות בבריכה – מגדלי אלישע (צילום: חי פה)

"סדר היום שלי הוא שונה בכל יום. אני מתעמלת, יש לי שיעור רוסית, בערב יש סרטים, יש התעמלות, דינמיקה, הרצאות, סדנאות מודעות, חוגים בבריכה ומשחקי ברידג' עם חברות. כבר רכשתי כאן הרבה חברים חדשים".

התעמלות - מגדלי אלישע (צילום: חי פה)
התעמלות – מגדלי אלישע (צילום: חי פה)

"הרגשה שמכירים אותי"

"הטיפול הרפואי כאן הוא צמוד והחיסונים מגיעים אלינו לתוך הבית. הכל מאוד נגיש. אחד הדברים שריגשו אותי הייתה החוויה שבחדר הכושר הצגתי את עצמי וכבר למחרת סבטלנה אמרה לי -'שלום רבקה'. ההרגשה שהיא נתנה לי היא שאני לא "סתם עוד דיירת", אלא שממש מכירים אותי. אני זוכרת שקצת התבלבלתי במסדרונות, ימינה ושמאלה, מיד ניגש אליי מישהו והראה לי איפה כל דבר נמצא. אלה דברים שנותנים מיד הרגשה נהדרת לכל מי שמגיע.

חוג ציור - מגדלי אלישע (צילום: חי פה)
חוג ציור – מגדלי אלישע (צילום: חי פה)

"אני בידיים טובות"

היום אני כבר חברה בכמה קבוצות חברתיות פנימיות של הבית, שקיבלו אותי מאד יפה. אתמול היינו בטיול נהדר. אני שמחה מאוד לגור כאן ואני מרגישה שהילדים שלי עוד יותר שמחים ממני, מכיוון שהם מאד רגועים ויודעים שאני מרגישה בטוחה ושאני בידיים טובות".

"גרתי 64 שנים ברחוב זרובבל. שם היה הבית שלי, אבל היום, כשאני אומרת "בית", אני מתכוונת למגדלי אלישע".

רבקה עילם במרפסת דירתה המשקיפה אל מרכז הכרמל - מגדלי אלישע (צילום: חי פה)
רבקה עילם במרפסת דירתה המשקיפה אל מרכז הכרמל – מגדלי אלישע (צילום: חי פה)


הגיבו כאן לכתבה