דפנה מרק, מורה אהובה מבית הספר הריאלי בחיפה, הלכה לעולמה

דפנה מרק ז"ל (אלבום פרטי)

דפנה מרק ז"ל, מורה בת 48 מבית הספר הריאלי בחיפה, הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלת הסרטן. למרק שני ילדים הלומדים בבית הספר, גאיה ואדר, שזוכים בימים אלה לתמיכת ה וסד החינוכי. מרק לימדה בסניף אחוזה של ביה"ס הריאלי.

דפנה מרק ז"ל (אלבום פרטי)

מרק הייתה מורה אהובה ומוערכת להיסטוריה וערבית, וגם בוגרת בית הספר בעצמה. בבית הספר הריאלי פתחו עמדת זיכרון ובה כתבו מילים לזכרה של מרק והתייחסו לכך שהייתה מורה מוערכת שגידלה דורות של תלמידים, ולא פחות מכך, כתבו על אישיותה מעוררת ההערצה – בהיותה סבלנית, נעימה, קשובה ובעלת עיניים כחולות וקורנות אור.

המחנכת של אחד מילדיה של מרק, דלית כהן, סיפרה שמרק הייתה אימא טוטאלית ומגוננת, שתמיד חשבה על ילדיה. ״הילדים היו החיים שלה והגאווה שלה. מאוד היתה חשובה לה התרומה החברתית. כמחנכת, זכיתי להכיר אותה כאימא מאוד מעורבת. היא לקחה חופשה מבית הספר ועבדה במשלחות לפולין. הייתה בה המון נתינה. היא ידעה להעביר את החומר לכל הילדים. היא ידעה לפשט את החומר ולהנגיש אותו לילדים. תמיד עם חיוך על הפנים בנימוס ובעדינות. זו אבידה גדולה״.

דפנה מרק ז"ל. צילום: אלבום פרטי

הורים, מורים ותלמידים העלו פוסטים לזכרה ברשתות, כשה מתארים אותה כאישה, מחנכת ומורה רגישה ואוהבת, תוך שהם מנסים בכנות למצוא את המילים לנחם את משפחתה.

הגיבו כאן לכתבה

18 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  המום יהי זכרה ברוך.

 2. עופרה אמר/ה

  יהי זיכרה ברוך

 3. אסתר בכר אמר/ה

  לא הכרתי את המורה דפנה מרק ז"ל אבל ליבי עם משפחתה ואוהביה. אישה צעירה כל כך בעלת אישיות מיוחדת שתרמה כל כך הרבה בשנות חייה הקצרות. יהי זכרה ברוך. אמן.

 4. אסתר בכר אמר/ה

  יהי זכרה ברוך. אמן.

 5. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  לא הכרתיה, פשוט כואב הלב, אישה צעירה יחסית, כל כך אהובה. תנחומיי למשפחה.

 6. עמוס אמר/ה

  מצער לשמוע.יהי זכרה ברוך

 7. אילנה טובים אמר/ה

  עצוב. יהי זכרה ברוך

 8. כ.פ.ל אמר/ה

  כמה כואב וחבל על אשה ומחנכת צעירה ומיוחדת שהיה לה עוד הרבה להעניק למערכת החינוך ,וכאב גדול לשני ילדיה לאבד אמא מיוחדת ואוהבת כל כך,למרות שלא הכרתי אותה הכתבה מדברת בעד עצמה והכאב נגע גם בי.

 9. חיפאית אמר/ה

  כמה שובר לב איזו חדשה מצערת אין מילים, דפנה היקרה הייתה מדריכה שלי בפרוייקט מיכאל לפני שנים רבות והיא כולה נתינה חום ואהבה, שולחת חיבוק לילדיה המתוקים והמיוחדים תחזיקו מעמד.
  אבידה גדולה לא ידעתי שהייתה חולה :(((((

 10. אחד אמר/ה

  למדתי איתה לפני שנים באוניברסיטת חיפה. זוכר אותה כבחורה יפהפיה, חייכנית ומלאת חיים. קשה לחשוב עליה כמי שאיננה איתנו עוד. תנחומים לילדים ולמשפחה

 11. אבי בר אילן אמר/ה

  יהי זכרה ברוך עצוב מאד

 12. זהבה אמר/ה

  חבל על אנשים טובים שהולכים. כואב ודואב הלב. יהי זכרה ברוך.

 13. לילי אמר/ה

  כמה חבל ! יהי זכרה ברוך

 14. דוד דומב אמר/ה

  יהי זכרה ברוך
  דפי קראו לה מאז שנולדה וגרה בילדותה בשער העליה והיתה ילדה מחוננת יפה ומוכשרת . גם אמא שלה הלכה לעולמה בגיל צעיר אבדה קשה לכל מוקירייה

 15. יהודה אמר/ה

  כואב הלב

 16. נחום אמר/ה

  יהי זכרה ברוך

 17. חיה שורץ אמר/ה

  היי זכרה ברוך תנחומים למשפחה

 18. רות יהל אמר/ה

  מחלה ארורה. יהי זכרה ברוך.

הגיבו כאן לכתבה